Jump to content

Aluminijumski lim


Daudio

Preporučeni Komentari

@Daudio:

svodi se na jedno - ako imas promedbu - reci ;

ako imas primedbu na moderatora - reci ;

ali nemoj pripisivati demonstraciju sile moderatorskom timu , ako ti je jedan moderator zasmetao necim .

za sve postoji nacin da se resi .

verovatni nisi video , a sigurno i neces - da ovde iko ikoga brani po defaultu .

Не вреди ни босански :D

Имао сам примедбу на Штајнову опаску "мање важни" и то сам написао.

Имао сам примедбу на Стоновог Митра Мирића и ту сам реаговао!

Имам примедбу што је Стон после обрисао критичан линк, и то сам написао,

На Штајна и његов рад немам примедбе и за њега се не односи демонстрирање силе,

Али,

како да протумачим линк ка песми "Не може нам нико ништа", након коментара и немоћи како од стране пар чланова и Штајна да му не може нико ништа

осим демонстрацију силе, Стона-Колда.

Нисам стрпао у исти кош оба модератора,

Лично ми не смета ни Стон, и као што рекох ако са неким имам нерасчишћене рачуне нећу их чистити овде.

Смета ми понашање Стона,пре свега што мислим да модератор неможе тако да се понаша и то је све.

Не тражим ничије смакнуће, и не нападам цео свет, само тражим мало више толеранције.

Јесам ли напокон јасан :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 107
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

jel ono beše Stein = stein po izgovoru ili postade štajn ili jeste štajn (Штајн). :connie_nutzo:

