Jump to content

Aluminijumski lim


Daudio

Preporučeni Komentari

Ma jok, ti si u tom smislu razuman covek, nego zbog "vidi se" - bese i ti nosis cvike? ;)

Da, nosim cvikere, ali ne prave, nego ove za astigmatizam. Dakle, ja vidim sve kako valja, ali malo izdeformisano. Od vojske. A sada već počinju i ruke da mi budu malo kratke kada čitam... :umnik2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 107
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Мислим, сад га претера!

U dnu strane postoji dugmić "report". Pa izvolite. Miko i Zen su crveni i jači od zelenih. Ja nisam u poziciji da svojevoljno sankcionišem ovu vrstu tihog nasrtanja na nerve.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U dnu strane postoji dugmić "report". Pa izvolite. Miko i Zen su crveni i jači od zelenih. Ja nisam u poziciji da svojevoljno sankcionišem ovu vrstu tihog nasrtanja na nerve.

Ја мислим да смо сви одрасли људи и формиране личности.Ако треба да се играмо "мамице-татица ме туче",онда боље да угасимо форум.Ако неко има више овлашћења у односу на друге,није потребно да то јавно презентује и да показује своју силу,нарочито не на начин-не може нам нико ништа.Руку на срце није ми сметао Фераријев мотор,али ми смета кад модератор на молбу да се пребаци оф где му је место покушава да покаже да је силан и наставља са офом.Да су премештени постови који немају везе са лимом и даскама,и да је паткометрија настављена где јој је место не би се бунио.Дакле нећу да ја покрећем ничије смакнуће,и нећу да уперујем прст,али ту је широки аудиторијум па нека он просуди ко је какав.Како за друге,тако и за мене.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ovo ne bi išlo u nedogled... ponavljam: u dnu svakog posta stoji dugme "report". Ako se više ljudi izjasni da mu taj/takav post smeta, isritira, vređa, nije u skladu sa bilo kojim od pravila foruma, administratori/moderatori će reagovati. U ovom slučaju, pošto pritužba pada na račun jednog od dva moderatora, ja kao drugi moderator, a bez jasno prekršenog pravila ponašanja na forumu nemam mogućnosti da ga sankcionišem. To što kolega mnoge iritira svojim ponašanjem nije lepo, ali...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a bez jasno prekršenog pravila ponašanja na forumu nemam mogućnosti da ga sankcionišem. To što kolega mnoge iritira svojim ponašanjem nije lepo, ali...

Штајн,

не тражим ја никакве санкције,

само ево по трећи пут тражим да се оф премести где му је место.

Неко коме ће требати алуминијум или нека кутија неће моћи доћи до информације од оволиких глупости.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je dobra metoda koju je sipi predstavio.samo moram da napomenem da postoje u nabavci vise vrsta aluminijumskog lima (razlicitog sastava)i oni koji su meksi (verovatno veci procenat aluminijuma)su nepogodniji za ovu metodu i od njih se i ne prave kutije koje treba da imaju neku cvrstocu i postoje table koje su nekako malo vise krte - kada ga zarezes-zaparas sa obe strane par puta ga malo savijes i on pukne.Ivica preloma je rapava i trazi obradu.povrsine mozete da obradite finom smirglom i da hemijski tretirate blagim rastvorom kausticne sode,dobicete belu ,fino matiranu eloksazu.spajanje nekih nosaca,vinkli od aluminijuma i mesinga sa kutijom izvodite tvrdim lemljenjem sa map-gasom ili butan ili acetilen sa kiseonikom.ako se izvestite, prednje ploce - ispis mogu da ispadnu vrlo lepo i to u boji metodom negativ kolor-crno-bela stampa sa lasera i onda pegla na aluminijumsku plocu.Koga interesuje mogu da stavim rusku knjigu - recepte za vruce hladno bruniranje i slicno ali nazalost vecina ne zna ruski a i nekako odbojno ,cini mi se,samo mi se cini,prihvata tu literaturu.i zbog toga lansiram novi slogan : za vas spas pijte kvas!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...postoje u nabavci vise vrsta aluminijumskog lima (razlicitog sastava)...

To je tacno, najcesce primese su cink i magnezijum - ima limova sa bas puno cinka (primeti se po boji) - e taj zna da bude malo glibaviji, al' nista strasno, bitno je da nema deformacija a eventualne rapavosti se lako obrade. Najveci zajeb koji mi se desio sa ovom metodom je bio pre 20-ak g. kad sam kupio celu tablu 2 x 3m a nisu mi rekli da je u pitanju avionski dur-aluminijum, neuporedivo tvrdji od obicnog aluminimuma - e to dok sam isekao, ozbiljno sam se nabildovao... :heat:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...vecina ne zna ruski a i nekako odbojno ,cini mi se,samo mi se cini,prihvata tu literaturu...

