Jump to content

Zvucnicki Kablovi i Interkonekti


Mikorist

  

68 članovâ je glasalo

  1. 1. Da li cujete razliku u zvuku izmedju razlicitih kablova ?

    • Da
      43
    • Ne
      10
    • Nisam siguran
      2
    • Nekad da nekad ne
      12
    • Nekad sam cuo razliku
      1


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 334
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ne znam kako drugačije da nozovem pokretanje ove teme, nego običan flame. Da je nije pokrenuo moderator, pokretač teme bi vremenom ili dobio warn ili bi bio banovan. Izjave tipa " nema razlike " i vulgarnijeg karaktera " isti mi q " itd. jesu zgodne ali ne na nekom audio forumu. Znači, koja je svrha ove teme i šta se od nje očekuje ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ćutim, 'di sam, ni za 'di sam, nisam...

Izgleda da smo rodjaci :) Cujem razliku- izmedju dva cd plejera- dva pojacala- dva pretpojacala- dva zvucnika- dve skretnice- razliku izmedju 6 i 12 dB skretnice sa istim drajverima- dve zvucnice na gramofonu- MM i MC zvucnice- dva MM pretpojacala- dva MC pretpojacala ili prilagodnog trafoa- tri razlicita kondezatora iste vrednosti kada se zamene u skretniciZa zvucnicke kablove se stvarno trudio, napinjao i upinjao, culjio usi - ne vredi, sviraju mi isto...Pokusavao i na vrlo skupim sitemima, ne vredi, gluv sam.Bar sam imao dobru volju. Verujem da MOZDA neko cuje razliku, ja sam eto srecnik koji se te napasti resio. :aloofandbored12:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam kako drugačije da nozovem pokretanje ove teme, nego običan flame. Da je nije pokrenuo moderator, pokretač teme bi vremenom ili dobio warn ili bi bio banovan. Izjave tipa " nema razlike " i vulgarnijeg karaktera " isti mi q " itd. jesu zgodne ali ne na nekom audio forumu. Znači, koja je svrha ove teme i šta se od nje očekuje ?

ovo jeste audio forum i to deo gde pise Hi-Fi audio.ako moze da se pokrene tema "Da li prosecan audiofil moze cuti razliku u zvuku izmedju obicnih i high-end RCA konektora? "mogu i ja da pokrenem temu Zvucnicki Kablovi.nesto se ne secam da je neko dobio warn ili bio banovan iz ovog razloga. :scratch_head: ono sto sam napisao moje je misljenje i nacin slobodnog izrazavanja i ako to nekom smeta onda jebiga. spomenuo sam q. - zato sto sam proveo 5 jeb. dana po 8 sati pleteci kabl i rezultat je bio :zero , нула, nul, nulo, nič :sarcastic_hand: zao mi je ako nekom razbijam iluzije da ima mnogooo mnogooo dobre kablove. :rofl: mnogooo mnogooo se izviinjavam :buehehe: a od teme se ocekuje se :ludiloooo: jer sam napisao istinu pa sta bude.mozda sam i ja gluv jer zaista ne cujem razliku. :blackeye: ako neko ne cuje razliku onda za njega i nema razlike ? :to_become_senile: cujem razliku izmedju razlicitih zvucnika i pojacala. Izmedju zvucnickih kablova uopste i nikad. Ni sa 25 a ni sa 37 sad :sarcastic_hand:ko zna mozda neko moze da cuje razliku i izmedju 220 i 230 Volti :JC_moon:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tema je okhiljadu puta prezvakana, ali dobro....uvek nesto zanimljivo moze da se cujekao recimo ovo o kablovima posle 100 sati sviranja u sistemuja, priznajem, nisam to probao....da mi svira kabl 100 sati, pa onda neki drugi bude u sistemu 100 sati i ja na kraju utvrdim sve je to isti q...za tako nesto nemam ni vremena ni zivacaprobam jedne, druge pa trece i uzmem sta mi se najvise svidjai to je vec duze vreme audioquest type8, solidan bakarni kabl razumne cene