Jel' ti to konstatuješ ili pitaš? :)U Srbiji otprilike ide pravilo:Latinicom se pišu imena i prezimena kako se pišu u izvornom obliku. Dakle, moja ćerka se zove i latinicom piše (u izvodu iz matične knjige rođenih, koji je zvaničan dokument): Stein Hannah, i isto tamo, piše i ćirilicom: Штајн Хана, što je napisano po pravilima koja važe u srpskom jeziku u Republici Srbiji, a po principu "Piši kao što govoriš, čitaj kako je napisano" Dakle, ako se koristi moj "nick", onda bi trebalo da se uvek piše latinicom i piše "Stein", a ako neko istu reč koristi kao moje prezime (a eto, slučajno moj nadimak na forumu i prezime se podudaraju) onda je latinicom "Stein" a ćirilicom "Штајн". Meni ne smeta, jer je cela stvar zapravo veoma nebitna u svemu. Da sam hteo da ostanem "anoniman" na neki način, onda bih iskoristio neku reč koja nije u isto vreme i moje prezime. To činim na forumima gde je "Stein" već iskorišten kao nadimak nekog drugog člana. Onda obično preferiram da to bude "Stein2" ili ako je i to zauzeto, onda "Steinmini" a vezano za auto koji sam imao i nikada prežalio. U tom slučaju, "Штајнмини" i ne bi baš bilo skroz jezički/pravopisno pravilno jer nije reč o ličnom imenu/prezimenu već reči koja se samo tako piše, i nije prevodiva... Tolerantan, kao što jesam, ni to mi ne smeta, jer ne vidim nikakvu uvredljivu notu u tome, stoga, i to je u redu. Bar što se mene tiče. Što neko reče, zovi me i "vrč" samo nemoj da me razbiješ ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'Bem ti alumunium,ja se uvatio njega ko pijan plota a ovamo sevaju varnice.daj i ja malo da se umesam iako mi nista nije jasno al nema veze.Niko tu nije u pravu samo ja,al necemo o tome.Evo jedna lepa pricica o tome kako je jedna neduzna zena izgubila glavu:+40 stepeni upekla zvezda,majstori liju plocu od 200 kvadrata negde na kumodrazu,gazda novokomponovani psuje i vadi pistolj,njegovi drugari vade kalasnjikove,posao kasni,salung popustio,beton curi,glavni na mesalici ce napio,glavni majstor ,mile crnotravac,legenda gradjevinarstva nezna gde ce..pored gradilista autobuska stanica i jedna dokona domacica propustila tri autobusa i upiljila pogled i posmatra i slusa sta se sve dogadja na ploci.Zija i cacka nos.U neko doba kada je gazda ubacio metak u cev,salung popustio,Mile zategao tesarsku sekiricu,iza njega sest crnotravaca spremnih da za majstorom udju u vatru,okolo gazdini ljudi,strateski razmesteni sa arsenalom,samo se ceka onaj znak, kad ce zena: E majstori,netju se mesam al' ovo vi nista ne valja...Valjda ste pogodili da nije bilo zrtava sa majstorske i gazdine strane.a za zenu ne mogu da garantujem.Znaci, necemo se mesamo al.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aluminijumski lim je, da bude neke koristi i od mene, najvažniji ako pričamo o delovima kućišta koji u isto vreme vrše funkciju odvođenja viška toplote sa elelmenata koji se ne smeju pregrevati preko neke granice. Veoma zahvalan za hladnjake, mnogo manje zahvalan za izradu kućišta. Ćelični lim je mnogo zahvalniji za izradu kućišta, a na kraju dana, kada se svedu računi, daje mnogo više za manje uloženog novca. Ko se dohvati table lima od 3mm aluminijuma, neka ga, blago njemu, ali poučen mnogim dosadašnjim iskustvima i obogaćen novima, sledeće kućište za neko pojačalo ću prvo da skiciram na papiru, potom da iscrtam u svom 3D CAD programu, a potom prosledim na lasersko rezanje i savijanje. Kada bude gotovo, imaću na kućištu upravo sve ono što želim, sve tamo gde želim i veoma precizno, jedinstveno, tačno i originalno, a po računicama koje sam izveo, veoma originalno i ispod cene samog aluminijumskog materijala. Hladnjaci se, naravno, u slučaju gradnje poluprovodničkog uređaja ne mogu izbeći, i čak i ne želim to ni da potenciram. Međutim, praviti prednju ploču od recimo 10mm debelog aluminijuma, osim "izdašnog" izgleda zapravo i nema neku posebnu dodatnu korisnu funkciju (osim, kao što rekoh, ako služi za hlađenje) a košta, i to ne malo. Problem sa Aluminijumom koji se lako obrađuje i nije nešto neprihvatljivo skup u nabavci je osetljivost na mehanička oštećenja, potreba da se adekvatno zaštiti, a ne retko tabla lima ima površinske ogrebotine i risove baš tamo gde nam to nikako ne treba... Dakle, prelazim iz jednog, u drugi tabor, i počinjem da budem mnogo racionalniji a manje povučen emotivnim motivima prilikom odabira materijala za kućište pojačala. Nadam se da ću u skorije vreme biti u prilici da prezentujem i konkretnu vizualnu obradu i prezentaciju svog projekta koji je prilično zamro, a baš sam došao do faze da mi je u pitanju problem sa kućištem, naravno, od aluminijuma... :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

Kad me već vučete za taster, moram i ja nešto da priložim. :Viannen_loungelizard:

Evo jedno lepo kuši[te za primer kako aluminijum može izgledati.

Radjeno za jednog poštovanog kolegu.

.

Lepi dualkoncentrici u pozadini :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

Kad me već vučete za taster, moram i ja nešto da priložim. :Viannen_loungelizard:

Evo jedno lepo kuši[te za primer kako aluminijum može izgledati.

Radjeno za jednog poštovanog kolegu.

.

Свака част, алал вера.:bravo:

Лео, како је алуминијум заштићен?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Свака част, алал вера.:bravo:

Лео, како је алуминијум заштићен?

Bezbojna ili kako neko kaže "bela eloksaža".

Da dodam još par informacija, kada se radi Al. kućište od izuzetne važnosti je da sav materijal bude istog hemiskog sastava, radi jednakog nijansiranja tokom procesa eloksiranja.

Velikim proizvodjačima je donekle olakšana ova činjenica, jer materijal mogu nabaviti na veliko i sa garancijama hemiskog sastava, čak direktno od proizvodjača.

