Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

7 hours ago, mrcelavi said:

Trebalo bi da legne fino sa TAD beriliumskim ribonima, videćemo :rolleyes:

Na stranu dal je to TAD ili Pioneer, berilijum ili aluminijum, ti tweeteri su u originalnim kutijama sečeni jako visoko 12-13oooHz. Šta će biti između Beyma-i i njih?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ima ti TAD riboni koje je onomad hejlovao romi da imaju lep, softan i nenapadan zvuk ali da ih jebe niska osetljivost za hi eff upotrebu (horne). sad okreni obrni svi ti vintage pioneer/tad drajveri ovog tipa rade mnogo visoko, tako da tu svakako treba srednjak. ne znam kako se kaze srednjak na pufer jeziku? mufer?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ima ti TAD riboni koje je onomad hejlovao romi da imaju lep, softan i nenapadan zvuk ali da ih jebe niska osetljivost za hi eff upotrebu (horne). sad okreni obrni svi ti vintage pioneer/tad drajveri ovog tipa rade mnogo visoko, tako da tu svakako treba srednjak. ne znam kako se kaze srednjak na pufer jeziku? mufer?

Baci link ka toj temi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 18.5.2016. at 9:21 PM, Vix said:

Evo izbliza...

20160518_192552-800x450.jpg

Gde, koliko novaca? Da shuraku kazem, oce ovija savremeni tanki televizor da prikljuchi na pojachalo (a ima samo spdif izlaz, pa me pitao da mu nabavim spliter iz jednog chincha na dva, jedva sam mu objasnio da mu treba dac).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Alex said:

Gde, koliko novaca? Da shuraku kazem, oce ovija savremeni tanki televizor da prikljuchi na pojachalo (a ima samo spdif izlaz, pa me pitao da mu nabavim spliter iz jednog chincha na dva, jedva sam mu objasnio da mu treba dac).

Ja sam isti 'vaki, il' bar sličan ali bez dodatnog ispravljača (USB napajanje) nedavno kupio za TV koji ima ogavno nepodnošljiv piskav zvuk i samo optički izlaz. Onomad je koštao 20€, pala cena na pola:

Problem sa manjkom USB konektora rešio malim USB-hub štapićem, TV ima samo jedan USB, tamo nakačen hub sa 4 konektora, jedan odvodi napajanje na ovaj mali DAC a tri slota ostaju za stikove. TV redovno prepoznaje sve stikove i izlista ih u meniju. Prezadovoljan. Malo mi s početka smetalo što DAC vrišti crvenom bojom a hub isto toliko plavom pa imam pozadinsko osvetljenje iza TV-a ali navikne se pa ne smeta više...

Ja sam moj primerak kupio preko KP a sad već ne mogu da se setim od kog prodavca. U paketu stigao DAC, optički kabel i USB kabel. Bez ispravljača/ext. napajanja. Napajanje sa TV-a omogućava da se DAC uključuje i isključuje onda kada se uključi/isključi  TV. Praktično, radi, više ne razmišljam o kvalitetu zvuka, naprosto ili gledam nešto na TV ili ne i sve je okej. Za cca 1000 dinara nema boljeg rešenja da se digitalni audio signal sa TV uređaja dovede do nekog analognog audio pojačala.

Evo, pala cena https://www.kupujemprodajem.com/Digitalno-analogni-konvertor-kabal-33617923-oglas.htm?filter_id=147

... 800 RSD + poštarina...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tih $6.85 dođe cca 750 dinara što cenu od 800 dinara na KP čini smislenijom. Nema carine, čekanja, rizika od nestanka u izmaglici... Ja se za razliku od 50 dinara bogami ne bih cimao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, stein said:

tih $6.85 dođe cca 750 dinara što cenu od 800 dinara na KP čini smislenijom. Nema carine, čekanja, rizika od nestanka u izmaglici... Ja se za razliku od 50 dinara bogami ne bih cimao...

Šaban sam. Nisam pročitao tvoj post do kraja. Tek sada videh ovo. Danke!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...