Jump to content

6Н13С / 6AS7G / 6080 Preamp


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

OK. Dok se ne nabave trafoi i prigusnice necu da tupim vise.Nego da te pitam nesto Zen, onaj pot od 22R u kaskodi, mora li on da bude trimer ili moze i pot sa jednim obrtom? I da li ja njime kontrolisem struju kroz cev? (malo mi je nejasno to, pokusao sam malo da proucim ali nije mi bas islo od ruke)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 332
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

taj pot odredjuje struju kroz CCS

to je depletion mode mosfet , kaskodiran identicnim depletion mode mosfetom da podigne dinamicku impedansu blabla

onaj obicni mosfet ispod je kaskoda za cev

najbolje ti je da na stolu prvo odredis vrednost , kao podsklop , koristeci neki pomocni psu- setujes pot/CCS na 50mA ,

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK.Sad sam malo cackao ponovo i ukapirao sam da je onaj IRF u stvai kaskoda.Ma mislio sam da stavim male ruske instrumente pored radne cevi za merenje struje kroz nju. To mi se svidja, a mislim i da je pametno jer tako imam dijagnostiku cevi. Zato sam te i pitao da li tu moze i neki obican pot pa da stelovanje struje kroz CCS mogu da radim uvek.Inace CCS i kaskoda ce i biti podsklopovi. Vrlo verovatno je da cu da radim P2P pa cu ove podsklopove da stavim na male plocice sa hladnjacima. Kako sam ja uspeo da proracunam na CCSu imam 3.5W disipaciju, na kaskodi nesto vrlo malo tako da IRF i ne mora na hladnjak mada mozda mogu neki manji da mu metnem cisto da se ne znoji ni malo.Imam ovakve satice koje cu da prepravim u miliAmpermetre do 100mA. Trenutno mere napon do 6VDC.

post-193-0-27751600-1334339116_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Ne mogu da nadjem neke opsirnije podatke za Raytheon CK1006, mislim da bi ona mogla da upadne kao opcija za ispravljacice.

Lepo izgledaju ove gasne ispravljacice....

Base UX-Base (4 Pins (2 thick, USA 1924, UX) (Codex=Bo)

Filament Vf 1.75 Volts / If: 2 Ampere / -: Direct /

Description Peak Invers Plate Voltage 1600 V max.

Operating Peak Plate Voltage 800 V max.

DC Output Voltage 550 V max.

DC Output Current 200 mA max.

Cathode may be either directly or ionically heated; ion heating only possible for output current in excess of 70 mA.

Ajmo poredjenje 5U4G vs. CK1006?

Mudre glave javite se........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo predlog...sacuvaj ck1006 za neki projekat sa DHT cevimapostavi neku klasiku 5y3, 5v4, 5r4 ili neke redje a dobre AZ serije ako imasove iz serij 5 mozes i zameniti u istom podnoziju posto su kod vecine isti raspored izvoda i grejanjeako se ogranicis samo na specificne onda sebi suzavas izbor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:wink2:Ma primamila me ljubicasta svetlost.......

to samo na na slikama na netui na prigusenom svetluu stvarnosti je manje atraktivno...ali ako hoces bas gasne mozda '80 ux4ili miniature 6X4 isto je veoma dobra, mali balon brzo se zagreje, 6.3V.ali mozes proveriti i triodu svedenu na diodu na pr 6080 AKO odgovara po max naponu?zbog tofga sto je noval i standardno grejanje je a i dupla je sekcija...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni jedan sunt vuce 80mA, jedna trioda 50mA, idem sa jednom ispravljacicom po triodi i cilj mi je da napravim da bude dugotrajno i da mi ni jedan element ne bude na granici izdrzljivosti. Dakle, ispravljacicu opterecujem sa najvise 40% od svojih sposobnosti. Sa 5U4G procenat opterecenja je 30-35%, sa CK1006 bi bilo na 40%. Ovoaj preduslov je bitan jer ne zelim da menjam isparvljacice svake godine ili eventualno cesce. Zen mi rece da ako se drzim ovih parametara da ce mi dva seta zadovoljiti ceo zivot.Sto se tice preampa sa 2A3, verujem da bih mozda postigao mozda i bolje rezultate nego sa 6N13S/6AS7G ali nesto mislim da cu do daljnjeg da se zadrzim na ovom preampu i da necu u bliskoj buducnosti da se cimam za nesto drugo. Meni je bitan kvalitet, ali mi nije bitniji od zadovoljstva u slusanju muzike jos kad slusam na uredjaju koji sam "sam" (ne uzimam u obzir projektovanje seme) sklepao onda je to tek veliko zadovoljstvo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobra ti fora.... :msn-rofl:Ako ne mozes da se odlucis a ti vidi kako drugi...Salim se ZZZ, nemam ja ni jedne ni druge ispravljacice ali bih mogao da nabavim, s tim sto su ove 5U4G duplo jeftinije i ima ih od raznih proizvodjaca i nabavljive su, dok ove gasne bas i nisu tako lako nabavljive i samo ih je jedna firma pravila. Ali su ljubicanstvene kad svetle :wink2:Ma da ne zaludjujem, turicu mu 5U4 pa nek svetli kako oce...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto se postovi ne vracaju, napisacu ga ponovo. Jao, sreca pa je bio samo jedan post.E ovako. Ja lepo porucio Ampohm FP-CA-AU 10uF/630Vdc i dobio ovo na slici. I mogu da vam kazem da je za svoje gabarite ovaj cap izuzetno lagan.O cemu se ovde radi, i da li neko ima iskustva sa ovim kondenzatorom?

post-193-0-42745300-1336218838_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...