Jump to content

Lepota dizajna


Fukushima

Preporučeni Komentari

ma ovo je Babaroga od zvucnika :Viannen_loungelizard:

Genuin FS 1

Postavljena slika

strahovito mi se svidja ovakav old school dizajn kutije :air_kiss:

35Hz - 20kHz ± 2 dB

16" TAD-Woofer in front ported bass reflex cabinet

1,4" compression driver with Titan membrane

250 W RMS

97 dB :sarcastic_hand:

8 Ohm

1170 x 450 x 560 mm (incl. Foot)

80 kg :sarcastic_hand:

for rooms starting from 25m2

Svabe ga prave naravno :matrix002:

http://www.blumenhofer-acoustics.com/GenuinEn.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad me podseti da imam ko bi mog'o da napravi takve keramičke posude... Ima i peć i sve...

No, sad se setih, to sam pomislio i prošle godine kada sam po prvi put ugledao tu sliku...

Dakle, ako nekom treba izrada tih posuda, mogu da to upriličim. Možemo i pos'o da napravimo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imamo Pavu na forumu - si zaboravio ?

Nisam razumeo...No, nije ni važno. Ja sam, samo, hteo da ukažem na possibility... Odlično je ako ima, još, umjetnika. Neka cveta sve što 'oće da cveta...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neko ovde voli GU50 jel........ :Viannen_loungelizard: Nego mislim da lanpe nisu audiofilskom polozaju. Mislim da elektroni skrecu sa smera :sarcastic_hand::connie_nutzo::crazyrocker: :crazyrocker: :crazyrocker: :crazyrocker:

Sve cevi u svojim datašitovima imaju kod nabrajanja mehaničkih performani i preporučen smer montaže. U praksi to obično bude uspravno, ili alternativno, horizontalno, s tim da limovi anodnog sistema treba da su u vertikalnom položaju (II II)Tako da nema audiofilskog položaja. Bar što se tiče lanapa.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve cevi u svojim datašitovima imaju kod nabrajanja mehaničkih performani i preporučen smer montaže. U praksi to obično bude uspravno, ili alternativno, horizontalno, s tim da limovi anodnog sistema treba da su u vertikalnom položaju (II II)

Tako da nema audiofilskog položaja. Bar što se tiče lanapa.

Dodao bih detalj: samo cevi koje su osetljive na položaj izvoda u slučaju horizontalne montaže imaju u datasheetu i preporučen položaj izvoda za horizontalnu montažu.

Nisam siguran da li je u pitanju davno usvojena i potom potisnuta informacija ili pretpostavka s moje strane, ali bi to bila priča o položaju žarnih niti katode - dugački grejači se pod uticajem visoke temperature elastično istežu u horizontalnom položaju i mogu da dođu u nepoželjan položaj (slično istezanju žica između dve bandere u letnjim danima) te da se trajno deformišu, greju gde ne treba ili čak dođu u neželjeni spoj sa nekim od elemenata sa kojima ne bi smeli...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Budući da imam po par 8" i 4" Saba greencona njuškam po netu u potrazi za dokumentiranim projektima. Osim Fikusa i nema ih baš puno. Usput sam naišao na ovo, pa rekoh: "Ovo morate vidjeti!"post-436-0-47940800-1302457746_thumb.jpgSaba CelloNe pada mi na pamet uništiti dva instrumenta, ali pohvala ludosti (ne mislim to negativno!) je nužna!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...