Jump to content

Granit za gramofonsku bazu.


grau.

Preporučeni Komentari

Ovako , ima jedno parče crnog granita / kažu apsolutni , i sad šta im to znači ne znam / dimenzije su 40 x 52 x 10 .....pošto nisam imao tačne dimenzije išao sam napamet .....dakle ovo parče da se izreže na dimenziju koja se uklapa u postojeće i da se probuši rupa ...bez obrade , dođe 100 evra ...i to je onako povoljno jer mi je računao 8 cm visinu ....parče je koje stoji pa mi je tako i računao .Na drugom mestu nemaju traženu visinu / ja sam pitao za 10 cm / i kažu da mogu da ga lepe .....sa obradom , dakle gotov izgled je preko 200 evra za komade od 4cm , a ako lepi one od 3 cm onda je negde ispod 200 .....dakle ona prva verzija neobrađen komad sa džetom probučena rupa i odsečen na dimenziju je relativno povoljno , pošto sam platio jednu burgiju od 0,8 mm 3,8 evra malopre .Inače mi je rečeno da je crni granit jedan od najskupljih .....da pretpostavimo da bi to rekli i da sam pitao za karton

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 61
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Samo waterjet mašina po tom nacrtu, ručno će biti puno odstupanja.

U NS ima firma koja može da to uradi http://www.rapidlaser.com/contact sa sve njihovim materijalom.

Istina je da su grešili, ali mi se čini da je ovo za njih jednostavno i da nema puno prostora za grešku, ali je bolje biti oprezan. Meni su više puta uradili odlično, ali su jednom i uništili element, Guja je isto pisao da je imao loše iskustvo.

Postoji i http://www.aquarez.rs/kontakt.html ali sa njima nemam nikakvih iskustava.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

haha:)sta im znaci bez obrade. jel obrada da se to fino obrusi, urade zaobljenja na ivicama i slican kamenorezacki rad?10cm je OK za gornju plocu skroz.ovo je skica

Ne vidim spoljnje dimenzije ........u principu bez obrade znači to da kad uđeš unutra onda ideš prvo na sekretaricu , pa objasniš , pa onda ti pošalju nekog ko se razme pa ponovo objašnjavaš ....pa ti onda jedni pričaju da košta materijal a drugi da koštaju ruke .....pa onda jednostavno i radi tvog vremena i radi njihovog ubrzaš proceduru i pitaš okvirno .......mada sam ja u drugom pokušaju , samo tražio komad isečen na neke krajnje dimenzije jer vidim da je to tamo u Bg-u problem ... a možda i nije . Dakle prvo okvirne dimenzije ako se hoće neobrađeni komad .....treba razumeti da ovde kad se uključi neka mašina za neku operaciju , neko stoji pored nje i taj očekuje na kraju meseca da bude plaćen za to ...po malo različit pristup u odnosu na naš .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se eto, ako zatreba, nudim da pripremim adekvatan crtež ako waterjet koristi CNC navođenje, samo mi uz crtež trebaju i dimenzije, ja to hopa-cupa obrnem u SolidWorksu i za dvadesetak minuta gotovo, šaljem nazad u bilo kom od potrebnih formata, 3D model, DWG/DXF, štagod i kako god treba. Tako sam i danas, dao crtež mom strugaru, ali o tome kada se vratim iz grada, u temi o tangencijalnim ručicama... Sve ću da vam kažem uz kaficu... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Kamen za Litografiju

Nalazista su u Nemackoj

a od nedavno i kod nas

I to su jedina 2 nalazista u svetu

.

Nemacki moze biti krem i svetlo sive boje

Nas je sivkast.

Jako su masivni i tvrdi ali nemaju rezonancu?

To u ovom slucaju nema znacaja

ali imaju osobinu da podjednako upijaju i masnocu i vodu...

.

Pijaca zeleni venac je bila poplocana tim matrijalom

onim zuckastim iz nemacke

pa su sve to polupali

...

Sto je veca ploca to je skuplji

i to je problem 

za gramofon bi kostao oko 2000 2500 EU

debljina je oko 10cm

...

Amerikanci proizvode savremenu verziju

ALI lepe nekim super lepkom prasinu od rezanja iz nemacke

i njihovi su jeftiniji ali nije to to...

.

Nemam informaciju ko kod nas proisvodi litografski kamen

Ali moze da dodje u obzir za bazu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozete misliti koliku stetu su ovi nasi idijoti napravili

kada su polupali i pobacali ploce sa zelenog venca

koje su mogle biti prodate...

cak i bez obrade ravnanja te male ploce si vredele oko 500EU svaka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kvalitetno granulirani kamen, a umjesto cementa i vode upotrijebiti epoksidnu smolu. Poslije sve zaliti smolom izbrusiti i obojiti ili plastificirati.Svojstva prigušenja i postižu se granulometrijom kamena.

Plint na mom Continuo je nesto tako a onda faniran okolo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...

apgrejd stanja.

 

slate je definitivno skriljac i to je prva opcija.

 

nasao zanimljivu novu (stranu)firmu u prijepolju koja izmedju ostalog radi i sa skriljcem plus imaju CNC, waterjet i ostalo.

 

razgovarao sa njima, kazu da mogu sve da naprave. trazio ponudu za top plocu od skriljca 20mm koja bi se stavila na drveni plinth. javicu sta kazu.

 

nadam se da nece imati svajcarske cene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zavisi koliko su osetili koliko ti je važno. Ako nanjuše da ti je jako važno, možda bude malo skuplje, mada, ako su iole korektni, imaju dobro odmeren cenovnik pa onda i svecu i kepecu isto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...