Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

To misliš na ovo?Postavljena slikaaltec15.jpg

Stvarno je šteta to bilo pustiti.

 

 

apsolutno,predivan primerak je bio,bili su pokretani sa Unison 845,vlasnik se nije mogao navici na zvuk horne,i amin..uzeo neke SF zvucnike sto su u SAD po ceni 13-14000US,on sad zadovoljan,sto je najbitnije :)..mene usred noci da probudis izmedj ta 2 bih glasao na 15-ku,bez trunke savesti :notthinking:  :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

apsolutno,predivan primerak je bio,bili su pokretani sa Unison 845,vlasnik se nije mogao navici na zvuk horne,i amin..uzeo neke SF zvucnike sto su u SAD po ceni 13-14000US,on sad zadovoljan,sto je najbitnije :)..mene usred noci da probudis izmedj ta 2 bih glasao na 15-ku,bez trunke savesti :notthinking:  :drink:

+1 za 15-ice.

- 1 za SF i ostale Sci Fi, Hi Fi, Fi Fi drangulije :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taj decko iz temerina sto trazi 3000e za 19 ce se verovatno sutirati u dupe ako dobije 2/3 te cene. posto je pre 3-4 godine on isto prodavao drugi par koji je zavrsio u beogradu, nije mogao da se proda vise od godinu dana. pocetna cena je bila 2000e a na kraju ga je dao u razmeni za opremu koja vredi ne vise od 1200e, mozda 1500e (stari sondek, neki kablovi). doduse na tom primerku je ceprkano po skretnici, skidan je atenuator ako se dobro secam. svejedno, u pitanju je cisti optimizam na osnovu toga sto je o altecima pocelo da se pise i po ovdasnjim forumima. nema u srbiji kupca za vintage zvucnik preko 1500e, max 1800e, ako pricamo o ovome sto kruzi  u ponudi od top stvari (tannoy, altec).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma sve je to bzvze

 

normalan diyer vreba prodaje po jevropi godinu dana i kupi osnovno za projekat po normalne pare

 

kuj ce mi gotov zvucnjak koji posle ili bacim xover i box ili se trudim da izvucem bar cvonjak za njih .......

 

e sad , ako je ljubav prema konklretnom modelu u pitanju , nemam pravo na bilo kakav komentar

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taj decko iz temerina sto trazi 3000e za 19 ce se verovatno sutirati u dupe ako dobije 2/3 te cene. posto je pre 3-4 godine on isto prodavao drugi par koji je zavrsio u beogradu, nije mogao da se proda vise od godinu dana. pocetna cena je bila 2000e a na kraju ga je dao u razmeni za opremu koja vredi ne vise od 1200e, .....

Da, da .... upravo tako.

Na zalost, to je od pre par godina ovde kod lokalnih trgovaca polovnom hifi robom realnost.

"Menjaza", ja tebi, ti meni + - 50-100 ojra, kablovi za kutije, gramofonske baze za driver-e .... etc.

Zato se i na KP "zakuca" ovako nerealna cena za Srbiju ( procitana po ebay-u po najvisoj tarifi ) i ... "sacekusa".

Nek' se momci zabavljaju i dalje ..... mislim na ove "dealer-e".

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nedavno: dva altecova VOTT-a, jedan komplet oridjidji A7 do svakog picanskog detalja ukljujuci i zift sivu farbu kabineta sa crnom nalepnicom voice of the theatre sa strane, drugi sa novijom generacijom drajvera, oba u holandiji sa istom cenom - 1500e. jos 500e da to udje u vasu dnevnu sobu i sut u bulju.

 

ovaj drugi koriscen kao letnji sistem kod nekog manijaka - kad dodje lepo vreme izguraju se pod nastresnicu u dvoristu kada se raspaljuje rostilj da se drustvo pored pive malo razgali i mjuzom. o zivote.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad dodje lepo vreme izguraju se pod nastresnicu u dvoristu kada se raspaljuje rostilj da se drustvo pored pive malo razgali i mjuzom. o zivote.

 

 

....ak' niš' drugo bar možemo maštati da ne znaju ispeći roštilj....

