Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

C-21 i M-22 su jako dobri, u svakom slučaju mnogo bolji od Reference M-73. Jedina zamerka je nešto tamniji karakter zvuka M-22. Slušao sam ih kod sebe u sistemu na Yamaha NS-1000M. Nešto boljim se pokazao Forte, koji je imao sve kvalitete M-22 uz nešto veću snagu i i po meni pravom balansu što se tiče karaktera (ni svetao ni taman) pa sam se odlučio za njega. Kasnije sam naravno nabavio C-21. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije phono nista posebno. neki bazicni lehmann radi bolje od toga, a taj bazicni lehman kenjalov phono utrljava u pod.

ono sto vredi na pioniru su izlazni trafoi, mislim da su tamura. tango ili tamura.

 

Ta hajka za tim vintage spravama je upravo zbog cini mi se ugradjene phono sekcije u njima,koja je cevna.Cak i da se pretrese,dovede sve to u optimalno stanje,odnosi signal/sum ce biti gori od danasnjih cevnih phono preampova,frekventni grafikoni sigurno nisu egzemplarni za danasnje pojmove ali, tu nastaje/krece jedan klizav teren koji je tesko uhvatljiv..magija vintage sprava sa svim svojim manama u vidu korisnika Altec,Goodmans,Tannoy,Klipsch i sl. efikasnih zvucnika na koje se kace ovi malecki integralci na bazi EL84..Scott,Fischer,Dynaco..tu je velika hajka za tim spravama,ima 2-3 njih trenutno koji imaju otvorene oglase za ovako nesto,razlog je phono....skoro je bio na prodaju jedan EMT15 ovde,prodat je,pitali su prodavca s kojom preamplifikacijom je to koristio..stigao je odgovor u vidu Fischer X-100,sa trafoom..pogledao sam malo na youtube par video snimaka restauracije takve sprave,i prekrstio sam se 3x :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam to cuo sa kombom thorens 125/lustre acos GST-1/denon 103/cinemag 3440 SUT, zvucnici tannoy chatsworth sa monitor gold 12". 

covek presao sa phonoa iz pioneera na lehman black cube SE ili tako nekako, tj vratio se na njega. hype bez osnova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam to cuo sa kombom thorens 125/lustre acos GST-1/denon 103/cinemag 3440 SUT, zvucnici tannoy chatsworth sa monitor gold 12". 

covek presao sa phonoa iz pioneera na lehman black cube SE ili tako nekako, tj vratio se na njega. hype bez osnova.

 

 

@grau:ja sam se lomio,o goreo na slicnim lomacama,i mozda cu jos goreti,ko ce to sve znati,da li se drzati vintage linije,dobro ne te iz generacije vintage uredjaja Fischer,Dynaco,Scott,Leak.itd,nego nesto mladje,tu oko '78-'80,na nekog integralca iz te generacije..sad sam prelomio ovako,pre par sati..slike slede...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@grau:ja sam se lomio,o goreo na slicnim lomacama,i mozda cu jos goreti,ko ce to sve znati,da li se drzati vintage linije,dobro ne te iz generacije vintage uredjaja Fischer,Dynaco,Scott,Leak.itd,nego nesto mladje,tu oko '78-'80,na nekog integralca iz te generacije..sad sam prelomio ovako,pre par sati..slike slede...

Prihajao? :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...ima sad da cutim i da se pokrijem usima.... :drink:

:bravo:

Kada neko zna, trazi, zeli, hoce, a pri tome i moze. :)

Cekam nestrpljivo da cujem ustiske.

Kako vidim sada ovih par photo-a, ovaj Marantz je "k'o casa". :thumbsup:

 

Btw, nisam expert sa pc ludorijama, kompovima etc. Citah gore, pa da ovako, a bez da se vracam i "kvotujem" ....

debelo +1 za vintage !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:bravo:

Kada neko zna, trazi, zeli, hoce, a pri tome i moze. :)

Cekam nestrpljivo da cujem ustiske.

Kako vidim sada ovih par photo-a, ovaj Marantz je "k'o casa". :thumbsup:

 

Btw, nisam expert sa pc ludorijama, kompovima etc. Citah gore, pa da ovako, a bez da se vracam i "kvotujem" ....

debelo +1 za vintage !