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Žao mi je zbog neprijatnog isustva sa pletenjem kabla. Znam za dosta ljudi koji su se upuštali u pletenje strujnog kabla, sa manje-više uspeha. Za zvučničke kablove ne znam, slušao sam jedino flat računarski kabl gde je svaka druga žica spajana i tako su formirana dva provodnika. Dosta ljudi se zalaže za bakarnu lak žicu punog preseka. Radi estetike se na žicu navuče svileni širm. Opet, ne znači da ako/kada neko kupi skup ili firmirani kabl, da taj automatski nema pojma. Dobrih kablova ima, i to je činjenica. Na visokoosetljivim zvučničkim sistemima svaka promena se čuje. Opet zavisi ko sluša, koliko čuje i da li su te promene od bitnog značaja.Bilo bi dobro da se napiše o kojim kablovima se radi, u kakvom sistemu se slušaju, sa kojim kablovima su uporedjivani itd. Onda će se steći realnija slika. Kako o slušaocu tako i o kablovima.:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada zamenim kablove između dva pojačala i elektrostatika i subwoofera, ne mogu reći da ne primetim razliku. Neka, dakako postoji, ali ne mogu da je definišem kao razliku zbog koje bih rekao da svira bolje "ovako" ili "onako"... Kablovi su, naravno, potpuno različiti, kako po kvadraturi, tako i po izvedbi... Sada su uvezani kako mi je bilo zgodnije. Kada jednog dana finiširam open baffle ploče (estetski) polemiću žice namesto sadašnjih stopica i staviti terminale pa će onda možda zbog kvaliteta spojeva da bude neke male razlike...Edit: na sugestiju kolege FFL-a, o kablovima, konkretno...Jedan set kablova je upletena izvedba Jamo Silver kabela od 1.5mm2, pleteno tri seta iste dužeine, što zbirno daje 4.5mm2. To je na elektrostaticima.post-13-0-72846900-1299781996_thumb.jpgDrugi set kablova je "najskuplji" pa još i recimo flat kabel iz elemente. 2x2.5mm2 (takođe se prodaje kao "Silver", mada sumnjam da tu nešto ima srebra, pre će biti neki cink...)post-13-0-00345800-1299782277_thumb.jpg Trenutačno samo zavrnuti krajevi jer ni pojačalo ni basovi nemaju terminale...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajde jedno pitanje oko kablovamalo je van teme ali me zanimaiz praktičnih razloga buksne na kablovima unutar kutija su okja u principu kad nabavim nove kutije prelemim kablove dirktno na zvučnik i uzbacim buksnegeneralno tu nema neke razlike u zvuku ali čini mi se teoretski da je bolji spoj lemljnje kablova direktno na zvučnike Griješim li ili je se pa jedno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajde jedno pitanje oko kablovamalo je van teme ali me zanimaiz praktičnih razloga buksne na kablovima unutar kutija su okja u principu kad nabavim nove kutije prelemim kablove dirktno na zvučnik i uzbacim buksnegeneralno tu nema neke razlike u zvuku ali čini mi se teoretski da je bolji spoj lemljnje kablova direktno na zvučnike Griješim li ili je se pa jedno

Zavisi u mnogome i od terminala. U editovanom postu se na Jamo kablovima vide terminali koji se pritežu. možeš zapeti za kabel i nećeš ga počupati, rastaviti spoj. Jače i od lemljenja. Ipak, pošto pričaš o internom ožičenju, lemljenje ima uvek za jedan poen više od stopica... Ja moje još nisam lemio jer me čeka rastavljanje pa da ne gubim zalud vreme... i tako već više od godinu dana... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ mojomiljenimadzar

ti kablovi se ne zovu flat ; oni se zovu podtepisni .

:Viannen_loungelizard:

Tamo gde ima pod čega... Moji bi u tom slučaju bili nadlaminatni... Nije guza nego guzica... Imam pride punu gajbu i drugojačijih, recimo onaj crno-crveno-duplo izolovani NAUK, mislim da je 6mm2, to sam onomad spremio za sub. Onaj plafonotresni koji se još uvek revidira zbog štete koju bi potencijalno mogao da nanese... I tako, gomila raznih u transparentnom omotu, ali kao i razne podriguše** u raznobojnim omotačima, il' je salama pariska, il' parizer, mnogo liči ne debelu viršlu...

**Podriguša (eng. burper) - salama koja košta na metar isto koliko i jeftin zvučnički kabel, samo što ima veći presek, nije baš prevelike čistoće, štaviše, ima poprilično belih grudvi sala, bibera i kojekakvih začina da ubije izvorni bezukus glavnog sastojka od milošte deklarisanog kao barena, sitno drobljena kobasica... Često je korištena u jeftinijim prehrambenim sistemima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Najglasniji Audiofili koji tvrde da postoji razlika imaju uglavnom preko 40 godina zivota....Pa su njihovi slusni testovi kablova slepi ili ne potpuna nebuloza.

Kao moguci zakljucak namece se da su ti "matorci audiofili" bar nekada u zivotu dobro culi a ovi mladunci nikada (i nece)!:buehehe::buehehe::buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvrnjavam se ali - tema je bas zahvalno/zabavnog karaktera! :cheers:

nego reci mi da li ti cujes razliku u zvuku izmedju razlicitih zvucnickih kablova?bas me zanima koliko Vas ima :buehehe:i nas gluvih :rofl: moracu poll da napravim :Viannen_loungelizard:bice jos zahvalnije/zabavnije :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e to najviše volim da čujem...najbolji kablovi su oni za koje se uopšte ne primećuje da su u sistemukao mi znamo kako zvuči sistem bez kablova :buehehe: ma audiofili su legende

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

predlažem da se zbog što objektivnijeg pristupa problematici obratimo relevantnim stručnjacima sa susednog milog nam foruma koji ima itekako bogato iskustvo kako sa DIY tako i sa pletenjem:http://mojrucnirad.com/forum/index.php?PHPSESSID=dff4f339eb237f5bafb66a5d0cf38f3d&board=44.0ako ništa drugo, možda ćemo dogodine imati više Članova za čestitanje 8. marta? :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...