Mali proizvodjači, ili hobisti kao ja :Viannen_loungelizard: naprosto moramo verovati trgovcu u maloprodaji kada zatražimo odredjenu vrstu,

odnosno osloniti se na bogato radno iskustvo i poznavanje materijala ( ko zna zna ).

Još jedan vrlo važan detalj je da "belo" kućište u pripremi za eloks mora biti vrhunski pripremljeno ! ( brušenje, poliranje, bilo kakvo texturiranje ) jer je posle eloksaže svaka tačka duplo uočljivija.

Da ne kažem da ima vrlo neurednih Audiofila koji merkaju svaki kvadratni milimetar površine u potrazi za anomalijama, a nokti im crni i ruke ne oprane.

Steinu skrećem pažnju, pošto spominje sečenje laserom.

Aluminijum nakon sečenja laserom ima u zoni bliskoj rezu, promenu u materijalu.

Ovo je bez značaja ukoliko se kućište ili limovo plastificiraju.

Ukoliko se eloksira, promena je uočljiva bila bela ili crna eloksaža.

Verovatno dolazi do promene u kristalnoj rešetki materijala pa drugačije upija boju tokom eloksaže.

Imaj ovo na umu kada budeš nešto radio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bezbojna ili kako neko kaže "bela eloksaža".

Da dodam još par informacija, kada se radi Al. kućište od izuzetne važnosti je da sav materijal bude istog hemiskog sastava, radi jednakog nijansiranja tokom procesa eloksiranja.

Velikim proizvodjačima je donekle olakšana ova činjenica, jer materijal mogu nabaviti na veliko i sa garancijama hemiskog sastava, čak direktno od proizvodjača.

Mali proizvodjači, ili hobisti kao ja :Viannen_loungelizard: naprosto moramo verovati trgovcu u maloprodaji kada zatražimo odredjenu vrstu,

odnosno osloniti se na bogato radno iskustvo i poznavanje materijala ( ko zna zna ).

Još jedan vrlo važan detalj je da "belo" kućište u pripremi za eloks mora biti vrhunski pripremljeno ! ( brušenje, poliranje, bilo kakvo texturiranje ) jer je posle eloksaže svaka tačka duplo uočljivija.

Da ne kažem da ima vrlo neurednih Audiofila koji merkaju svaki kvadratni milimetar površine u potrazi za anomalijama, a nokti im crni i ruke ne oprane.

Steinu skrećem pažnju, pošto spominje sečenje laserom.

Aluminijum nakon sečenja laserom ima u zoni bliskoj rezu, promenu u materijalu.

Ovo je bez značaja ukoliko se kućište ili limovo plastificiraju.

Ukoliko se eloksira, promena je uočljiva bila bela ili crna eloksaža.

Verovatno dolazi do promene u kristalnoj rešetki materijala pa drugačije upija boju tokom eloksaže.

Imaj ovo na umu kada budeš nešto radio.

:clapping: kratko i jednostavno
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:clapping: kratko i jednostavno

Кратко и јебитачно. (Цитат из Маратонаца)Питао сам за заштиту из простог разлога што сам негде прочитао да је човек утрошио много времена да избруси алуминијум и добио лепо кућиште, али је, у процесу елоксирања, жива сода појела површински слој и ефект брушеног алуминијума се изгубио.Код Леа брушени алуминијум даје изузетно леп изглед и цела кутија, заједно са прецизном обрадом, изгледа фено-мено-менално.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 years later...

Pošto je na sajtu zadata metrička dimenzija a cene po težini, nije zgoreg imati i priručni (online) kalkulator za težinu, čisto da posle ne bude da se neko preračunao (default su imperijalne mere ali podržava i metričke jedinice)

http://www.onlinemetals.com/calculator.cfm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto je na sajtu zadata metrička dimenzija a cene po težini, nije zgoreg imati i priručni (online) kalkulator za težinu, čisto da posle ne bude da se neko preračunao (default su imperijalne mere ali podržava i metričke jedinice)

http://www.onlinemetals.com/calculator.cfm

 

Sjajno :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...