Jump to content

PCM63P - Kralj dac-ova


Impuls

Preporučeni Komentari

Mene je zvuk koji sam čuo sa Denon-om DCD-980 koji je imao 2xPCM61P zainteresovao da isprobam uređaje sa starijim BurrBrown DAC čipovima i kada mi je naleteo Denon DVD-5000 sa 4 x PCM1704-J – PMD100 to je bila ljubav na prvo slušanje. Odličan transport, a još bolji DAC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 96
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

sta je u 4.1x? meni je to bio jedan od najbolji digi - nondigi zvukova koje cuh u ovijeh 50 leta

Nisam slusao NOS AN. Peter Qvortrup je oduvek preferirao gramofon, i trudio se da manje ili vise zamaskira digitalne anomalije, poput cinjenice da vecina komercijalnih izvedbi zvuci tonalno svetlo do bola i ima prenametljivu prezentaciju sitnih detalja. Jedan moj prijatelj koji je zastupao Audio Inovations '80tih, prica da ih je tih godina sluzio picem sa CDovima kao podmetacima za case.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta je u 4.1x? meni je to bio jedan od najbolji digi - nondigi zvukova koje cuh u ovijeh 50 leta

 

Analog Devices AD1865N - Dual D/A converter with an 18-bit word length

 

"We've done comparisons," Qvortrup said, "and I consider the AD to be the best-sounding converter, by far." The AD1865N is also used in other of Audio Note's upmarket digital products, and Qvortrup says the company recently bought 1000 of the chips: a wise investment, as Analog Devices no longer manufactures it.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Branko sine ti li si? :)

64 - 8 x OS

65 - 16 x OS

.

potrosnja , THD, mala razlika

.

 

PRODUCT HIGHLIGHTS

11. The AD1865 is a complete dual 18-bit audio DAC. 12. 110 dB signal-to-noise ratio for low noise operation. 13. THD+N is typically 0.003%. 14. Interchannel gain and midscale matching.

15. Output voltages and currents are cophased. 16. Low glitch for improved sound quality. 17. Both channels are 100% tested at 16 × FS. 18. Low Power—only 225 mW typ, 260 mW max. 19. Five-wire interface for individual DAC control. 10. 24-pin DIP or 28-pin SOIC packages available

.

 

PRODUCT HIGHLIGHTS

1. The AD1864 is a complete dual 18-bit audio DAC. 2. 108 dB signal-to-noise ratio for low noise operation. 3. THD+N is typically 0.0017%. 4. Interchannel gain and midscale matching.

5. Output voltages and currents are cophased. 6. Low glitch for improved sound quality. 7. Both channels are 100% tested at 8 × FS. 8. Low Power—only 225 mW typ, 265 mW max. 9. Five-wire Interface for individual DAC control.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni su ti 18 bita bezveze, ne uklapaju se ni u jedan od standarda.

ni u 16bita ni u recimo HDCD koji je 20bita.

Ja sam svojevremeno mabavio 16bita verziju  AD i 20 bita verziju

i to one koje se pin to pin poklapaju sa BB dacovima. PCM56 i PCM63 (polovina)

.

ne se ćam se tačno koji su modeli mislim da je 20bita AD1862?

i takodje su single dacovi - po jedan dac u pakovanju.

.

Mada se masovno koristi AD1856 u dual differential modu sa po 1 chipom po kanalu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 years later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...