Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Uf, pa nisam ja baš toliko sposoban kao taj Rus  :icon_redface: Biće posla i za tebe tu (vidi power taster), he, he.

Inače, pojačalo je izgleda u izvornom stanju, čak su i lampe sve original japanske! Na žalost, fali par komada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

- Hvala zerowaf

 

- revox: Imaću sigurno problema. Kupljen je kao neispravan. Kad sam ga dobio, ispostavilo se da jedan kanal lepo radi, dok drugi ima problema. Čuje se dosta tiše i ne baš čisto. Pretpostavljam da je u pitanju volume pot i verovatno ima kondenzatora koji će morati da se menjaju. Biće zabave oko njega dok se ne sredi, ali to je valjda poenta na ovom forumu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

- Hvala zerowaf

 

- revox: Imaću sigurno problema. Kupljen je kao neispravan. Kad sam ga dobio, ispostavilo se da jedan kanal lepo radi, dok drugi ima problema. Čuje se dosta tiše i ne baš čisto. Pretpostavljam da je u pitanju volume pot i verovatno ima kondenzatora koji će morati da se menjaju. Biće zabave oko njega dok se ne sredi, ali to je valjda poenta na ovom forumu :)

 

 

ma jeste to poenta da se nešto napravi i da to proradi da valja

 

govorim ti iz iskustva moja bocama bila stara 4-50 god pa kad je kako tako proradila onda počinje igranka

 

te zuje malo trafoi te valjalo bi podnožja od lampi promjenit te elektroliti su izdušili te ovaj pot nevalja te daj da promjenim ožičenje malo bruji .....

 

sve ti to čučavac priča i bole ga..... :whistle2:

 

još meni nije bio tako očuvan mislim na prednju ploču

 

tu si u prednosti pa se bori :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

govorim ti iz iskustva moja bocama bila stara 4-50 god pa kad je kako tako proradila onda počinje igranka

 

I kako je svirala ta tvoja Bocama ? Na stranu to zujkanje trafo-a, ostalo ? Mislim na sam karakter zvuka.

Secam se da se jedan komad pre par godina dugo nudio na KP.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I tako je svirala ta tvoja Bocama ? Na stranu to zujkanje trafo-a, ostalo ? Mislim na sam karakter zvuka.

Secam se da se jedan komad pre par godina dugo nudio na KP.

 

svirala relativno dobro

 

sa sadašnje tačke gledišta dosta mutno kad uporedim sa ovim ampom koji sam napravio a koji je ista konfiguracija lampi EL84 kao i bocama

 

još imala malo krivu prednju ploču i izgrebanu

 

ne znam jedno je vintage jedno nešto novo

 

ako će ko da ima vintage uređaj, kao i auto, onda mora dosta novca i vremena da uloži da bi ga restaurirao da za današnje prilike da prihvatljiv zvuk

 

ovo naročito ako će svakodnevno da ga koristi dosta upitno šta se dobija

 

bar moje iskustvo takvo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uf, pa nisam ja baš toliko sposoban kao taj Rus  :icon_redface: Biće posla i za tebe tu (vidi power taster), he, he.

Inače, pojačalo je izgleda u izvornom stanju, čak su i lampe sve original japanske! Na žalost, fali par komada.

 

Lepa prinova. Ako ti je za ikakvu utehu, na ebay-u sređen primerak (u amerikama) košta nešto više od 1000€ pa sam siguran da imaš dovoljno prostora da izvedeš restauraciju u okvirima neke cene koja će biti mnogo prihvatljivija :)

Želim ti mnogo sati odlične zabave tokom i nakon sređivanja ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1000e? to je ozbiljna bolest mozga. drugar ima ovde sredjen komad, platio ga je trecinu tih para sredjen i slusa ga sa tannoy MG 12. ne znam sta da kazem, phono mu nije neki. ostalo, tjah. 

 

Ne znam - to je cena na ebayu kako sam i napisao - o bolestima mozga, malo šta znam... Meni se generalno PP sa EL84 nikada nije primio za srce... Štaviše, ni jedan cevni PP koji sam slušao me se nije preterano dojmio. SE je druga priča...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...