Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

nije to bas klasican open bafl, ali nema veze. nego meni se cini da se drvo rasusilo i da nije odrzavano, da je furnir poceo da se rascvetava ili gresim?

nisu furnirane - kabineti su lepo uradjeni od punog, pravog drveta. :)

a mislim i da su lakirani nekim mat lakom tako nešto koliko se sećam, Doktor to tačnije zna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisu furnirane - kabineti su lepo uradjeni od punog, pravog drveta. :)

a mislim i da su lakirani nekim mat lakom tako nešto koliko se sećam, Doktor to tačnije zna.

 

Ne znam kakve su tvoje bile ?

Kada su svojevremeno bile kod Petrovica  ( taj tvoj bivsi par ) nisam ih nesto zagledao, ali mi se cini da nisu bile furnirane kao ove moje.

U stvari, postoji prva serija Magna-i, pa zatim druga,. Nesto kao MK I i MK II.

Moje bi u tom slucaju bile MK II ( znaci furnirane ).

Da pojasnim kroz ovaj link :

http://www.tnt-audio.com/casse/magna_acoustica_e.html

Napisano u pasusu - The First Samples

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i citata sa linka koji sam vec postavio ( http://www.tnt-audio.com/casse/magna_acoustica_e.html )

 

" The enclosure is made of plywood marine and then laminated in maple finish."

 

Sto znaci da je odgovor na tvoje pitanje - ne. :)

Izgleda da me sećaje vara... A bio bih siguran, da mi nije rečeno, da sam video da su od nekog laganog punog drveta?

Eto... :)

Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

ako se dobro secam,kod Kontaktor-a,par AR90 je bio 500 funti,AR9, 700 funti,Quad ESL 63 500 funti+dinarska davanja..par 90-ki je skoro prodat za 1100 evropskih jedinica..sad i 90 i 9-ka ce saraniti neke danasnje zvucnjake od 3-5000 ojra prema nekim paramertrima..ako su ti ti parametri vazni,hebo si macka,ako ne,neki danasnji minimonitor resava sve probleme za 500-1000 ojra

 

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako se dobro secam .....

Slazem se sa tvojim post-om.

Medjutim, ovaj prodavac "zna" koliko da trazi za ove zvucne kutije, medjutim ne daje autenticne slike svojih kutija, vec neke sa net-a.

Mislim da je to potpuno neozbiljno i neprofesionalno.

Za 2,6 K eura koliko trazi morao bi da uz ove AR-e ima i originalno pakovanje. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Druze 

 

Moje misljenje je da su takve 15 ohm-ske visokoefikasne 18`` bass jedinice dobre ne samo za manje snage  OTL  pojacavace  nego su univerzalno dobri i za goniti ih manjim SET pojacalima isto kao i sa manjim A klase SS pojacalima , tipa JLH , F5 , Hiraga ,  itd  ...

Takve  18 `` postavljene u odgovarajuce ( nikako malene ) bass kutije u sprezi sa odgovarajucom visokoefikasnom srednjetonskom sekcijom  isto kao sa zasebnom visokoefikasnom / visokotonskom sekcijom cine lakocom ` Life-long ` zvucnu kombinaciju ! 

 

 Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slazem se sa tvojim post-om.

Medjutim, ovaj prodavac "zna" koliko da trazi za ove zvucne kutije, medjutim ne daje autenticne slike svojih kutija, vec neke sa net-a.

Mislim da je to potpuno neozbiljno i neprofesionalno.

Za 2,6 K eura koliko trazi morao bi da uz ove AR-e ima i originalno pakovanje. :)

 

 

sad za taj konkretno oglaseni primerak ne mogu da kazem nista..kutije zatvorenog tipa su mislena imenica za mnoge danasnje papazjanije oko bas reprodukcije..da je neku izvuci iz vakuma,NOS..dao bih par krvi za to,kao i za neki Tannoy GRF,pa nek ide sve u 3PM :shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa hebem mu sunce jel taj ar pocetak i kraj sveta, sta li?

po meni tesko proseravanje.

@milovane

sta realno po tebi moze da se napravi za te pare? ali pazi, da neko napravi i da mi proda, ne za sebe, nego da ugradi i svoj rad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...