Jump to content

6Н13С / 6AS7G / 6080 Preamp


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

Nema kompromisa. Elektroliti ce biti u katodi Black Gate, stabilizatoru za grejanje i perifernoj elektronici. Sve ostalo MKP za sad. Videcemo sta ce zavrsiti na izlazu. Mundorfi idu u preamp i shunt.Mundorf sam planirao da stavim kao zadnji kond u shuntu, mada mozda on i Ampohm zamene mesta. Amphom predvidjen da bude na izlazu line stage-a.Pogledajte razliku. Jeste 630 vs. 400 VDC, ali ipak dupe i oko.I na kraju podnozja. Nisu pozlata, fancy, teflon ovo ono. Keramika i Heavy Duty kontakti.Banzaimusic.com / SKU: 18421 / Tube Socket, Octal, Johnson / 2.59e kom(zeza me IE naposlu ne mogu da postavim link)Valjda ce biti OK. Ako zaskripi tu je Toma Speaker shop i CMC teflon.

post-193-0-64166400-1340860724_thumb.jpg

post-193-0-49771300-1340860898_thumb.jpg

post-193-0-29096100-1340861230_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 332
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

sinko , ovaj , sinkosve je to lepo ........... al' valja vremenom nauciti i citati izmedju redovacemu Mundorf ili Ampohm na izlazu shunta ?na kraju - ako se ima mesta , svaki motor kond ce na toj poziciji da trci oko tog nadrdanog i razvikanog audiofilskog shitato ti dodje kao kad bi sad , na primer , za DIY Pass amp isao narucivati Plitron iz Amerika ...........usput - i taj BG ako ne premostis sa bar 10n MKC , ugasio si gapapir , a net vala i jos vise , trpi svakakva nadrionanionana ........ tako da valja ponekad u ponesto i sumnjatidakle - sasvim zdrav pristup - kao kod podnozja , treba primeniti na sve ostalo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sinko , ovaj , sinkosve je to lepo ........... al' valja vremenom nauciti i citati izmedju redovacemu Mundorf ili Ampohm na izlazu shunta ?na kraju - ako se ima mesta , svaki motor kond ce na toj poziciji da trci oko tog nadrdanog i razvikanog audiofilskog shitato ti dodje kao kad bi sad , na primer , za DIY Pass amp isao narucivati Plitron iz Amerika ...........usput - i taj BG ako ne premostis sa bar 10n MKC , ugasio si gapapir , a net vala i jos vise , trpi svakakva nadrionanionana ........ tako da valja ponekad u ponesto i sumnjatidakle - sasvim zdrav pristup - kao kod podnozja , treba primeniti na sve ostalo

Zato sto je 10uF i zato sto je isto tolki i na izlazu iz preampa. Zato sam kupio i Mundorf i Ampohm pa koji se gde pronadje tu ce da ostane.Motor kondovi idu u ispravljac koji ne zahteva plocicu, a Mundorfi su svi kondovi koji idu u shunt za koji cu da nacrtam plocicu. Inace, ine Icar je jebenije nabaviti nego Mundorfe.Na taj BG ide 4u7 Mundorf, kao sto je na semi. A ove MKC, koliki god da su, cu da nadjem znas kad, kod mene u selu kazu kad na q... nikne nokat. Po ebayu ima nekakvih Ero ali to nije sigurno.Ovo narvno stoji, ali Mundorfe sam kupio u Banzaiu sto mi opet koliko toliko obecava njihovu originalnost. Kod nas moze da se kupi samo nesto sto je na primaer kao Jamikon iz Saxove teme.A sto se podnozja tice, mislim da jesam zdravo postupio kod te kupovine, ali zamisli da sam sve kupio na nacin "da probam pa kako se pokaze". Ova tema je u naslovu imala deo "plan za buducnost" sto znaci da se nigde ne zuri, i da cu u preamp da ugradim sve sto mogu da nadjem kvalitetno. Nista mi ne znaci da skarabudzim na brzinu samo da vidim da li radi (u sta ne sumnjam) i da pritom gledam da ustedim gde god mogu. I ti si mi jednom napisao da ako hocu da bude kvalitetno ne mogu da prodjem bas jeftino. Inace, ne palim se ja na audiofilske price i pricice vez zelim da budem siguran u to sto sam kupio.Al se raskenjah ko da se razumem u ovu struju sunce ti poljubim...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sto se podnozja tice, mislim da jesam zdravo postupio kod te kupovine, ali zamisli da sam sve kupio na nacin "da probam pa kako se pokaze". Ova tema je u naslovu imala deo "plan za buducnost" sto znaci da se nigde ne zuri, i da cu u preamp da ugradim sve sto mogu da nadjem kvalitetno. Nista mi ne znaci da skarabudzim na brzinu samo da vidim da li radi (u sta ne sumnjam) i da pritom gledam da ustedim gde god mogu.I ti si mi jednom napisao da ako hocu da bude kvalitetno ne mogu da prodjem bas jeftino. Inace, ne palim se ja na audiofilske price i pricice vez zelim da budem siguran u to sto sam kupio.Al se raskenjah ko da se razumem u ovu struju sunce ti poljubim...

