Jump to content

6Н13С / 6AS7G / 6080 Preamp


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

Zapravo, imam dve navedene lampe, mogu jos koju da nabavim za rezervu. Sta bi sa njima bilo pametno u raditi a da to nije headamp (kao sto je to najcesce) i da nema interstage trafo?Ne znam sta je pametno, da l' PP, da l' paralelno triode, da l'............................?Nesto mora da bude, samo sta.................

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 332
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

svrati kod Franka i skini datasheetcropuj U/I k-ke i postuj ovde sa osnovnim parametrimaulinkuj / kopiraj pimere kako je t neko drugi uradio ( navedeni low mu preamp- obradjene su neke bitne stvari kod navedene cevi)dakle - zakuvaj temu .... nemoj samo da bacas kosku :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

Evo neke shemice mada mislim da 12ax7 ovde nije bas omiljena cev, ima puno razloga za to.

Postavljena slika

Mada moze i nesto vako s tim sto mi se ne dopada 6n8s iz razloga sto je nemam (imam dve ali ne za ovaj projekat vec za nesto drugo). Mislim da bi ovde mogla i ecc82 da upadne u igru.

Imam jos jednu varijantu, a to je vako nesto My link

(Dečkovi, sa 6AS7,ili 6n13S, 6080 itd , ali nikako ne i 6n5p (one imaju puno manji podnosljivi napon - čitaj :petarda) najjednostavnije i ponajbolje Vam je napraviti: u driveru trebamo lampicu sa pojačanjem oko 40-50 (ja volim srpp sa 6n2p samo treba napajanje veće nego na izlaznim lampama (oko 280V) ako Vam se rade dva ispravljača) , u izlazu 170-180 V napajanje, trafo 550-600ohm (govorim o paralelno spojenim triodama - 1 lampa po kanalu) i katodni 2x paralelno 610 ohm/10W sa obveznim bypassom (Radna točka je na 120V-80mA - bias= -47V i tu se pogotovo ruskinje 6n13 najbolje snalaze)... Dobijete u paraleli oko 3-4W ,ali baš lijepega zvouka) Ovo je opis seme za HAD.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

oces brzo i jednostavno - trazi Shoog-ove postove na big Diya - koristio je Talema toroide za izlaz i ITako ces sporije i komplikovanije ...... moze i tako :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ipak bih sporije resenje. Izlazni trafoi nemaju mnogo namotaja, a imao bih ko bi to mogao da mi namota po zahtevu. Samo je pitanje sta koristiti za drajvovanje, a sto se tice koncepta mislim da je bolje PP. Ipak bi to bio malo sposobniji amp. Kako bi tu legla po jedna ecc81 po kanalu? Mislim da bi to moglo da funkcionise.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cini mi se da je i ta sa Talema toroidom u outputuaha nadjohhttp://www.triodeguy.com/6as7_pp.htmmoze jos da se doradi , ali je veoma dobro za pocetak

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK, meni deluje prihvatljivo, ja to vise gledam sa aspekta nalazenja delova. E sad ova 5687, malo 'ebeno, da l' bi tu cucnula recimo ecc82 :coffee:, mada............A ovi Talema, sta sa tim ,mislim toga ovde nema, mozda bi tu moglo da se namota nesto lepse, li mozda TRAFCO. Imam neka Siemens M jezgra mislim da su oko 250W, da li bi se to moglo iskoristiti?12bh7 mi ne odgovara: 1. Preskupa2. Tesko nabavljiva............

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12bh7 mi ne odgovara: 1. Preskupa2. Tesko nabavljiva............

1. 8.2 do 9.5€/kom2. Vukušić (http://www.tubeaudiolab.co.rs/cevi.html)Dakle... Nazoveš u ponedeljak, kažeš šta ti treba, sledeći dan ti šalje šta ste se dogovorili i u sredu imaš lampe.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nije bas puno, imam puno obaveza u zivotu, a lepo je kada se krene na vreme, pa onda nabavka delova, pa trafoi....... Nije puno hitno, daleko od toga. Nego zelim da sazvacemo neku semu, pa da se skupljaju cevke i ostalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. 8.2 do 9.5€/kom2. Vukušić (http://www.tubeaudiolab.co.rs/cevi.html)Dakle... Nazoveš u ponedeljak, kažeš šta ti treba, sledeći dan ti šalje šta ste se dogovorili i u sredu imaš lampe.

Iskreno, jednom sam negde procitao da onaj cenovnik i nije toliko precizan ni za cene a i nema bas svih cevki, tako da taj sajt nisam ni uzimao u razmatranje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1.договориш се сам са собом шта желиш2.потражиш све доступно на нету3.промозгаш више пута све виђено4.одлучиш се за пар фаворита5.даш фаворите на гласање6. рекапитулишеш савете7. оставиш све да преноћи8. преиспиташ ставове9. даш се у набавку хардверасве остало преко реда и сакупљање делова без идеје шта и како једнако је узалудном послу ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...