Jump to content

Lepota dizajna


Fukushima

Preporučeni Komentari

Jesu, vidi se na ultra prvoj slici probe, ali je drvo vrhunskog japanskog kvaliteta, tanko i suvonjavo, na letvici sa gajbice bi bolje stajalo. Mislim da dva drze, bar tri lako slajfuju :tease:

To ostaje za prolecnu iteraciju izrade jedno tri -cetiri plinta od ozbiljnih letava. I da se uradi fina donja ploca, a ne ...

Kratko vreme limitiralo aktivnosti, najvaznije je da je gazdarica prezadovoljna i izgledom i zvukom.  :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd sada ukljuci pamet :D 

Izguralo bi cackalicu kroz naspramnu gredu, ili bi otvorilo rupetinu vecu od plocice..:smesna:

Otprilike se cackalicom lako i busi rupa. Ovakvo drvo ne postoji u Srbiji.. :) 

Ipak je to radjeno u hiend sloseraju...

 

Lako cu ja to da resim, nego me sekira Sindo sto im tesko da odrade plocicu za 4 srafa...to je valjda pravi hiend

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta si sad napisao kafeni? :D 

Najvise volem kada se veeliki saveti dele bez dizanja tonusa sive mase, skoro iz dosade :)

Da bi cackalica radila u velikoj ideji, pozeljno je da je okolno drvce bar iste cvrstoce ...

Ali recimo nikako da padne ideja da bi mogla biti radjena inkrustracija veceg parceta panja, za razliku od vec odlucenog novog plinta,...ali to je vec hiend razmisljanje...nije valjda za domaci svajseraj...za taj dubiozni svajseraj su igrice snalazenja tipa vido zicu pored puta ili briga o mrvama srebra u kalaju... vrh teme :) 

 

Od NIXIEta sam ocekivao da kaze da ceo gramofon gurnem u abs kutiju:grino:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, vladd said:

Da bi cackalica radila u velikoj ideji, pozeljno je da je okolno drvce bar iste cvrstoce ...

Postoje takozvani faraonski poslovi (čisto građevinski termin), kojima se to rešava. U ovom slučaju bi morali da se ulepe čepovi od tvrđeg drveta pa u njih da se uvrću šrafovi. 

A može i prostije, namaže se šraf tanko lepkom (na vrhu samo) i malo se čačkalicom ubaci lepka i u rupu pa se uvrne. Do sutra sve ko bolbona, ko zna kad će opet morati da se odvrne, možda nikad. :killer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

.... Mislim da dva drze, bar tri lako slajfuju :tease:

Šlajfovanje u drvetu resavas sa malo pilotine od smirglanja ... zamutis pilotinu I drvofiks napunis rupu I lagano zasarafis ... ides sa sarafom do kraja ali ne natezes ... kad se osusi saraf normalno izlazi I srafi se da valja ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
On 12/28/2018 at 2:14 PM, vladd said:

Sta si sad napisao kafeni? :D 

Najvise volem kada se veeliki saveti dele bez dizanja tonusa sive mase, skoro iz dosade :)

Da bi cackalica radila u velikoj ideji, pozeljno je da je okolno drvce bar iste cvrstoce ...

Ali recimo nikako da padne ideja da bi mogla biti radjena inkrustracija veceg parceta panja, za razliku od vec odlucenog novog plinta,...ali to je vec hiend razmisljanje...nije valjda za domaci svajseraj...za taj dubiozni svajseraj su igrice snalazenja tipa vido zicu pored puta ili briga o mrvama srebra u kalaju... vrh teme :) 

 

Od NIXIEta sam ocekivao da kaze da ceo gramofon gurnem u abs kutiju:grino:

Kad vidim "čudnovatu" riječ prvo pogladam koja su slova pokraj upitnog slova ?  dakle  intelektueana vs seljačka varijacija ? . Pod seljačku podrazumijevam paušalno , brzinsko tj nepromišljeno dovoljno riješenje . Al ok  kakvi mo takvi smo . Nadam se da će ovo riješiti problam :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 3 months later...
28 minutes ago, sir Oliver said:

Ako mogu mobiteli da se bezžični da se pune ? tek su sad načeli ono što je Tesla davno govorio.  Naravno sramežljivo idu dok se ne nađe varijacija kako naplatiti . Barem če se u budućnosti  " riješiti" problemi sa kabelima :D;):hammer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, black coffe said:

Ako mogu mobiteli da se bezžični da se pune ? tek su sad načeli ono što je Tesla davno govorio.  Naravno sramežljivo idu dok se ne nađe varijacija kako naplatiti . Barem če se u budućnosti  " riješiti" problemi sa kabelima :D;):hammer:

Ni Tesla ni bilo ko tada nije mogao znati koliko su EM zračenja štetna po ljudski organizam u dužem periodu.

Danas se puno više zna ali se krije svesno. Inače mnoge stvari bi bile zabranjene.

Ta zračenja, koja su sad svuda prisutna, ma tek će se videti kakve su posledice na budućim generacijama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

Ni Tesla ni bilo ko tada nije mogao znati koliko su EM zračenja štetna po ljudski organizam u dužem periodu.

Danas se puno više zna ali se krije svesno. Inače mnoge stvari bi bile zabranjene.

Ta zračenja, koja su sad svuda prisutna, ma tek će se videti kakve su posledice na budućim generacijama.

Točno . , Ali kad je prvog  "opizdila " izmjenična  struja jesu li smislili izolaciju ?  i uzenljenje ?  .  A o zračenjima  nebi jer , ak čemo za istač ?  doma Si  premrežen koje kakvim zračenjima  uređaja koje posjeduješ . Naravno mikrovalna je ok , a mobitel je opasan . Nisi laik ?  Pogle trafo na mikrovalki - vs  mobilni ? , aha ? to su mikro  valovi . :D . Razumne smo osobe , zbog posla imam mobitel ud kad su došli u ove krajeve ?  A da  kad o ovom paspravljam možda mi je stvarno "skuhao" možđane . Bez  ljutnje  sam  glasno rezmišljam  ;). Pa nije to rengen ? , je da su poslije i njega skužili , al  odma  nakon kaj je Kiri  ...  :(. u ovom  slučaju  možda nekom naraste rep ...  NHF  .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, black coffe said:

u ovom  slučaju  možda nekom naraste rep ...  NHF  .

Meni neće, mator sam, šta je bilo bilo je. Mi smo rasli u okruženju sa relativno malo EM zračenja. Hrana je bila zdravija, pretpostavljam, mada i tad je bilo isto bezumnog prskanja useva svim i svačim. Tad je korišćen DDT, Orange i ko zna sve kakvi danas zabranjeni otrovi, a kontrola je bila nikakva isto ko danas. Teča mi je bio agronom, kad je pričao koliko puta prskaju jabuke, došlo mi da ih ne jedem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
On 5/30/2019 at 8:53 AM, NIXIE said:

Mi smo rasli u okruženju sa relativno malo EM zračenja.

Aaaa Cernobil si zaboravio ... :D  

Rekose tada ne pustajte decu da se igraju napolju posle skole narednih...   kad je vec bilo kasno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...