 

 

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta ja znam, cini mi se da se palis na prijedloge onogakojinikadnijezadovoljan ... na indijanskom ;-)

 

 

Ako je dočekivanje nečijih rečenica sa unaprijed negativnom konstrukcijom ovdje postao sport neka mi to netko kaže i neću se truditi dalje objasniti nego ću na miru ignorirati te konstrukcije.Budem li imao ili želio nešto negativno reći bit ću jako jasan i nedvosmislen. Ako nisam nedvosmislen i neupitno jasan onda se zezam tek radi zezanja.

Ni na tren nisam pomislio da Holanđani stvarno ne znaju ispeći roštilj i ne palim se na ničije mišljenje ako se ono ne poklapa sa mojim. (pretpostavljam da se indijansko ime odnosi na Graua) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treba biti umjeren sa negativnom isto kao i sa pozitivnom 'konstrukcijom' ... nikada ne znas koga ces 'nasankati' sa svojim licnim 'prefercijama' ... hebiga taki sam, 'negativan' i ne vicem juris na svaki poklic.edit: zero dragi, sa zadnjom recenicom si rekao vise nego sto si htjeo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

JBL je uvek bio skuplji od Alteca. JBL je uvek imao svoju (visoku) cenu i tu malo sta moze da se uradi. To je po meni cena koja dolazi od njihove pro reputacije. Sa stanovista kvaliteta to i jeste tako ako pogledas njihove jedinice oni deluju ozbiljnije i izdrzljivije po pitanju uslova eksplotacije od npr. Alteca. Da li je to bolje slusno je drugi aspekt price.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako je VOTT 7 bio 1500,onda ne vidim rezona za JBL4430 za 2650 sa KP,JBL Century Gold za 2500,Tannoy Cheviot za 1500,da li su prodati,I posto na kraju je druga prica...

 

 

bio je 1500 u 'olandiji. a ovde malo tog ima rezona. ovde ako se covek ne ugradi 1000e u prodaju nista nije uradio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@zelkor. za 4430 je trazeno ovde 2000,prodato je za 1800 eura,tu nesto malo pred novu godinu,Century Gold je jedva prodat za 1400,prakticki NOS par predivnih S2600,je jedvite jade prodat za nekih 2500-2600 eura,ne bih sad ni ja ulazio u te rasprave sta je kvalitetnije X ili Y ili Z ili nesto cetvrto iz te vintage armade..drugar mi je najurio Thiel 2.4 prakticki potpuno nov,pa ATC 100 (pasivni),Levinson,Krell,Pass fabricku amplifikaciju zarad gradnje Goodmans Axiom zvucnika I Dynaco ST-70 ke...no comment

 

@grau:sve je to na kraju trgovina,niko DZ ne radi,vintage vredi kad je u originalnom stanju,mozda malo osvezen,pa se tu onda javljaju I kolekcionari,ili eventualni korisnici,skarabudzeno je za kos,muka me uhvati kad pogledam na amreckom ebay-u Marantz model 7+monoblokove 9 (cevne varijante) pa se trazi za njih 30-40000US ili neki JBL Paragon za masnu cifru..

 

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to je to. Da neko doveze , dodju mu do 2000 u Bg. Sve preko toga nema smisla.

 

@zelkor. za 4430 je trazeno ovde 2000,prodato je za 1800 eura,tu nesto malo pred novu godinu,Century Gold je jedva prodat za 1400,prakticki NOS par predivnih S2600,je jedvite jade prodat za nekih 2500-2600 eura,ne bih sad ni ja ulazio u te rasprave sta je kvalitetnije X ili Y ili Z ili nesto cetvrto iz te vintage armade..drugar mi je najurio Thiel 2.4 prakticki potpuno nov,pa ATC 100 (pasivni),Levinson,Krell,Pass fabricku amplifikaciju zarad gradnje Goodmans Axiom zvucnika I Dynaco ST-70 ke...no comment

 

@grau:sve je to na kraju trgovina,niko DZ ne radi,vintage vredi kad je u originalnom stanju,mozda malo osvezen,pa se tu onda javljaju I kolekcionari,ili eventualni korisnici,skarabudzeno je za kos,muka me uhvati kad pogledam na amreckom ebay-u Marantz model 7+monoblokove 9 (cevne varijante) pa se trazi za njih 30-40000US ili neki JBL Paragon za masnu cifru..

 

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...