Jump to content

6Н13С / 6AS7G / 6080 Preamp


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 332
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 2 nedelje kasnije...

Ma znam zezam se, sve koje sam pitao za pomoc na ovom forumu izasli su mi u susret. :wink2:Zato mi je ovo prvi sajt koji otvorim kada startujem mozilu. Divni ljudi su ovde zato pizdim kad vidim neke rasprave koje ne vode nicemu........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

ceve gde mu mesto , pesak gde mu mesto ......... hehe

anode load - kaskodirani DN2540

kaskoda za ceve ili neki IRF ili opet DN (bira se po kriterijumu sto manjih kapacitivnosti)

katoda - za prvo vreme samo R blokiran kondom a za posle probati kojecega (LEDs , WE konekciju itd)

btw. ne bese niski udarac , no me mrzelo da tipkam nanovo

edit: zaboravih shunt reg - svejedno sta , samo da je shunt

ovde bi se preferirao recimo CCS deo opet sa DN , a sam shunt deo da bude open loop (dakle bez pojacivaca greske , samim time i feedbacka )

Zen jesi li mislio na ovako nesto (mislim na boldovan text). Ne bi bila zgoreg kakva semica za ove moje cevcice :wink2:

post-193-0-64509500-1323888001_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moze i tako - ete gotov recept ;

treba konkretizovati/promeniti neke vrednosti kad se definise radna tacka za 6Н13С , ali je to to uglavnom

naravno - pricamo o regulatoru

u vezi ove seme na slici (jest off ovde , al' kad si je vec postovao ) - postoji jedan opasan propust ;

njega ce tesko primetiti ko nije umocio u RF ... naime 100H prigusnica je poprilicno velika djunta , sa velikom parazitnom kapacitivnoscu

za neutralizaciju iste je potrebno u seriju spojiti jednu malu prigusnicu ; koju i kakvu - to se jedino moze odrediti merenjem frekventnog odziva kola sa ovom od 100H , pa izracunati/probati koja malu prigusnicu treba dodati da se povrati pad odziva na visim frekvencijama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako hoces demonstraciju sile i potpuno zadovoljstvo pri izradi - onda treba ; filter sa prigusnickim ulazom .naravno - prvo potpuno osmisljavanje koncepta , onda simulacija napajanja u PSUD , a tek onda narucivanje gvozdjaizbor :1 . dual mono full ili2. zajednicko napajanje za dva kanala ; tu postoje podvarijante :2a. zajednicki trafo , ostalo posebno2b. zajednicki trafo , zajednicka prigusnica , ostalo posebno2c. zajednicki trafo , zajednicka prigusnica , zajednicki RC niz , shuntovi posebnosve navedeno vazi i za slucaj kad je bez prigusnice - kondenzatorski ulaz filtera ; u tom slucaju odvadi prigusnicu sa spiskaza racun - minimum 8mH

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prigusnicki ulaz, prigusnica po kanalu;Jedan trafo, dva sekundara, za anodni napon;Regulator po anodi (Anoda po kanalu);Poseban trafo za grejanje + stabilisano grejanje pokazao sam gore shemu za grejanje sta mislis valja li to?Naravno da cu da se kurcim :aikido:Ninja je ninja......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.....Poseban trafo za grejanje + stabilisano grejanje pokazao sam gore shemu za grejanje sta mislis valja li to?....

primio k znanju ostalosto se tice grejanja - nedostaju ker. kondovi i par elektrolitica . kao i neophodna elevacija na stanoviti DC level
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Podrazumevano.Mozes li mi samo nagovestiti koliki potenciometar mogu da ocekujem na ulazu i kolike kondenzatore na izlazu za ovaj preamp? Znam da je rano da pitam, ali cisto da razmisljam o mogucnostima nabavke doticnih. Cenim da ce oni biti najkriticniji za nabaviti (pod uslovom da trazim kvalitet).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pot : 25K do 50K log ; to ne zavisi od ceve nego je standardno , da se smanji uticaj interkonekcijskih kablovaizlazni kond - ne manje od 4u7 ; mozes ga sastavljati od vise manjih , a mozes i samo jedan ; ja volim da strpam mali MKC gde god mogunapon kondova ne nizi od 250Vza kondove u napajanju - slobodno racunaj da ces kupovati 50-60uF motor run (Icar Italy)apsolutni high end :rofl:a i zahteva brizljivo planiranje - da sve stane

