Jump to content

Zvucnicki Kablovi i Interkonekti


Mikorist

  

68 članovâ je glasalo

  1. 1. Da li cujete razliku u zvuku izmedju razlicitih kablova ?

    • Da
      43
    • Ne
      10
    • Nisam siguran
      2
    • Nekad da nekad ne
      12
    • Nekad sam cuo razliku
      1


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 334
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ne se besi!Video sam (što zahteva malo lemilice i lemljenja) da takve debele kablove na kraju spoje, uvuku između neki tanji komad provodnika, zaleme jedno za drugo i prevuku termobužir preko spoja. Svede se da imaš krajeve adekvatnog preseka za ugurati u bananicu a odatle monstruozno debeli kabel do drugog kraja gde se ponovi postupak... Ako imaš dovoljno jaku lemilicu (pištolj lemilica od recimo 60-100W)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim ja da je samo BataBane neko kome se smeju dati takve kutije. Ostali ih rasture, dok se okreneš...BB, uteši me, nisi ih rasturao?

Zadnji put kad sam ih video još su bile u komadu.JBL je rasturio... :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sinoc, posle 2 sata jebavanja, jedan zvucnik povezan kablom sa slike.Cuje se razlika. :good2: Drasticna, toliko drasticna da je i moja zena odmah primetila iako je nisam nista pitao.Doduse, druga zica je tanka i totalno oksidisala na krajevima, ali ipak... cuje se.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da se čuje. Razlike postoje. Problemi počinju kada razlike u ceni nekih kablova budu astronomske a razlike u čujnom domenu samo nijanse.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sinoc, posle 2 sata jebavanja, jedan zvucnik povezan kablom sa slike.Cuje se razlika. :good2: Drasticna, toliko drasticna da je i moja zena odmah primetila iako je nisam nista pitao.Doduse, druga zica je tanka i totalno oksidisala na krajevima, ali ipak... cuje se.

Pa, čuje se prilična razlika upravo zbog te tanke i oksidirane žice. :lol:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sinoc, posle 2 sata jebavanja, jedan zvucnik povezan kablom sa slike.Cuje se razlika. :good2: Drasticna, toliko drasticna da je i moja zena odmah primetila iako je nisam nista pitao.Doduse, druga zica je tanka i totalno oksidisala na krajevima, ali ipak... cuje se.

Jesi li ti onaj što je pre par meseci izjavljivao kako nije u stanju da čuje razliku između zvučničkih kablova... :shok::scratch_head::Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje najveće otkrovenje je bilo kada sam natrčao na povoljne 4mm2 Jamo bakarne zvučničke kablove; pre toga sam imao bakarne Neotech preseka 2,5mm2. Nije mi toliko bilo stalo do brenda koliko do povećanog preseka - imalo se vremena za zajebavancije. Najveća fora je bila u tome da mi je prethodni vlasnik skrenuo pažnju da je on dotičnim Jamo kablovima najpre dobio na otvorenosti i detaljnosti srednjeg i gornjeg spektra. I tako se ja valjano baždaren zaputim kući sa novim kablovima. No, nasuprot svemu očekivanom, kod mene je promena bila najpre čujna u donjem spektru - ni traga od dodatne otvorenosti i detaljnosti srednjeg i gornjeg spektra.E sad, ne znam zašto sam vam ovo ispričao, ali ne škodi. A čim ne škodi... :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, ako ti je i slika trebala da shvatis sta sam uzeo od Zike, ne znam sta da ti kazem...

Ма ОК, мислио сам да су КП.

E sad, ne znam zašto sam vam ovo ispričao, ali ne škodi. A čim ne škodi... :to_become_senile:

Вероватно да ми не идемо код предходног власника :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto sam plaćao posrebrenu žicu 18 evra po kilogramu / nije skupo / onda sam tu istu žicu zavukao u teflonske bužire koji se koriste u pneumatici ....i nije to tako loš zvuk ali ga ne koristim ili retko jer imam oko 1.5 mm prečnik što je daleko manje od 4mm koji inače koristim /OFC / Tu istu žicu koristim kod signalnog kabela , svaka žice pojedinačno u teflonu i jednostavno ufrćkane zatim ponovo u teflon većeg prečnika ....nema širma , nema ničega i nema problema . Ono šta mi je jednom predložio Durakos /Đura / pokazalo se kao korisno , čišćenje kontakata i na kablu i na uređajima svakih toliko se isplati , dok kablove svakih toliko potkratim kao nokte / koji su na rukama košarkaški a na nogama kao u onom vicu ....da mi nije podsekla nokte , sigurno bi bile trojke <_<

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 11 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...