Jump to content

Zvucnicki Kablovi i Interkonekti


Mikorist

  

68 članovâ je glasalo

  1. 1. Da li cujete razliku u zvuku izmedju razlicitih kablova ?

    • Da
      43
    • Ne
      10
    • Nisam siguran
      2
    • Nekad da nekad ne
      12
    • Nekad sam cuo razliku
      1


Preporučeni Komentari

A da neko da sliku kako to izgleda, napravljeno??

ako ces u kutijama ozicenje - uzmes jednu pa je zalemis kao + vod za visoki

uzmes drugu , pa je zalemis kao - vod za visoki

za bas - uzmes koliko ti srce iste , usuces , pa zalemis kao + vod za bas

uzmes koliko ti isto srce iste , usuces , pa zalemis kao - vod za bas

ako imas srednji - uzmes pola koliko ti srce iste ...... za plus pa za minus

ako ces zv "kabel" - uzmes koliko ti srce iste , usuces ovlas , pa za plus ...... pa onda za minus

radi se samo o ukusu - meni to odgovara

nekome drugom odgovaraju palamari - nisam mu ja kriv sto ima gladne zvucnike :sarcastic_hand:

@ Siroma - moji zv su 16 oma , 15" , negde oko 94db/w/m - u 20-ak kvadrata natrpane prostorije

voltaza koju saljem na njih za glasno je otprilike koliko posten CD daje na line izlazu

onda mozes misliti da ni (mili)amperaza nije bog zna koliko velika

da ponovim - ja koristim jedan vod precnika 0,15mm za plus vod izmedju ampa i zv , kao i jedan isti takav za - vod

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 334
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

...:sarcastic_hand:

@ Siroma - moji zv su 16 oma , 15" , negde oko 94db/w/m - u 20-ak kvadrata natrpane prostorije

voltaza koju saljem na njih za glasno je otprilike koliko posten CD daje na line izlazu

onda mozes misliti da ni (mili)amperaza nije bog zna koliko velika

da ponovim - ja koristim jedan vod precnika 0,15mm za plus vod izmedju ampa i zv , kao i jedan isti takav za - vod

Ma tanko pipavo a za struju, pa da vidimo

30W na 4 Ohma (moj slucaj) daje struju od 2.75A ili za sobno slusanje oko ( 4w na 4 Ohma) oko 1A. Nije li mnogo za te t voje licnice?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma tanko pipavo a za struju, pa da vidimo30W na 4 Ohma (moj slucaj) daje struju od 2.75A ili za sobno slusanje oko ( 4w na 4 Ohma) oko 1A. Nije li mnogo za te t voje licnice?

Smeri vod u osiguraču (tromom) za željenu amperažu pa da vidiš šta je tanka žica... :connie_nutzo:edit: ko toliko često kači i otkačinje kablažu na relaciji amp-zvučnici kao ja, ne treba da se igra ovakvim stvarima...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma tanko pipavo a za struju, pa da vidimo

30W na 4 Ohma (moj slucaj) daje struju od 2.75A ili za sobno slusanje oko ( 4w na 4 Ohma) oko 1A. Nije li mnogo za te t voje licnice?

pa nisam ja tebi rekao da uzmes jedan vod 0,15mm dia za tvoje zvucnike :sarcastic_hand:

ili uzmi dovoljno komada da dobijes , recimo , 1kvmm ; bitno da ne preteras sa kvadraturom jer se gubi sa svakim dodatim provodnikom

ili uzmi 0,1mm debelu :sarcastic_hand: foliju adekvatne sirine ; onda kvadratura nije kriticna - mozes i 10kvmm ako hoces

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.....edit: ko toliko često kači i otkačinje kablažu na relaciji amp-zvučnici kao ja, ne treba da se igra ovakvim stvarima...

aha on treba da uzme 3 struka NAUK-a i speakone
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kupuj to odma :sarcastic_hand: ja sam dao 50 evra u Korato za 10-ak metara :scratch_head: od toga cu da imam 2,5 metra po zvucniku spolja :Viannen_loungelizard:

