Jump to content
w1zard

Lemilica

Recommended Posts

....... Pošto retko kada mogu da sednem i u cugu nešto odradim - ko majmun na žirafi - trči gore ljubi, trči dole radi,

Немој само на крају ко дотични мајмун да љубиш где и ...знаш већ :crazy:

Davne 1992 sam kupio Iskru. 25W, štap. Posle nekog vremena, zamenio vrh. Nebrojeno puta je ostajala da radi i preko noći, i sledeći dan, pa nekoliko dana uzastopce. I danas je odlična. Vrh je star sigurno dvadeset godina. Ne zna se koliko lemova je odradila. Nedavno sam kupio kinesku sa regulacijom. Za par meseci, evo trošim treći vrh. A sam vrh je oko 500 dinara. Neprevaziđen krš.

Evo oživljavam temu zbog naslova koji je mnogo dobar :)

Kao i stein, i ja imam Iskru 25W, i kinesku običnu, a nameravam da se uskoro častim... :)

Kačim sliku koja je proistekla iz saveta članova sa komšijskog foruma (neki su i ovde), prikazuje 6 lemilica sa cenama, i cenama vrhova. Vrlo je zgodna za neodlučne članove koji ne žure sa kupovinom...

(za Solomon je prikazan samo "štap" da bi se uzeo kao zamena, ako pasuje, za neku od kineskih lemnih stanica)

post-852-0-06664200-1382177616_thumb.jpg

Kao sto je vec Nesic rekao Solomon stap savrseno pasuje na kinesku 936 stanicu. 

Ja imam 937 http://esns.rs/katalog/alat-zd-937 , ne lemim mnogo i vise nego odlicna mi je. Stap jeste fizicki isti kao na 936 ali konektor nije. 937 ima konektor sa 4 kontakta a 936 sa 5 kontakata. Da li bi Solomon stap sa 5 kontakata mogao da se nabudzi na ovaj sa 4 mozda neko drugi zna?

Hvala puno svima na pomoci, uzimam Antex XS25, onaj dan mi je nesto iskrlo i nisam otisao da uzmem, a vise ni nemam novca za CT 936..Jos jednom, hvala.

Dobra je to lemilica. Ja je arčim godinama, zaboravim da isključim po neki dan i tako...

Kupi odmah i ovaj stalak i sunđer, da se ne vraćaš dvaput... http://www.kelco.rs/katalog/komponente.php?q=1252

Uuuu, ovo je odlicna lemilica, ima je asistent na faxu i zna on to i po dva dana da zaboravi pod naponom i nista, i radi extra a kaze da mu je vrh bas bas matir a ko nov je...

Сада незнам, ја сам моју пазарио пре 16 година.

Znači da je to kvalitet kad se isti model proizvodi 16 godina, a možda i više... :oke:

Pošto sam oživeo ovu temu, red je da se pohvalim da sam uzeo Ersa Multi-Pro 20W lemilicu :).

Hteo sam one od 15W i 16W ali sam se razočarao kako su loše urađene, a ova Multi-Pro je za klasu bolja izrada. To mi je prva Ersa, pa ću tek da vidim kako radi, i da li je stvarno toliko dobra kao što kažu...

post-852-0-88555700-1382565456_thumb.jpgpost-852-0-07182000-1382565471_thumb.jpg

Radi odlično i dobra je kao što kažu.

Kupio sam je pre par godina i prestao da razmišljam o lemilici.

U zdravlju brdo vrhova da istrošiš :cheers:

Radi odlično i dobra je kao što kažu.

Kupio sam je pre par godina i prestao da razmišljam o lemilici.

U zdravlju brdo vrhova da istrošiš :cheers:

Hvala ti! Baš sam i ja to hteo, da ne razmišljam više o lemilici, nego o nečemu što treba da se lemi... :BeerMugCheers:

P.S. Nema ni jednog smajlija sa lemilicom, jedino ovi što vare... :)