Jump to content

Granit za gramofonsku bazu.


grau.

Preporučeni Komentari

Sad zamislite brod neki težak , recimo nosač aviona .....reko bi čovek da ga ništa ne može pomeriti , a malo uzburkano more i pomera se i tekako ....ne kao neki manji ali se pomera .....gde je analogija sa gramofonom ......pa taj granit će da stoji na nečemu i ako to nije onako isto tako inertno će opet da igra .....možda ne kao bez njega ali će svejedno da se pomera ......recimo talas koji nije vodeni ali je ipak talas i to zvučni ...one niske frekfencije . Meni se čini da , ajde neka teška podloga , ali ta podloga može biti i sendvič nekih drugih materijala ......a iznad svega mi se čini da amortizer sačinjen od peska , koji su neki drugi probali i poprilično dobro radi , može da bude koristan ....gotovo je nemoguće preneti vibraciju preko suvog peska .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 61
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ako pravim sendvic, onda samo od drveta. sper, aluminijum, sper, vinil (kao za plocu), sper, aluminijum, sper. nikakve kutije sa peskom, kurci palci, pa bre gramofon pravim a ne igraliste za decu i toalet za macke :)aropopo anologije sa nosacem aviona, da, pomera se, ali na kojoj frekvenciji? to je ponta svih umasivljavanja oko gramofona, da rez. frekv spustis ispod 10hz i budes na sigurno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li Zemunaca ovde? Na Karadjordjevom trgu kraj kontejnera ostavljen ovakav gramofon. Sa plintom. I ručkom. Obrazloženje izbezumljenom vlasniku istog, od strane majke koja je pospremala stan:" Pa sinko, ja mislila ne treba ti, godinama ga ne koristiš, možda je i neispravan."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre par meseci sam bio u Korato i video izlozen jedan bas lep i ocuvan primerak 401 u masivnom plintu - pretpostavljam od granita; na njemu je bila i neka SME ruka. To je Tomketov gramofon, pa mozes da skoknes do njih i raspitas se o detaljima. Mozda mogu da preporuce majstora/radnju, pogotovo sto se radi o istom modelu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li Zemunaca ovde? Na Karadjordjevom trgu kraj kontejnera ostavljen ovakav gramofon. Sa plintom. I ručkom. Obrazloženje izbezumljenom vlasniku istog, od strane majke koja je pospremala stan:" Pa sinko, ja mislila ne treba ti, godinama ga ne koristiš, možda je i neispravan."

Sire, gde si pročitao ovu priču?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako hoces drveni plint, ima tip na ebayu i pravi ih "jeftino", 80-150$, samo sto je postarina skuplja (teski). Hoces za 1/2 rucke, 9''/12'',... sve moze Mislim da je tip iz Litvanije ili tako nesto ...Evo nasao sam ga:http://stores.ebay.com/megaposters

Super izgledaju proizvodi momaka iz Moldavije! Do tamo bi se dalo i kolima otici na egzoticni izlet ... Samo, Anubis trazi kamene plintove.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kutija sa peskom , pa bre mislio sam na one male ispod nosača ....neki su koristili kutije od jogurta što u ovom slučaju neće da radi posao jer će se usled težine raspasti ali neka mala od gavrilovića već može . Sendvič .....šper pa olovo pa šper pa neki drugi materijal .....oslonac ne tražiti u jednoj ravni po horizontali za sve , nego po vertikali ih rasporediti ....bar ja tako mislim .Mada te kančina od granita .....pa pitaću ovde za koliko bi to uradili

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja znam da je sve preko tamo 70' , što je napravljeno i izmišljeno , tebi teško za razumeti , al' šta ćeš ti još nisi prebol'o ni metalne branike na kolima ;) a sad da ti ja objašnjavam zašto plastka a ne metal ...pa nemam baš toliko vremena .....stig'o mi je tnt iz francuske i idem da se igram

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najbolje da ta 4 srafa od sasije zabetonira u jorgutane casicepa da stavi popolane teniske loptice ispod :rofl:

Ili da izbetonira lepo ceo plinth, da se ne zeza... ... vorumska radna akcija, udaramo plinth kod anubisa, samo da se dogovorimo ko radi na mešalici. :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...