E, kad/ako u ALCPRO stigne http://www.performanceaudio.com/cgi/product_view.cgi?products_id=5636 to ću da probam... Da budem, sasvim, MOGAMI-ziran...http://www.mogamicable.com/category/bulk/speaker_cable/pure_sound/
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo sad pravim zvucnicke od CS 12 - samo da ga provucem kroz buzir :crazyrocker:

od toga prave kabl CS-122 Hybrid :sarcastic_hand: ali za vise od

Postavljena slika

CS 12 je 4 evra metar /mono

a ovaj je 17 evra metar/stereo - a isti su potpuno zvucno :buehehe:

:tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...od toga se dobije kabl CS-122 Hybrid ...

Pa to i nije neki zvucnicki kabel... Mozda nesto bolji od "obicnih" dvozilnih kablova ali nista vise. Ne vredi truda. :tegovi: Pogotovo za nekog ko ne cuje "razliku" izmedju kablova.Ali ako se tebi svidja onda je ok!P.S. 4 evra je mono metar ako se ne varam?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogotovo za nekog ko ne cuje "razliku" izmedju kablova.

bolji je od UTP pletenica na ovome na cemu sad slusam :crazyrocker:sad kad namestim ove kablove siljke ispod Cabasse i sve skockam,ne pomeram nista vise sledecih 10 godina sto se tice kablova i zvucnika. :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 evra mono :sarcastic_hand:

Ma znam! Ja to samo da se ne zavaravas/tesis da je 13 evra jeftinije kao sto si biJo napisao (a sad i izbrisao/izmenio)! :sarcastic_hand:8 evra naspram 40 dinara po metru. Trebali bi da mnogo dobro/bolje "sviraju" s'obzirom da su samo 20 puta skuplji od UTP-a! :happy64::cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobar mi je - za pocetak samo sto znam da je otpor 0,5 oma na sto metara :Viannen_loungelizard:

E ovo je garant presudno za "zvuk"! :buehehe:Ma uzivaj u svemu sto te cini srecnim i zadovoljnim!Pusti matorce koji su nekad culi razliku.... :sarcastic_hand::cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne zavaravas/tesis

ako mi je bio dobar Ei Nis zvucnik skoro 8 godina - sa kablovima od pegle bice mi dobro ovo sledecih 8 :sarcastic_hand:pre toga imao sam AR kao zvucnike na A1 Davidu :sarcastic_hand: jedino sam A1 sacuvao iz tog perioda :Viannen_loungelizard: bio sam najsrecniji kad nisam imao nikakav uredjaj :good2: znaci sve iz glave ide :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...znaci sve iz glave ide :hi:

Sad si dao objasnjenje za mnoge jos uvek, poznatim zakonitostima/naukama, neobjasnjive pojave! :clapping:Uzivaj!:cheers:P.S.Sa 10 godina "mira" u par postova si vec dosao na 8 godina! :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

P.S.Sa 10 godina "mira" u par postova si vec dosao na 8 godina! :buehehe:

od 2003 sam slusao Ei.od 2000-2003 nista :drinks:da vidis posle 3 godine bez zvucnika kako dobro svira Ei :Viannen_loungelizard:svi su ti kablovi isti tj. savrseni :rofl: audiomanija se jedino leci na taj nacin - sve prodas - i gledas TV - komp, citas knjige itd....u 80% slucajeva Audio zavisnici se ponovo navuku na uredjaje :house14: Mnogi preprodaju uredjaje kako bi dosli do novih doza zvuka :crazyrocker: Cuo sam za lika koji je presao iz veceg stana u manji da bi kupio sebi "High-End" :bye: Audiomanija je zavisnost i bolest kao i svaka druga :connie_nutzo: sad ce Zen da kaze da me nema trebalo bi me smisliti :buehehe::drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...