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

100Hy za prigusnicu kao opterecenje je previse i moze da bude i lose sto se tice kolicine induktivne komponente,sigurno je jedno kapacitivnost takve prigusnice ce biti velika ako se ne primene nacini motanja koji smanjuju Ci bogata izolacija, sto zahteva veci prozor tela jezgra...Ali mislim da ima bas za 6N30P ovde na forumu i sch sa odzivom za L u opterecenju,Nesic je to pravio sa R loadom i sa CCS-om cini mi se pokusao sam da nadjem na forumu ali nisam uspeoa znam sigurno da ima u nekoj temi?Cini mi se da je vrednost 30Hy za jednocifrn broj Hz na -3db tako nesto :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moze i tako - ete gotov recept ;

treba konkretizovati/promeniti neke vrednosti kad se definise radna tacka za 6Н13С , ali je to to uglavnom

naravno - pricamo o regulatoru

u vezi ove seme na slici (jest off ovde , al' kad si je vec postovao ) - postoji jedan opasan propust ;

njega ce tesko primetiti ko nije umocio u RF ... naime 100H prigusnica je poprilicno velika djunta , sa velikom parazitnom kapacitivnoscu

za neutralizaciju iste je potrebno u seriju spojiti jednu malu prigusnicu ; koju i kakvu - to se jedino moze odrediti merenjem frekventnog odziva kola sa ovom od 100H , pa izracunati/probati koja malu prigusnicu treba dodati da se povrati pad odziva na visim frekvencijama

Што би наука рекла или ти онај обневидели црнац који ће то да намота:

100Н тражи подоста намотаја осим ако се не иде на неки супермалој за језгро,који сами по себи носе веома велику расипну индуктивност што утиче на сужавање пропусног опсега у подручју високих фреквенција.

Сада ако почнемо да додајемо индуктивности у серију,што је неминовно,зашто онда не би смањили и тих 100Н па додали у серију и отпорник и након њега кондензатор према маси(у грани анодног напајања,пре индуктивности) ради проширења пропусног опсега у подручју нижих фреквенција.

И онда се ја питам кад се већ толико арчи жице шта ће ту спрежни кондензатор,

Што не једноставно смотати ваљан трафо који пре свега не тражи толику индуктивност,нема спрежног кондензатора и нема потребе за било каквим корекцијама сем евентуално додавањем активног отпора за смањење резонансе трафоа у горњем спектру?

Рекох на почетку теме да се нећу мешати,али ово ми никако није имало резона,обзиром да знам које су муке намотати толико хенрова,те је више било упућено особи која у Америки једе неке беле кобаје него ли покретачу теме :sweatingdrops:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cisto da razjasnim konfuziju, u temi je aktuelna cevka 6N13S i koristicemo je tako sto ce biti jedna trioda po kanalu kaskodirana sa DN2540 i CCS loadom sa DN2540. Sema koju sam postovao gore je samo kao primer napajanja koje ce se praviti za moju cev.Inace, trebq mi informacija kako da dodjem do ovoih motor run kondova koje mi je Zen preporucio i koje sprezne kondove da koristim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daudio, naravno da treba da se mesas i ne samo ti vec i svi koji imaju zelju da nesto kuckaju u ovoj temi pa makar i off. Bitno je da se cavrlja i da se preamp napravi. Ovih dana cu da se zaludjujem sa preampom koji mi je ZZZ semirao za CV4022 (cini mi se da tako bese), a zavrsavam i CDP koji modificiram. Radi se, ne lencari se, samo da dan traje bar 28h, napravio bih avion.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najsigurnije je prvo uporediti krive (ako su i ostali parametri isti, ne samo grejanje nego i kapacitivnosti...)a ne bi bilo lose ko ima vremena da se zeza sa tim i izmeriti anodne krive, pa uporediti sa onim koje je dao proizvodjac.Opet mozda je to malo preterano i dovoljno je uporediti krive iz pdf-ova?.Pogledao sam podatke za rusku 6N19S i ima jedna zanimljiva tacka gde se moze postaviti cev u radnu tackusa pojacanjem -A=1x i izlaznom impedansom manjom od 330 oma. Tako da se moze koristiti kao obrtac faze, buffer,driver za signale do 40Vp-p, i naravno preamp output section, a nije katode follower... (za one koji imaju predrasuda u vezi sa tim)Sve to sa malim izoblicenjima, a za manje ulazne signale prakticno bez izoblicenja..saljem moze nekom biti zanimljivo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi, 'bem li ga da li su potpuno iste, kazu da jesu. Ove dve 6N13S koje imam su polovne, ali su potpuno uparene (pricam o struji) a ove dve 6080 su identicne njima sa malim procentom rezlike. Potpuno iste parametre sam koristio za merenje.Dogovoricemo se za lampice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...