Jump to content

Zvucnicki Kablovi i Interkonekti


Mikorist

  

68 članovâ je glasalo

  1. 1. Da li cujete razliku u zvuku izmedju razlicitih kablova ?

    • Da
      43
    • Ne
      10
    • Nisam siguran
      2
    • Nekad da nekad ne
      12
    • Nekad sam cuo razliku
      1


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 334
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

sto se tice zvucnickih (a i interkonekt) kablova, vec dugo, dugo vremena se ne sekirami nemam problema sa zivcima zbog toga. koristim silver. resen problem for life. nemamnameru da menjam kablove uopste.jos mi ostaje da kad uzmogadnem vremena da napravim kabinete za moje prepotopskefullrange da i njih iznutra ozicim sa srebrom. i resen problem sa zvukom. od pocetka dokraja srebro.sto se tice kabla o kome se prica, 4e za metar sasvim obicnog, prosecnog kabla - ne vredite pare. moze lepo da se napravi kabl - kupi se od Dunavka posrebrena zica, i ko hoce i imavremena lepo isplete posrebren kabl. od gorepomenutog bakarnog - nebo i zemlja. doknisam dosao do srebrnog, koristio sam pleteni od Dunavkove zice. milina. ali reklama jecudo. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

resen problem for life. nemamnameru da menjam kablove uopste.

ovo kako mi sad svira - kablove i zvucnike ne menjam for life . :beach:p.s.ko zna mozda bude gori zvuk vremenom kada se usviraju lemovi i kablovi :buehehe:ko ne zna sta pricam ima temu ovde:http://www.diyaudio.rs/topic/3455-cabasse-ketch-185-4/daviti Vas sve vise sa kablovima i zvucnicima necu vise nikad .ali zaistathe case is closed . :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto se tice zvucnickih (a i interkonekt) kablova, vec dugo, dugo vremena se ne sekirami nemam problema sa zivcima zbog toga. koristim silver. resen problem for life. nemamnameru da menjam kablove uopste.jos mi ostaje da kad uzmogadnem vremena da napravim kabinete za moje prepotopskefullrange da i njih iznutra ozicim sa srebrom. i resen problem sa zvukom. od pocetka dokraja srebro.sto se tice kabla o kome se prica, 4e za metar sasvim obicnog, prosecnog kabla - ne vredite pare. moze lepo da se napravi kabl - kupi se od Dunavka posrebrena zica, i ko hoce i imavremena lepo isplete posrebren kabl. od gorepomenutog bakarnog - nebo i zemlja. doknisam dosao do srebrnog, koristio sam pleteni od Dunavkove zice. milina. ali reklama jecudo. :cheers:

Ovaj cable je, baš, veoma, ne-reklamiran...Jeste, 10x je skuplji od UTP-a. Ali je, zato nx povoljniji od raznoraznih...Nisam ni znao da od Dunavko-a može da se kupuje žica.Evo, javljam se za „izveštaj“ o stanju i cenovniku...Mene što se tiče, ovaj group-byu se može proglasiti neuspešnim i ostaviti na čekanju dok/ako se probudi...the case is closed . :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa cenom od 8 evra (naspram 40 dinara) za stereo metar je "malo" vise od 10x skuplji... :robots000_2:

Ne znam. Možda meni račun ne ide, da probam:Na koturu je 100m po ceni (videti il' gore il' u thread.u o group-buy) od 350 evra (sa PDV)...350evra x 104RSD/evro=36400RSD Dakle, 1m košta 36400RSD/100=364RSD.1m UTP cable-a košta oko 40RSD, kako gde...364/40 < 10...Ponavljam, ne zagovaram ovaj cable, nit' sam, skoro uopšte. zainteresovan... Htedoh da ponudim...the case is closed . :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim, da je ipak krenulo da te ne ide...Zaboravljas jednu sitnicu: cena je za mono metar - odnosno radi se o jednozilnom kabelu. A za jedan kanal ti treba 2 komada. Znaci cena x 2...Osim ako ti ne umes da povezes jednu zilu u isto vreme na plus i minus bez da dimi pojacalo i jos da svira i muzika? :clapping:Ni ja nit zagovaram nit sam zainteresovan. Samo htedoh da ukazem na propust/e bez ikakve lose namere..Is the case really closed? :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim, da je ipak krenulo da te ne ide...

