Jump to content

6Н13С / 6AS7G / 6080 Preamp


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 332
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Kako sam pojeo g..... kada sam takve ispreskakao na jednom vojnom otpadu.

Rekoh matori su i izdrndanai, sigurno nisu dobri. E sad kad mi trebaju sad su dobri. E moj Aleksandre........ :angry7:


Nabavljene dve RCA 6AS7G sa sve kutijama. NOS Posle vizuelnog pregleda rekao bih da su potpuno nove.

Jedna sa crvenim druga sa belim slovima. Ovo bi trebalo da je ekvivalent 6N13S. Sutra idu na tester.

post-193-0-52527300-1333550232_thumb.jpg

Cilj mi je da nadjem ovo http://www.r-type.or...hib/aam0032.htm mada u opticaju su i druge varijante.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razmisljam ne sto grejanju. Sad ne znam sta radim.

Mislim da cu da izbignem AC grejanje, ali opet ne znam kako da izvedem DC grejanje. Moralo bi da ima usporeno podizanje napona, pod obavezno.

E sad znam da je glupo ono sto cu sada da napisem, ali zaintrigiralo me je ono sto je Daudio napisao ovde #19.

Mada strujna stabilizacija za 3A 6V3 nije bas naivna. Opet razmisljam da probam da uradim obicnu naponsku stabilizaciju (IC ili SS) pa +/- 3V15.

Pojma nemam, sta vi mislite?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imas vise opcija1. DC bez stabilizacije , tacno postizanje napona sa serijskim R2. DC sa strujnom3. DC sa naponskom4. ACkako god uradio - valja podici na potencijal , a ne zevzeciti se sa simetriranjem u odnosu na masu ; to se radi kod direktno grejanih cevi sa razlogom , a neuki i neodgovorni prosirili mit na indirektno grejaneako uradis #2 imas i upustanje grejanja .............. koje je isto mit i resavska skola , nepotrebna za 98% tipova cevi a jos ponajmanje za mothrfckr kao sto je predmetna-domaci zadatak : proucavati datasheete ruskih i zapadnih cevi , napomene o veku cevi vezane za grejanje.od predlozenih - regulacije mozes raditi sa 5A regulatorima ; po meni sve varijante rade radnju a najsimpaticnija je #1 a najmanje simpaticna #3

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ne znam da li si pogledao, u pitanju je jedan reg u + i jedan u - grani pa po +/-3.15V. Nego sad gledam ove varijante LM317/337K u TO-3 kucistu su po 1.5A, sto je ukupno 3A, a meni cevka vuce 2.5A bilo bi malo nategnuto. Onda da jednostavno zveknem jedan LM338K i kraj.

Sta mislis o ispravljacici Philips GZ32? Cimanje mi je samo da ne riknjavaju brzo. Mada po specifikacijama one trpe od 150mA(2x500V) do 300mA(2x300V), a meni je struja po suntu 80mA. A stavio bih jednu ispravljacicu po kanalu.

Mislim da ima dovoljnu rezervu za duzi vek. http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/frank/sheets/030/g/GZ32.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne vidim ti ja tako lako sa pcbs , stariji covek , sta ces :buehehe:ja ti vec rekoh svoje za simetricne regove , narocito za indirektno grejane ceve - vid'la zaba da se konji potkivaju , pa i ona digla nogu .......... a za zabom i mali internetisto to vazi i za upustanje napona grejanja ........i ja sam sve to radio kad sam bijo mali :rofl:sto se tice ispravljacice - gledaj podatke za stalnu struju , izaberi onu koja ce biti opterecena 30-35% , i dva seta ce ti trajati ceo zivot

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Greškom (ili mojom ili SW-a, verujem da je greška moja... (dvaput click, umesto jednom...)) nešto se desilo sa porukama.

Dakle, ovo je poruka od Beli_Ninja (srećom te sam ih ostavio u drugom prozoru, za svaki slučaj...):

Nista, onda ili AZ50 ili AX50...

Uf al ce to da bude lepo....


Ili 5U4...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odabrane 5U4G od nekog ruskog dobavljaca.

Razlozi:

1. Nabavljiva, bar meni, i nije mnogo skupa.

2. Trpi max 225mA sa naponom 2 x 550V, u mom slucaju moje ispravljacice trpece po 80 mA (cirka 35% od max) na max 2 x 400V. Dakle long life.

3. Ove koje cu ja nabaviti imaju oblik kruske sto mi odgovara jer cev koja mi je na putu signala (6N13S, 6AS7G i ostale) u vecini slucajeva ima takav oblik sto se meni svidja.

Napajanje ce naravno biti L---> C ---> R ---> C ---> Shunt. Jos samo da odredim shemu motanja trafoa. Mislio sam da mi trafo za grejanje lampe bude odvojen od trafoa za anodne napone. E sad vidim da naponi za grejanje ispravljacica moraju da budu na trafou za anodni napon. Ako se ne varam, to sam video ovde http://www.emissionlabs.com/datasheets/EML5U4G.htm

post-193-0-48466500-1333809388_thumb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PSUD ce kaze da li je dosta 80uFrekao bih da jeste po jednom Cne preporucujem i mrezne u istom kucistu -- imaces hrkljusako ti je bas stalo do vizualija da imas sve balone zajedno , onda bar trafoe smesti posebno , pa umbilicalom vodi AC

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to ne postojiili bar ti i ja nismo bas u mogucnosti da to napravimoova cevka bas i nije nesto superosetljiva na smetnje , ali CCS loading cini samu konstrukciju osetljivom i na vrapciji prdez ...... sto i jeste cilj , da se izvuce od signala maks sto se moze

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...