Jump to content

Garrard 401


neskor

Preporučeni Komentari

Evo da se i ja malo pohvalim.

Projekat koji vec dugo ceka da se realizuje konacno je ugledao svetlost dana.

Cekao majstore ( kao po obicaju) sutra, prekosutra... i na kraju odlepio, uzeo dasku, ubodnu i busilicu i uradio sam kako sam umeo :)

Daska je lamelirani hrast debljine 40mm. Trenutno stoji na 4 case ispod kojih je sorbothane polulopte. Plan mi je da kasnije uradim skeleton plint.

Ruka je 12" Denon 304, glava Denon 103.

post-72-0-50027200-1375544645_thumb.jpg

post-72-0-44005800-1375544651_thumb.jpg

post-72-0-92861000-1375544656_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

nice :thumbsup: ..sto si tolko skrtario sa velicinom daske,moglo je to (?) biti malo vece,komotnije...jel to slucajno,spontano izabrano,ili je vec bilo neke ranije selekcije naspram Lenco L-75,Thorens 124?

 

BTW,koji su to cevasi u pozadini?..moze i na PM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvobitni plan je bio da samo na ovoj dasci bude Garrard, a na posebnom mesinganom bloku bude ruka, pa sve to da lezi na drugoj vecoj dasci.

Ali umorio sam se cekajuci majstore pa sam odlucio da sve zbucim na jednu dasku, pa cu kasnije uraditi to sto sam prvobitno planirao.

Uz to citao sam da nije bas pametno da ruka bude potpuno odvojena od ostatka gramofona. 

Ovo je bio plan:

 

post-72-0-95489000-1375546490_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je nosač tanjira elastično vešan, osnova ručice mora da bude kruto spojena sa nosačem i osovinom tanjira. Ako je tanjir postavljen na bazu ispod kojih nema pokretnih elemenata (oprugice i sl) onda ručica može da bude fiksirana i pored baze. Ideja je da ručica i osovina tanjira nikada tokom upotrebe ne promene svoje međusobne geometrijski zadate relacije. Ako tanjir "pliva", ručica (osnova ručice) mora da ga prati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...