Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

@Zen Mod

delimicno se slazem sa tvojim komentarom Administratora ( pisanim crveno ), tj. za onaj deo o privatnim stvarima i rezervacijama.

Sa druge strane, jako je bitno za siru zajednicu da cuje i procita o konkretnim tipovima audio komponenti, njihovoj kompatibilnosti ( ili inkopatibilnosti ) kako bismo imali sto manje mitova i legendi u ovom nasem hobiju.

Sto se mene licno tice, posle ovoga moze slobodno i ban, nece mi biti prvi put. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, Zen Mod said:

Momci , ne bi bilo lose da privatne stvari rezervisete za bilo gde sem javnog dela foruma, jer evidentno nisu u interesu sire zajednice

Hvala

 

ZM

Da, čak šta više, izvinjavam se, "ignoriso" sam prozivku do nekog trenutka, da si znao, ranije bi intervenisao. No, nije loše da se iz diskusije izvuku neki zaključici, ne bitno ko je u pravu, čisto kao način rezonovanja o nekoj problematici koja je dosta široka i složena.

------------------------------------------

Ne znam da li sam kačio, ovo je podesiva nožica sa 3 gumena prstena umesto opruge za Žirodek, u hidraulici bi to bio vrh a lako se napravi diy:

gyro5.jpg.94a6cd6e2b777df8fb7ba161f1647eac.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Lemić said:

Da, čak šta više, izvinjavam se, "ignoriso" sam prozivku do nekog trenutka, da si znao, ranije bi intervenisao. No, nije loše da se iz diskusije izvuku neki zaključici, ne bitno ko je u pravu, čisto kao način rezonovanja o nekoj problematici koja je dosta široka i složena.

------------------------------------------

Ne znam da li sam kačio, ovo je podesiva nožica sa 3 gumena prstena umesto opruge za Žirodek, u hidraulici bi to bio vrh a lako se napravi diy:

gyro5.jpg.94a6cd6e2b777df8fb7ba161f1647eac.jpg

Ово је слично решење као код:

1. SME 30/2?

2. Kronos Pro/Sparta?

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, Doktor said:

@Zen Mod

delimicno se slazem sa tvojim komentarom Administratora ( pisanim crveno ), tj. za onaj deo o privatnim stvarima i rezervacijama.

Sa druge strane, jako je bitno za siru zajednicu da cuje i procita o konkretnim tipovima audio komponenti, njihovoj kompatibilnosti ( ili inkopatibilnosti ) kako bismo imali sto manje mitova i legendi u ovom nasem hobiju.

Sto se mene licno tice, posle ovoga moze slobodno i ban, nece mi biti prvi put. :)

ma ce te banujem u 4 oka ......... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, grau said:

a malo ispod 930 sa dobrim idlerom :)

ma taj 930 je skroz bezveze 

idler koji vibrira, te mikrovibracije koje uticu na 12 harmonik

pa to naucno nista ne valja

jesi li mu video spektralnu analizu u vakuumu, ma 'ajte molim vas

ja bih to samo u staro gvozdje 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Doktor said:

kako bismo imali sto manje mitova i legendi u ovom nasem hobiju.

Bice da je ovo...borba sa vetrenjacama..

Ko ce da se suprotstavlja planetarnoj graji i trendovima koje formiraju...razni..

Svako uziva u svom cemanetu, i lepo je podeliti zadovoljstvo, ali kada licni utisak krene da postaje opste pravilo, logicne su iskrice...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Lemić said:

Da, čak šta više, izvinjavam se, "ignoriso" sam prozivku do nekog trenutka, da si znao, ranije bi intervenisao. No, nije loše da se iz diskusije izvuku neki zaključici, ne bitno ko je u pravu, čisto kao način rezonovanja o nekoj problematici koja je dosta široka i složena.

Ne prekidajte, taman je imalo šta i da se pročita ponovo ozbiljno o plohovrtima i ručicama, izuzev nekoliko ozbiljni(ji)h radova ranije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da bi bili malo obzirniji , treba dati par detalja :

neki dan Woli bio kod mene , usput pomenu da ide za BG i da ce otici kod Doce .... ali nece imati sta da slusaju , do digitalije

upitah sta se desava , on objasni da Doca muku muci sa vrtilicom

elem , pade mi na pamet - buduci moja zena u zadnje vreme nesto bas i ne slusa muziku ozbiljno kod kuce , izvadim ti ja pominjani Thorens iz kuhinjskog sistema, dadoh ga Woliju da ponese Doktoru , da mu se nadje dok je njegov gram na servisu .

