Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

6 hours ago, ZZZ said:

2 dana - dobro. Malo je u odnosu na ranije mob aparate?

ALI recimo kada se iskljuci sa mreze da li si probao koliko drzi baterija?

.

Primetio sam da ako se isljuci sa mreze, da ne bude stalno prikljucen. I kada je nepotrebno. Baterija drasticno duze traje.

Mislim da se odvijaju neki procesi i programi u telefonu ako je prikljucen na mrezu non-stop. To se ne vidi ali se pokazuje po potrosnji baterije.

Medjutoa cuo sam da neki telefoni jednostavno nece da rade ako stalno ili vecim delom nisu prikljuceni na internet?

I da ako se ne apdejtuju neki programi cak nece ni da rade?

...

Ja ne smem ni da kazem koliko je moj tel star i sa originalnom baterijom 6-7 godina starom drzi 1-2 dana. (Jabuka ali jako stari model 3 gs.)

Isljucen wifi i bluetooth. Ali vec moram da ga menjam. Mislim meni je osnovna funkcija mob tela vise uplata parliranja

i sms nego razgovori i internet...

Pa radi mi dva dana i baterija padne na 25%. Verovatno bi izgurao i treci dan ali nisam reskirao pa sam ga dopunio. Previse ga kratko imam ( nedelju dana) pa ne mogu da , sa sigurnoscu, tvrdim koliko drzi. Uglavnom kakva su iskustva drugih vlasnika Androida ( maltene imaju zicani telefon, nonstop na punjacu) ovaj moj je extra.

U principu hoce da se desi da se drasticno smanji trajanje baterije ako je telefon na netu. Cak i ako se ne koristi. Mozda se updajtuju aplikacije. Ili je neki drugi razlog. Ako se surfuje onda je ekran osvetljen pa to dodatno trosi bateriju.

Moj stari telefon je drzao 4dana a kad je poceo da slabi onda drzi dan u standby-ju ali ako telefoniras on iscuri posle dva razgovora.

6 hours ago, ZZZ said:

Zamislite kada milijardu ljudi puni baterije 5-6 X frekventnije. Zbog gluposti i katastrofa softwera u tel.

Ogromna bespotrebna potrosnja energije.

Sve mnozi sa 5 x 10 na 9

Sta znaci "frekventnije"? Punis pre nego se isprazni?   Punis i posto  je napunjen? Valjda smart punjaci znaju kad da prekinu punjenje ( i potrosnju struje)? Preko USBa komuniciraju i regulisu napon i struju punjenja.

Na Nokiji ( obicnoj) izadje poruka da se iskljuci punjac iz zida jer je punjenje zavrseno.

Negde sam procitao da se u Ameriki potrosi struje na Wall ispravljacima kada ne pune ( ubodeni u zid a bez potrosaca) koliko i Los Andjelos potrosi struje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Frekventnije u smislu cesce se mnogo pune telefonske baterije. Posto se vrlo brzo isprazne. Razlog tome su aplikacije i procesi koji se odvijaju i onda kada se telefon ne koristi a uljuceni su wirelessi... I to mnogo puta vise. 5 ili 6 puta vise...

...

Jeste to je konstantni problem. Punaci ostavljeni u zidu i kada ne pune uredjaj. Tu se isto potrosi more energije.

...

Pre 5-10 godina serveri su trosili oko 10% proizvedene energije u usa. To naravno vecim delom bude konvertovano u termicku energiju servera kao i njihovih sistema za hladjenje.

Danas je to verovatno vise.

Katastrofa jednom reciju.

Izracunaj okvirno kolika je razlika ako 10 na 9 ludi puni baterije 5 x vise. U toku jedne godine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima dva nacina produzavanja zivota baterija. Low battery mode i Stamina mode. Imaju brdo opcija i sto je najbolje mogu se podesavati te opcije. Sta od aplikacija gasiti ili prebacivati u rezim rada sa manjom potrosnjom.

Slusalice koje idu uz telefon nisu neke bzv tek da ima, vec veoma kvalitetne Sony MDR-NC31EM. Svaka od slusalica ima ugradjen mikrofon koji sluzi za noise-canceling technologiju. Ima vise rezima rada , profila. Autobus, voz, ulica,  ...

 

MDR-NC31EM-Digital-Noise-Cancelling-Head

Dolazi sa dva para rezervnih silikonskih gumica (za razne velicine usiju):muzika:

Sony-Z2-Z3-MDR-NC31EM-AH_3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jebiga, na starim jabukama je baterija trajala 5-6 dana... Meni i posle 5-6 godina originalna baterija drzi 1-2 dana (bez neta...). Mislim vec je trebalo odavno da kupim neki novi fontele ali sam totalno obeshrabren... Mene uopste ne interesuju te opcije i kompjuterske mogucnosti. Ja koristim to iskljucivo kao neki pejdzer sa opcijom glasa. Najgore mi je kad mi istekne baterija a moram da produzim parkiranje... Da i bitno mije da se ne raspadne posle prvih 3-4 ispadanja iz dzepa na beton...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja stanujem na jedan semafor od posla i dva semafora od epicentra Nisa tako da mi auto a ni parkiranje ne treba u svakodnevnom zivotu. Za parking SMS moze i obican tel ne mora smart.

A kako je ceo Nis pokriven UNIFI mrezom mogu i bez internet paketa, samo obican razgovor.  Jedino kad odem na ranch onda mi treba mobilni net.

Ovaj Viber i Unifi mi neverovatno produzavaju paket. Ne istrosim ni 20% minutaze.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo sad poznanik koji ima CAT 40 rece da mu baterija traje 1 dan i ostane mu 30-40%

a bukvalno je non-stop na telefonu i na netu. I ispadne mu minimum 1 x dnevno.

Kaze da je vise nego zadovoljan.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad smo vec kod telefona, baterija i novopridoslih skalamerija, evo ja onako iz zezancije kupio neki ultra jeftini kineski power bank. I na prvi pogled, ne valja nista. Medjutim...otvorim ja to, kad ono unutra konverter/punjac i jedna mrtva li-ion 18650 celija. Dobijem ja bolju bateriju koju je drugar izvadio iz starog laptopa...i usledila je transformacija. Stvarcica odlicno dopunjava telefon, a Usb LED stik ladno svetli celu noc...

Samo treba naci dobru (originalnu) po mogucnosti Panasonic 18650 celiju, sto i nije bas lako posto je trziste preplavljeno kineskim kopijama, koje umesto nominalnih 2200-3700 mA obicno imaju 400-600 mA ili malo vise, kako koja...

20160529_152857-800x450.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znam ja jednog koj iima CAT i kune se u njega a bogami je dobro arčen

 

no ima zajeb - kupio sinu isti  (original jakako), a ovaj slomio displej za 15 dana :smesna:

 

Vixe - daprostis - samo mi jos ali da popravljam power bank ........ :hihihihi:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos jedan napaceni deda otisao u hi-fi penziju...Šta ću kad sam slab na matora engleska workhorse pojacala.

Ovog puta u pitanju je Studiomaster mosfet 1000.

Možda jeste namenjen da bude workhorse, ali ima manire lipicanera.

20160531_172925-1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:loleverybody:

...inače, ozbiljno se razmišljam da ga prebačim u neko "hi-fi" kućište sa većim pasivnim hladnjacima, malo ga pretresem, našminkam i ankerišem za policu :D

Samo još da napomenem da je ovo "saso mange" verzija sa sve sowter trafoima na ulazu...

20160531_230156-1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...