Jump to content

Cevne minijature


Daudio

Preporučeni Komentari

Постоји у народу прича о неком свештенику који није имао шта да ради,те је из досаде почео да крсти јариће.или магарце,или....како год одатле и изрека и докон поп јариће крсти.На ту темуhttp://www.jogis-roehrenbude.de/Leserbriefe/Renes-EF95-Festplatten-Amp/Renes-EF95-Festplatten-Amp.htmмало за размишљање,мало за уздахе ко истински воли сијаличке,а мало и за ћакулање. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 35
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

He stari hard disk, ja sam u istom sklapao distortion za gitaru, dok sam se bakcao time :) Nije lose za preamp, nije bas za zguravanje pojacala, mada verovatno nema vise od par vati na 16 oma, sto je po meni besmisleno cak i za visokoosetljive zvucnike...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Код цевних појачала са излазним трафоима није битна импенданса звучника за снагу.Она ће бити иста и за 2, 4 или 120 ома -зависи како се намота трафо.Пуно тога је бесмислено па се опет ради....мени је пажњу привукао број и величина цеви које су стале у то у шта су стале са пратећим елементима.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

šta drugo reći sem Postavljena slikaHerr Rene ... zaista velemajstorski odrađena minijatura

inače ako je nekom promaklo, Rene ovo pojačalce koristi za pogon Beyma 12AG100 širokopojasnih zvučnika, osetljivosti 100dB/2,83V@1m@2π ( moving mass = 32g )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Рекох, тема за размишљање.Већ подоста дуго се заносим идејом да нешто тако малено склопим.Размишљао сам да га сместим у рачунар,рецимо у кућишту од CDROM-а,места би имало,напајање би се решило из постојећег(малим преправкама). :scratch_head: Овај размишљам само...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Imam neke ruske minijature 6ж1б и 1ж29б ima li smisla ovo za nekakav preamp?

Све те минијатуре су рађене за примену у авионима и главама ракетла.Самим тим нешто им није велики ресурс а тешко се и налазе за разлику од обичних цевчица.По мени нећеш ништа посебно добити са њима осим симпатичног експоната јер ће ти са њима све што урадиш врло брзо и постати експонат.Има пуно других сијалица и осим ако ме желиш да радиш неку минијатуру као горе наведену немој трошити снаге и времена на њих. :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imam kuci set izvucen iz ostataka MIG-aako se setim - mogu da pogledam koje to nisu za jednokratnu upotrebuinace - preamp napravljen sa cevama iz elektronike meteo balona koji je doleteo iz ruskih visina do nizina drevne Backe radi i dan danas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imam kuci set izvucen iz ostataka MIG-a

ako se setim - mogu da pogledam koje to nisu za jednokratnu upotrebu

inace - preamp napravljen sa cevama iz elektronike meteo balona koji je doleteo iz ruskih visina do nizina drevne Backe radi i dan danas

Pa dobro, ima li nešto od čega ti ne možeš napraviti sviralicu?! :respect: Da ti čovjek da dvije žice, švicarski nožić, felgu od poštarskog bicikla i ofinger ti bi napravio preamp!

:buehehe:

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...