Ma OK su Rusi, ali meni se zgadila cirilica, ne mogu to da gledam, odma' mi javlja Kostunica, ona luda ministarka sto je zabranila strane jezike i Darvinovu teoriju, debeli popovi-pedofili, kao i ostala patriotska menazerija :bad:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam sekao svojevremeno dur al vojnij sam kevu postio su bili prstenovii to nekoliko komada de=4-5mm2 kom za iskra zv za drzac centratora ali uspeo sam...secam se par dana sam se znojijo na terasi u letosve po redu secenje ubodnom, turpijanje, smirglanje, poliranjeurezivanje rupa...nema veze sa alumuniumom uopste, mnogo je tvrdjeali zato i bolje :Viannen_loungelizard:.tip nemojte se zezati sa tim porucite na water jet-u ili vec gde bilokesirajte i zavrsite pricunije to za rucnosem ako ne pravite faberzeovo jaje ali bukvalno... :crazy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je tacno, najcesce primese su cink i magnezijum - ima limova sa bas puno cinka (primeti se po boji) - e taj zna da bude malo glibaviji, al' nista strasno, bitno je da nema deformacija a eventualne rapavosti se lako obrade. Najveci zajeb koji mi se desio sa ovom metodom je bio pre 20-ak g. kad sam kupio celu tablu 2 x 3m a nisu mi rekli da je u pitanju avionski dur-aluminijum, neuporedivo tvrdji od obicnog aluminimuma - e to dok sam isekao, ozbiljno sam se nabildovao... :heat:

ali moraš priznati da je dural najkvalitetniji aluminijum koji si koristio :clap::good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мислим да је ова изјава претерано тешка.Нарочито упућена од стране модератора.Да ли неко хоће или не,да смањује или брише баш ме брига,Али,ако модератор подели чланове на важне и мање важне па ставио то под наводнике веће и од самих слова то ми је неопростиво.То што сте модератори не даје вам за право да остале сматрате "мање важним", јер без тих мање важних форум не би ни постајао.А ако хоћемо да се делимо такав начин дајте нам онда критеријуме да знамо по чему су модератори заслужили да буду модератори, па да и ми "мање важни" имамо могућности да постанемо "важни".

nisam bio prisutan , a jos uvek nisam i necu biti jos nekoliko dana ...... sto se tice Dedinog potpisa - recimo da je to bila stvar u resavanju - bila i pokrenula se - ako pogledas u editovana pravila foruma .no jedna stvar mi nije jasna - odakle si izvukao konstrukciju , koju si izvukao , iz Steinovih reci ?sto se na njega ostrvi , ako sa Dedom imas neresene racune ?mislim - ako krenemo sa bukvalisanjem - tesko ce neko veca Bukva od mene da ispadne , jerbo sam pola Bosanac , pola Licanin .al' ovo je bio skolski primer bukvalisanja .nemam sada ni volje ni vremena ....... a ni tema nije preterano ni koncizna ni korisna , tako da se necu veceras baviti prebacivanjem u off ; bole me i ledja i cela noga , tipkam na vrljavom notebook-u , tako da je to kategorija nadcovecanskog napora za veceras .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ali moraš priznati da je dural najkvalitetniji aluminijum koji si koristio :clap::good2:

Pravo da ti kazem, kvaliteta se ne secam (davno je bilo), otisla je cela tabla u seriju PA ampova koji su posle svirali u nekim diskotekama u Makarskoj... Ali se jako dobro secam da su mi se kvalitetno oteglila jojca od tog dura :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... jerbo sam pola Bosanac , pola Licanin ...

Ide zeka kroz šumu i sretne mazgu. Kaže joj:• Zdravo, ja sam Zeka. A ko si ti?• Ja sam mazga.• A šta je to mazga?• Mazga je kad ti je ćale konj a keva magarac.Zeka slegne ramenima i ode dalje. Naiđe na vučjaka:• Zdravo, ja sam Zeka, a ko si ti?• Ja sam vučjak.• Šta je to vučjak?• To je kad ti je ćale vuk a keva pas.Zeka slegne ramenima i ode dalje. Naiđe konjska muva:• Ja sam Zeka, a ko si ti?• Ja sam konjska muva.Zeka je pogleda i kaže:• Ne seri! :eek::buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

