Jump to content

Aluminijumski lim


Daudio

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 107
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Mi za firmu uvek kupujemo kod www.alcu.si Sajt nije nešto posebno moderan a cene su nešto niže nego na metalionline. Kontakt i skladište u Mramor kod Niša. Šalju kurirskim službama, plaćanje kod preuzimanja. Dogovor telefonom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Звао данас http://metalionline.com

 

Таблу лима секу на дату дужину али се мора узети у ширини табле,

профиле и шипке секу до 4м на дату дужину,само да се не тражи 2цм.

Све шаљу курирском службом,

 

Ево уместо @ Nesic

"Sjajno :shinymj5: "

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Брусилицом, тако да  треба рачунати на једно 3-5мм више

Ja gdje sam kupovao to rade sa spravom koju neki zovu "cirkular" , da li rucni ili na stolu, postoji pila za drvo ali takodje i  za aluminijum. Moguce da rade i sa brusilicom ali aluminij je mekan i zna praviti probleme sa brusnim kamenom.

 

http://www.alatiimasine.com/proizvod/stona-testera-za-drvo-i-aluminijum-gcm-10s-bosch/

 

http://www.alatiimasine.com/proizvod/list-cirkulara-za-aluminijum-pro-300x96x30-irwin/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zavisi šta je kriterijum, namena, potreba, cilj. Kod nas se u firmi prvenstveno koriste cevi od aluminijuma, okrugle i kvadratne a tek se ponekad, sporadično reže neki pun profil. Sve se to obavi na tračnoj pili sa bimetal oštricom. Nakon toga sleduje finija obrada komada na strugu, glodalici...

Ono što radimo od limenih ploča se ne reže kod nas nego se nosi na laser. E, tek je to skupo. Ali se i isplati jer je uvek reč o kompleksnim geometrijskim oblicima a ne o pravougaonim ili kvadratnim oblicima. Tanji se limovi (0.5-1.5) mogu rezati i na hidrauličnim makazama a deblje od toga će biti izvitopereno po dijagonali. Tu je cirkular najbolje rešenje, proizvođači alu-stolarije samo tako i rade. U prodavnicama/gvožđarama rade kako rade, neko i ne reže limove, režu (usitnjavaju) cevi i šipke (obavezuju da se kupi ceo komad) a puni profili (pravougaoni, cilindrični, kvadratni. šestougaoni) se uglavnom mogu kupiti i na "parče"...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zavisi šta je kriterijum, namena, potreba, cilj. Kod nas se u firmi prvenstveno koriste cevi od aluminijuma, okrugle i kvadratne a tek se ponekad, sporadično reže neki pun profil. Sve se to obavi na tračnoj pili sa bimetal oštricom. Nakon toga sleduje finija obrada komada na strugu, glodalici...

Ono što radimo od limenih ploča se ne reže kod nas nego se nosi na laser. E, tek je to skupo. Ali se i isplati jer je uvek reč o kompleksnim geometrijskim oblicima a ne o pravougaonim ili kvadratnim oblicima. Tanji se limovi (0.5-1.5) mogu rezati i na hidrauličnim makazama a deblje od toga će biti izvitopereno po dijagonali. Tu je cirkular najbolje rešenje, proizvođači alu-stolarije samo tako i rade. U prodavnicama/gvožđarama rade kako rade, neko i ne reže limove, režu (usitnjavaju) cevi i šipke (obavezuju da se kupi ceo komad) a puni profili (pravougaoni, cilindrični, kvadratni. šestougaoni) se uglavnom mogu kupiti i na "parče"...

Prijatelj ima onu tracnu pilu za metal , spusta je hidraulicki uredjaj, hladjenje emulzijom, mislim da moze da sijece do fi 400 ako ne i vise. Ima konstatno problem da mu prvo ode onaj prvi zub do spoja gdje je spojen list u krug , i onda je list gotov, jer onda pocnu otpadati svi zubi redom iza toga sto otpadne prvi iza spoja(zavara) lista . Da li imate takvih problema? Radi se o punim profilima oplemenjenog celika , ako su cijevi jos brze odlaze listovi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mi nemamo taj problem, koristimo Češke listove/trake i ne vidi se gde je traka spojena - od njih kupujemo i cevi, na sajtu ne nalazim pomen na temu listova za rezanje - mi smo došli do njih tako što ortak priča Češki pa kada je razgovarao sa nekim iz željezare, pitali su ga sa čime mi te cevi nameravamo da sečemo i tako se došlo i do tih listova/traka za rezanje... Pre toga je bilo problema sa kidanjem, pucanjem, sa Češkima nikada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

.