 

 

prvo sto bi sad trebao uraditi je da izjebem mater onom krelcu na audioreview sto je napisao da PM14-ka ne moze da potera D700-ku,jasno i glasno MOZE,i to itekako,godinama sam udarao u to glavu,ko u banderu...nek se otkravi malo,bio je dosta vremena van upotrebe "decko koji obecava"..

 

+2,i dalje respect za vintage sprave,sisteme,moze se tamo fino uklopiti sve.. :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super! Moram da priznam da izgleda kao mlada a ne kao baba:) .... doduse, to i nije vintage ;-)

 

Kako izgleda ? Pa kao mlada, naravno  ....  :oke:

A da jeste vintage, ono jeste, ali bas. :)

 

prvo sto bi sad trebao uraditi je da izjebem mater onom krelcu na audioreview sto je napisao da PM14-ka ne moze da potera D700-ku,jasno i glasno MOZE,

. .. . .

+2,i dalje respect za vintage sprave,sisteme,moze se tamo fino uklopiti sve.. :drink:

Ne treba. :wink2:

Naprotiv. Neka zivi/zive u svom nezanju, tj. marketing, etc. radi sve.

 

+3 Vintage sprave + najveci :respect:  za iste

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj BAT je stariji od 14ke pa ga ne stavljam u staracki :) ... paja959 lagano zaokrece .... jos malo pa ZYX :)A to da ne moze, mozda tip ima sobu od 100 m^2 ... a imao si 17:ku i cini mi se, nije problema bilo sa guranjem :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj BAT je stariji od 14ke pa ga ne stavljam u staracki :) ... paja959 lagano zaokrece .... jos malo pa ZYX :)

 

 

take it easy,Stanton 881S je i dalje na terenu,i bit ce sigurno jos izvesno vreme,tom je najbliskije Shelter 501/II  "s one strane tarabe",100 Ohmsko terecenje ima i ovde :) :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a taj bazicni lehman kenjalov phono utrljava u pod.

citam, citam, citam ali nikako da shvatim sustinu, kao ona opticka varka u koju stranu se okrece balerina. Da li je Lehman pogazio Kenjala ili je Kenjalo pogazio Lehmana? Pretpostavljam da Lehman tuce Kenjala jer bi u suprotnom pisalo:tog bazicnog Lehmana Kenjalov..., ali ipak da pitam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uglavnom su te preamp sekcije pogrešne a phono su tu čisto informativno (kod ovih vintage cevaša). Treba to preraditi, ima prostora i isplati se ako je izlazni stepen ok.

imao sam Bocamu, Lafayete, a i slušao sam par tih Pionira.

Mislim da je P nekako bolji od ovih ostalih?

.

Mogu da kažem da su phono sekcije na Boc. i laf.

po mom mišljenju i shvatanju katastrofa. I to je najgori deo....

.

Pored toga što su malo "mutavi" PP-ovi, ali 

u suštini nije loše, malo zgodno, ima dovoljno snage za Kuć. slušanje

čak su isimapa izgledali...

:)

Ipaj pionirove sprave u tom pakovanju receivera ili kako već u tim klasama PPa su verovatno bolje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije phono nista posebno. neki bazicni lehmann radi bolje od toga, a taj bazicni lehman, kenjalov phono utrljava u pod.

. ..

 

ubacio sam zarez u @grau-ov post, nece se ljuti :)

 

citam, citam, citam ali nikako da shvatim sustinu, kao ona opticka varka u koju stranu se okrece balerina. Da li je Lehman pogazio Kenjala ili je Kenjalo pogazio Lehmana? Pretpostavljam da Lehman tuce Kenjala jer bi u suprotnom pisalo:tog bazicnog Lehmana Kenjalov..., ali ipak da pitam

 

Da pojasnim.

Slusao sam ove dve kombinacije nezavisno od grau-a.

S' tom razlikom sto je u mom slucaju bio "Kenjalo" Phono moj primerak, a ne njegov ( druge toloplogije ).

Isto se kod mene Lehmann "proveo" lose, tako da sve ovo verujem sto je napisano da je tako.

Btw, a "kenjalo" je mnoge razocarao, jbg.

Evo u to ime jopet ....

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...