Jump to content

Zvucnicki Kablovi i Interkonekti


Mikorist

  

68 članovâ je glasalo

  1. 1. Da li cujete razliku u zvuku izmedju razlicitih kablova ?

    • Da
      43
    • Ne
      10
    • Nisam siguran
      2
    • Nekad da nekad ne
      12
    • Nekad sam cuo razliku
      1


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 334
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Moje iskustvo sa zvučničkim kablovima je sledeće:Kada sam pre petnaestak godina kupio ardene, prvi kabel je bio priručni (nešto 'nako iz radnje). Onda sam kupio NAUK 900, i to je bilo primetno poboljšanje. Još sam imao priliku da NAUK poredim sa jednim DIY kablovima, oko kojih se neko baš potrudio - bili su kao zakrivljeni pendreci od po dva metra dužine. Nisam primetio neku razliku u zvuku. Ovo se uklapa u ideju pokretača teme da solidno urađeni kablovi isto (jako slično) zvuče. Ja bih to definisao ovako: Eventualne razlike u zvuku ne opravdavaju uloženo vreme, rad i novac. Odnosno, eventualno poboljšanje nije vredno ulaganja tisuća Eur, pametnije je uložiti ih u važnije komponente. Ako neko ima viška novaca, a baš voli lepe i skupe stvari, onda ništa.Još bih dodao da sam pre izvesnog vremena izmerio dužinu tih kablova. U vreme kada sam ih kupio nisam razmišljao o mogućem uticaju dužine na zvuk - ispostavilo se da imam čak po pet metara! Skraćivanje na razumna tri metra je rezultiralo primetnim poboljšanjem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih dodao da razlike postoje, ali ne tolike da bi me to navelo da platim bilo koju sumu koju procenim da je pametnije uložiti u neki drugi segment i tako ostvariti dobitak...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd ovako ;zameni te tvoje zmijurine od kablova sa kvalitetnom zicom ( bakar - posrebreni ) od 0,15mm precnikaslusaj malo i javi sta si cuoYGPP

sa zakasnjenjem od 250 svetlosnih godina :sarcastic_hand: cujem i ja razliku :blush: izmedju licnaste zice i pun presek zice od 0,15 do visokih :baby: a na to sve Mundorf Supreme kondezator .Cabasse DOM 3 je visoki :sarcastic_hand: bolje svira pun presek zica od 0,15 :connie_nutzo::hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sa zakasnjenjem od 250 svetlosnih godina :sarcastic_hand: cujem i ja razliku :blush: izmedju licnaste zice i pun presek zice od 0,15 do visokih :baby: a na to sve Mundorf Supreme kondezator .Cabasse DOM 3 je visoki :sarcastic_hand: bolje svira pun presek zica od 0,15 :connie_nutzo::hi:

'De si naš'o tu žicu? Moram to da čujem il' da 'mrem... Ne mogu da verujem kol'ko me spin-ujete sa tom žicom...Daj napiši koja je to žica, gde je ima, kol'ko licni i kako je upotrebiti da probam. Kišni weekend je pred nama...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'De si naš'o tu žicu? Moram to da čujem il' da 'mrem... Ne mogu da verujem kol'ko me spin-ujete sa tom žicom...Daj napiši koja je to žica, gde je ima, kol'ko licni i kako je upotrebiti da probam. Kišni weekend je pred nama...

ma obicna bakarna zica - telefonska.istu takvu treba zen da mi posalje samo posrebernu :serbvidkakisicl0:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma obicna bakarna zica - telefonska.istu takvu treba zen da mi posalje samo posrebernu :serbvidkakisicl0:

Telefonska je debela oko mm... Vi pominjete .15...UTP...?Udari sliku, kad već slikaš sve...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E Zile, ne moze covek od sebe da pobegne - vidis i shvatas sta je i opet ne vredi... :D

Ma daj da probam. 20m kupim, na pola, stavim i... Daj da vidim i to čudo. Moram i te Cabasse zvučnike, negde, da nabavim...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

UTP kabl CAT.5 jedna struka za visoke tri struke za Bass :sarcastic_hand: tri od terminala - do pojacalarece mi Zen da on koristi neki telefonski posrebreni

On je (0.205 mm²) debeo...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...