Kad me već vučete za taster, moram i ja nešto da priložim. :Viannen_loungelizard:

Evo jedno lepo kuši[te za primer kako aluminijum može izgledati.

Radjeno za jednog poštovanog kolegu.

.

Ja sam novi na ovom blogu, i odusevljen sam kako ta kutija izgleda. Interesuje me kako je dobijena ta rekao bih brusena povrsina aluminijuma i da li je ona dalje zasticena tj. eloksirana. Takodje ko i gde to moze da uradi, imam na umu jednu al kutiju i tako bi bas lepo izgledala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kabuki, površine ovog kućišta su mašinski brušene. U zavisnosti od finoće teksture radi se šmirglom ili čeličnim inox četkama (na mokro). Kućište je na kraju eloksirano u natur sivoj boji.

Eloksaža može da se uradi u bilo kojoj galvanizerskoj radionici koja to radi. Meni tu uslugu rade kako kad: Dejan iz Kaluđerice firma Galvano  http://www.mojakompanija.com/samostalna-zanatsko-galvanizerska-radnja-dj-galvano/

ili ŽAKO - Stara Moravica   www.zako.rs   ili   ALFINA - Nova Pazova   http://www.alfina.rs/kontakti.php 

Skrećem vam pažnju da ako želite sebi napraviti lepo kućište, ne štedite se, uložite maksimalan napor i rad i rezltat neće izostati. U drugom slučaju uvek možete postići kvalitet kućišta za kalorifere i aparata za zavarivanje.

Prilažem još fotki sličnog kućišta ali sa oklopima za trafoe na gornjoj ploči. 

 

post-11-0-32687100-1395854763_thumb.jpg      post-11-0-01970700-1395854816_thumb.jpg

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za finoću na prikazanim fotkama je korišćena šmirgla 80 - 100. Površina bude vrlo oštra sa vrlo izraženim risevima. 

Treba imati u vidu da se postupkom galvanizacije "umekšava" površina. Nakon brušenja šmirglom 80 i postupka galvanizacije (elox) površina postaje finija i deluje kao da je brušena nešto finijom šmirglom.

Risevi se vide ali nisu naglašeno oštri.

U ALFINI imaju mašinu koja četkanjem pod mlazom tečnosti radi to brušenje, ovo se posebno dogovara sa nadležnim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kabuki, površine ovog kućišta su mašinski brušene. U zavisnosti od finoće teksture radi se šmirglom ili čeličnim inox četkama (na mokro). Kućište je na kraju eloksirano u natur sivoj boji.

Eloksaža može da se uradi u bilo kojoj galvanizerskoj radionici koja to radi. Meni tu uslugu rade kako kad: Dejan iz Kaluđerice firma Galvano  http://www.mojakompanija.com/samostalna-zanatsko-galvanizerska-radnja-dj-galvano/

ili ŽAKO - Stara Moravica   www.zako.rs   ili   ALFINA - Nova Pazova   http://www.alfina.rs/kontakti.php 

Skrećem vam pažnju da ako želite sebi napraviti lepo kućište, ne štedite se, uložite maksimalan napor i rad i rezltat neće izostati. U drugom slučaju uvek možete postići kvalitet kućišta za kalorifere i aparata za zavarivanje.

Prilažem još fotki sličnog kućišta ali sa oklopima za trafoe na gornjoj ploči. 

 

Postavljena slikaP8 2A3 SE.JPG      Postavljena slikaP9 2A3 SE.JPG

Mnogo ti hvala, jer za galvanizaciju sam znao, ali detalji kako  se dobija takva tekstura mi nisu bili poznati.

Jos jednom hvala i pozdrav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...