Tako da - ne smarajte coveka oko privremenog resenja

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 12/22/2017 at 10:59 AM, vladd said:

Masa, vazduh ili neki inertan gas, visoke tolerancije oslonaca, ulja raznih viskoziteta su daleko bolja resenja, za ove potrebe i uz preterivanja(slatka) ali nemerljivo slozenija...a cena ide nesrazmerno slozenost na kub.

Razmišljao sam potaknut tvojim dobrim komentarom. Mislim da nije moguće napraviti male pneumatske nožice punjene gasom, premali mogući prostor i otišla bi rezonanca verovatno visoko u čujni opseg. A vazdušno oslanjanje i dekuplovanje svih komponenti sam uradio ravno pre 20, prezentovano http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/11396-audio-polica/ . Sama gramofonska galerija  ima štucne:

001.jpg.3951d4b52d504b3e82c5afe872444971.jpg

preko kojih je usidrena u pečeni pesak i nema direktan kontakt sa policom:

 

002.jpg.efb527c431c24eb9fbd61ca45d738563.jpg

003.jpg.fe967bdd3dc78b34a4811bab86845418.jpg

na tacnu ide gumeni šlauf tek malo naduvan vazduhom i sa malo utočenog ulja čisto zbog očuvanja materijala, mada je došlo do poroznosti i mora da se menja:

004.jpg.baff5e87e669fd6088db9b5e966ac791.jpg

preko naleže drvena ukrasna platforma bez da dodiruje metalnu podlogu:

 

005.jpg.c066f7a513c5dea9fd5e4b7d4b361f90.jpg

 

i na kraju gramofon. Šlauf se pozicionira tako da platforma sa gramofonom u slušnoj poziciji, sa podignutim poklopcem, bude pod libelu kolko se može, a putem nožica na samoj bazi tanjir dovede u radnu ravan:

006.jpg.dcbec4c3f188609f30b66d0c3a84c17a.jpg

......................................

@InSides- Nemam pojma kako izgledaju pomenuta rešenja, ono sa gumicama je napravio neki Šveđanin u paketu modifikacije za Žirodeka. Sve se to da napraviti diy al kad sam bolje razmislio, lakše mi da napravim gramofon po svom ćefu a ovaj da prodam, da mogu Maxon motor da nađem povoljno, davno bi zabrazdio.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Lemić said:

....................

@InSides Nemam pojma kako izgledaju pomenuta rešenja, ono sa gumicama je napravio neki Šveđanin u paketu modifikacije za Žirodeka. Sve se to da napraviti diy al kad sam bolje razmislio, lakše mi da napravim gramofon po svom ćefu a ovaj da prodam, da mogu Maxon motor da nađem povoljno, davno bi zabrazdio.

 

Mala ispravka, nije Svedjanin nego Danac, Peder :) . Imao sam ja laksu modifikaciju na mom Orbe:ju od njega ali nisam htjeo da idem na komplet kit sa gumicama, pijeskom i pleksijem ...

 

http://www.pedersensgyro.dk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ideja je da se umlate uticaji zemlje i ostalih niskih frekvencija, 3-20Hz.

Prirodne rezonance delova gramofona je nemoguce izbeci, moze se u nekoj meri dampirati, ali je bitno modelovati medjusobni uticaj. Pre svega da se ne izaziva rezonantno vibriranje, a ako se ima srece i da odredjene vibracije jednog dela ponistava drugi deo.

Zato mi je zdravija ideja da nosac rucke bude zajednicki sa nosacem osovine tanjira, kao jednostavnija varijanta, nego raditi posebna dampiranja  za podlogu rucke. Ili izdvajanje rucke od lezaja osovine tanjira.

Previse je promenljivih, previse komplikacija, veca sansa da se napravi gore nego sto je bilo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Lemić said:

@InSides- Nemam pojma kako izgledaju pomenuta rešenja, ono sa gumicama je napravio neki Šveđanin u paketu modifikacije za Žirodeka. Sve se to da napraviti diy al kad sam bolje razmislio, lakše mi da napravim gramofon po svom ćefu a ovaj da prodam, da mogu Maxon motor da nađem povoljno, davno bi zabrazdio.

 

Maxon је прецењен за то што је. BLDC фирме Anaheim се код мене боље показао:

http://www.anaheimautomation.com/products/brushless/brushless-motor-item.php?sID=283&pt=i&tID=96&cID=22

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...