legura durala se najlakse prepoznaje po tome da kada ga zveknes necim tvrdim a drugi kraj drzis u ruci on pristojno rezonira,mozes da pravis zvucne viljuske.Nego,niko nije reagovao na ono o tvrdom lemljenju aluminijuma a inace moze i na klasican nacin da ga zaletujes,kao pravi muskarac-radioamater-diytrudbenik,lemilicom.Sada se od vas ocekuje ono sto se ocekuje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam bio prisutan , a jos uvek nisam i necu biti jos nekoliko dana ...... sto se tice Dedinog potpisa - recimo da je to bila stvar u resavanju - bila i pokrenula se - ako pogledas u editovana pravila foruma .no jedna stvar mi nije jasna - odakle si izvukao konstrukciju , koju si izvukao , iz Steinovih reci ?sto se na njega ostrvi , ako sa Dedom imas neresene racune ?mislim - ako krenemo sa bukvalisanjem - tesko ce neko veca Bukva od mene da ispadne , jerbo sam pola Bosanac , pola Licanin .al' ovo je bio skolski primer bukvalisanja .nemam sada ni volje ni vremena ....... a ni tema nije preterano ni koncizna ni korisna , tako da se necu veceras baviti prebacivanjem u off ; bole me i ledja i cela noga , tipkam na vrljavom notebook-u , tako da je to kategorija nadcovecanskog napora za veceras .

Ајде за босанце,Са Дедом немам нерасчишћене рачуне,а и да их имам чистио бих их ван форума!На Штајна се нисам окомио,већ сам увидео нешто што ми је упало у очи и само сам написао оно што мислим!Дакле испаде да је Штајн само нешто написао у погрешно време и на погрешном месту.Конструкцију сам извукао одатле одакле је и Гиђга запазио поделу.Док сам ја писао мој коментар на Штајново мање важни,Штајн је већ образлагао свој пост...Нисам ја имао ништа против Дединог потписа(имали су други),него против његовог тврдоглавог понашања и провоцирања.Са друге стране,ако гледамо правила форума,колико се сећам рекосмо да нема брисања.Е па управо је твој модератор(Деда),прво закачио линк ка Митру Мирићу са песмом не може нам нико ништа и то у посту број 42 ,а онда након што је изазвао реакције све то обрисао.Штета што није нико то цитирао,овако пошто модератор има ту привилегију да брише и едитује испаде да није ништа ни постовао,и да ми ту млатимо празну сламу.Мислим да и босанци то могу да схвате као нарушавање правила форума.Ако кршим правила форума санкционишите,Али сам алергичан кад ми неко демонстрира силу и то на безобразан начин.Све то уз жељу за брзим оздрављењем. :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ајде за босанце,Мислим да и босанци то могу да схвате као нарушавање правила форума.

Kolega, znam da si dobronamjeran i da ne želiš nikome loše. Drugi koji te ne gledaju na taj način bi sad pomislili da si neugodan prema čovjeku koji je upotrijebio šalu na svoj račun kako bi malo opustio atmosferu. (nije važno što je to moderator - i moderatori su ljudi... :sarcastic_hand: )Vjerujem da nitko od moderatora ne može sagledati baš sve postove u svim temama. Ovaj je reagirao ćim mu je skrenuta pažnja i to na naćin koji ne vrijeđa nikoga.Nakon postavljenog pitanja si mu opisao okolnosti u kojima je bilo i logično da tvoj post shvati kako je shvatio.

Али сам алергичан кад ми неко демонстрира силу и то на безобразан начин.

Imamo isti problem sa autoritetima!

Све то уз жељу за брзим оздрављењем. :drinks:

Iako bi površan čitatelj pomislio da se radi o sarkazmu, ja znam da je to iskrena želja, zar ne?........Nisam kvalificiran da budem ićiji advokat (pa ni đavolji :crazyrocker: ), niti je ovo napisano kao kritika. Namjera mi je samo da pokušam očuvati atmosferu koja je na ovom forumu jedinstvena.Ako mi ne zamjerate, pozivam svima po :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Daudio:

svodi se na jedno - ako imas promedbu - reci ;

ako imas primedbu na moderatora - reci ;

ali nemoj pripisivati demonstraciju sile moderatorskom timu , ako ti je jedan moderator zasmetao necim .

za sve postoji nacin da se resi .

verovatni nisi video , a sigurno i neces - da ovde iko ikoga brani po defaultu .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.......

verovatni nisi video , a sigurno i neces - da ovde iko ikoga brani po defaultu .

da pojasnim - Stein nije nikoga ni branio ni napadao ;

u ovom slucaju je jasno napisao i obrazlozio - ako ima ikakvih sukoba koje mora da razresava Mod/Admin tim - postoji dugme za report ;

u ovom slucaju Stein nije mogao nista vise da cini i ucini - po rangu je isti sa Ston Kold-om ;

razlike izmedju clanova , moderatora i administratora su proceduralne i administrativne prirode ;

nista vise i nista manje od toga .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...