Не јефтино,али не ко овца за шишање!Што се подножја тиче,мени она не изгледају баш као поуздана за дуге стазе,због оних додатних стезача контаката.Јбг,дугогодишње искуство говори да таква страдају пре од оних најобичнијих,јер им се од температуре опусте стезачи а знају и да отпадну.јесте да је проба,али заменити подножје значи скинути све елементе са њих,што мене лично мрзи да радим по уређајима.Но твој пројекат,твој новчаник -ради како те усрећује.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Не јефтино,али не ко овца за шишање!

Што се подножја тиче,мени она не изгледају баш као поуздана за дуге стазе,због оних додатних стезача контаката.

Јбг,дугогодишње искуство говори да таква страдају пре од оних најобичнијих,јер им се од температуре опусте стезачи а знају и да отпадну.

јесте да је проба,али заменити подножје значи скинути све елементе са њих,што мене лично мрзи да радим по уређајима.

Но твој пројекат,твој новчаник -ради како те усрећује.

Ne mogu nikako da me osisaju ko ovcu jer nemam osnovni preduslov za to, novac.

E sad jbg za podnozja, sta znam meni bre izgledaju bas onako tenkovski, ali opet drago mi je da sam to cuo sad od tebe. Kao sto rekoh tu su i CMC teflonska podnozja, ima ih Toma na stanju. Mada je oko 10e komad. Sta znam, videcu ima vremena. Inace sto se ozicavanja tice, elemente koji su oko radne cevi verovatno cu sloziti kao Yamamoto. Na kontaktne letvice pa zicama do pinova na podnozju. Nema sanse da nisanim i da guram sve na podnozje. Suntovi ce biti na plocicama, a ispravljac P2P.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

post-23-0-59995900-1341423978_thumb.jpgБело је керамичко,браон бакелитно.Ко не верује у бакелит,податак да је скинуто са уређаја који је ферцерао од 60-тих година у веома суровим условима.Нема додатних стезача,просто ,тенковско, што би ти рекао, а јефтино.Батали тефлоне и остале аудофилске жваке.Ово можеш наћи код Иваила за чини ми се непуна 2 евра.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa za bakelit sam cuo da zna da probije. Cak sam i za keramiku cuo razne komentare i to od tvojih kolega r.amatera. Jedino mi se za teflon niko nije pozalio. Otom potom. Daudio, hvala sto si se ukljucio u temu. Drago mi je da se jos jedan strucnjak muva po mojoj temi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa za bakelit sam cuo da zna da probije. Cak sam i za keramiku cuo razne komentare i to od tvojih kolega r.amatera. Jedino mi se za teflon niko nije pozalio. Otom potom. Daudio, hvala sto si se ukljucio u temu. Drago mi je da se jos jedan strucnjak muva po mojoj temi.

Јбг, ја бакелитним клештима вадим осигураче од 60А,220В под напоном,и још увек сам жив.Рекох да је то подножје опслуживало управо 6н13 дуги низ деценија и осим што је мало накупило прљавштине те изгледа ружно ништа му не фали.Ако ти се не свиди бакелит,узми керамику,она сигурно неће да пробије.На крају крајева узми и тај тефлон да испуниш жељу(и баци 5 пута више пара),ја ти рекох а твоја је последња.И да, радио аматери нису моје колеге,ја више преферирам високе фреквенције( Мега-Гига) :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uradi kako te covek svjetuje - ne aka se on za dzaba od mladosti sa ruskinjamabakelit je kritican posle 20 god , i to kod cevi sa enormno visokim naponom izmedju 2 susedna pinaonda zna da spricne kroz i po bakelitu .......ovde to nije slucaj ni u naznakama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Pa sta znam, rekoh da izbacim ELCO i odatle.Moze Motor Run, ali bi lepa razlika u ceni MR vs MKC. Plus da ne pricam sto mi je nabavljivost onih Icar MR kondova veoma zajebana, plus kazes da su ovi MKC veoma dobri na putu signala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma imam ja onaj BG od 47uF, nego on je za 50V. Pa mi to malo na blizu onih 46V koje si napisao na katodi. Pa mi to malo mrsko. E sad, koliko cu lako da nadjem neki ELCO koji je bolji od BG a da ima veci probojni napon, ne znam, ali znam da cu sa bankom MKCova to dobiti u svakom pogledu. Plus sto ce to svakako biti bolje i od bilo kog ELCOa kako ga god okrenes. I naravno, MKC dobar za zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...