Zaboravljas jednu sitnicu: cena je za mono metar - odnosno radi se o jednozilnom kabelu. A za jedan kanal ti treba 2 komada. Znaci cena x 2...

Osim ako ti ne umes da povezes jednu zilu u isto vreme na plus i minus bez da dimi pojacalo i jos da svira i muzika? :clapping:

Ni ja nit zagovaram nit sam zainteresovan. Samo htedoh da ukazem na propust/e bez ikakve lose namere..

Is the case really closed? :hi:

Ne, cable, koliko ja razumem, može da se koristi za 1 channel... Ima 2 odvojena provodnika, istina u takvoj, koncentričnoj, geometriji...

Kao na slici... Postavljena slika

Naravno, ako neko želi da koristi, samo, unutrašlji ili spoljašnji vodič, jasno, cena je, tada, 20x puta veća, slažem se...

Yes, this case is really closed, at least for me... :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aaaa pa ne pricamo uopste o istom kabelu!:buehehe:Ja govorim o Mikinom Van den Hul-u CS12. ;)Odakle se ovde uopste pojavila prica o Mogami-u!!?!?!? :sarcastic_hand:Ako nisam u pravu nisam ni u krivu! :cheers:

Ko je Mika?Šta je Van den Hul?Gde je CS12...?Neka uđe Mogami: http://www.diyaudio.rs/topic/3419-zvucnicki-kablovi/page__view__findpost__p__72653
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

moram opet da se vratim na temu.Ne radi se o razilci izmedju "losih" i "kvalitetnih" kablova..., vec izmedju "kvalitetnih" zvucnickih kablova.nasao sam i Mogami evo gledam ga... imam i Van den Hul - neki AudioQuest pozajmljen od komsije....Zen-ov pun presek posrebreni.....UTP pleteni ......razlika je primetna prvi dan.sve to meni isto svira posle.... kad odstoji na ovim ovde zvucnicima i pojacalu 4-5 dana svirajuci 0-24h.znaci nema sanse na slepo da provalim koji je koji sad :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moram opet da se vratim na temu.Ne radi se o razilci izmedju "losih" i "kvalitetnih" kablova..., vec izmedju "kvalitetnih" zvucnickih kablova.nasao sam i Mogami evo gledam ga... imam i Van den Hul - neki AudioQuest pozajmljen od komsije....Zen-ov pun presek posrebreni.....UTP pleteni ......razlika je primetna prvi dan.sve to meni isto svira posle.... kad odstoji na ovim ovde zvucnicima i pojacalu 4-5 dana svirajuci 0-24h.znaci nema sanse na slepo da provalim koji je koji sad :sarcastic_hand:

Pa to ja pričam, već godinama. Mozak je veoma prilagodljiva „mašina“. Kao i miris, kao i vid, kao i sve...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad smo, već, kod toga. Treba mi 4 parice po 5m onog nekog silver UTP-like cable-a koji ste pominjali a ima mali „dužinski otpor“... Da uprostim, može i 40-ak m žičice, al' ovako je lepše ako su raznobojne...Eto, pa da vidimo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moram opet da se vratim na temu.Ne radi se o razilci izmedju "losih" i "kvalitetnih" kablova..., vec izmedju "kvalitetnih" zvucnickih kablova.nasao sam i Mogami evo gledam ga... imam i Van den Hul - neki AudioQuest pozajmljen od komsije....Zen-ov pun presek posrebreni.....UTP pleteni ......razlika je primetna prvi dan.sve to meni isto svira posle.... kad odstoji na ovim ovde zvucnicima i pojacalu 4-5 dana svirajuci 0-24h.znaci nema sanse na slepo da provalim koji je koji sad :sarcastic_hand:

dakle moj konacan odgovor na ovaj post je sledeci. :scratch_head: i Da i Ne :sarcastic_hand::connie_nutzo: Da cujem razliku prvi dan.Ne cujem razliku posle 4-5 dana :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dakle moj konacan odgovor na ovaj post je sledeci. :scratch_head: i Da i Ne :sarcastic_hand::connie_nutzo: Da cujem razliku prvi dan.Ne necujem razliku posle 4-5 dana :good2:

Taman koliko je dovoljno da se uhvati novi oksid na kontaktnim površinama provodnika.A da se uši navikavaju na određene zvuke pa da jednostavno postajemo neosetljivi na promenu, to je činjenica.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...