Jump to content

PCM63P - Kralj dac-ova


Impuls

Preporučeni Komentari

Nisam mogao doci. Napokon sam zavrsio nesto sto radim duze vreme. Ostaje jos jedan manji deo od dan-dva pa da prionem malo na audio, posto 2xPCM63 od sinoc cuci u sobi u obliku Akai-ja Cd69. Da napomenem nakon prvog pogleda: 79 ima dva trafoa, bolje napajanje, deephasis uradjen relejem umesto feta, mute uradjen relejem umesto tranzistora, bolji digitalni filter i lepse i masivnije kuciste, pozlacene konektore i PCM63P-K dok je u 69-ki J tip dac-a. Zvucno nije velika razlika koliko je po prilozenim nedostacima za ocekivati. Ionako je planirano ozbiljnije napajanje za analogni deo, kvalitetni konektori i prerada audio dela po mojim modifikacijama. Finansijski gledano za 180-190 evra koliko se krece CD79 na ebay mislim da nema bolje kupovine. Dobijate ozbiljan cd za tweak kome posle dorade retko koji cd moze da parira. Prvi cd sam dobio mikroskopsku detaljnost a ad je ostao muzikalan. Uporedio bih zvuk nakon modifikacije u odnosu na ostale cd-ove kao 1987 kada sam kupio prvi cd plejer (Philips) u odnosu na gramofon. kako je prijatelj tada opisao: sterilno. Tako je i ovo ali ima svu lepotu muzike. Pokusacu i sa trafoima da uporedim dva pravca modifikacije.Za one koji ne znaju kako izgleda CD79 kojeg cenim kao best buy evo dva linka cd79 u perfektnom stanjuhttp://cgi.ebay.de/AKAI-CD-79-CD-Player-Reference-Master-Highend-Top_W0QQitemZ250586373864QQcmdZViewItemQQptZDE_Elektronik_Computer_Audio_Hi_Fi_CD_Player?hash=item3a581c9ee8 http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220567779002 i neispravan cd69 za kojeg sam nudio 81,33 ali nije prosla ponudahttp://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120539470722#

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 96
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nije jos Zeon otkrio cari vrhunskog dac-a. Posle PCM63 nema nista, kraj sveta. 

Ваистину нисам, базирао сам се на Декове, стара љубав.Који још ЦД има тај ПЦМ, у случају да ми нешто налети  :character13:?дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Accuphase DP-90Adcom GDA-600Akai CD69Akai CD79Audio Note DAC-3AVI SC2000MCCopland CDA277Copland CDA288Parasound D/AC1000Parasound D/AC1500Pioneer PD-8500Rotel DCM-9PRORotel RCD-99--------------------------------------------------------------------------------ACCUPHASE DC-91APOGEE DA-1000ARAGON D2A2AUDIO NOTE DAC-1AUDIO NOTE DAC-2AUDIO NOTE DAC-4Balanced Audio Tech. VK-D5CARY AUDIO DESIGN CD-300COPLAND CDA 266COPLAND CDA 289EAD CD-1000EAD DSP-1000 SERIES IIEAD DSP-1000 SERIES IIIEAD DSP-7000 SERIES IIKao što vidiš, sve neki nepoznati playeri koriste taj chip... :character13: EAD DSP-7000 SERIES IIIKRELL KPS 20iKRELL KPS 30iLINN NUMERICMONARCHY AUDIO MODEL 22BMONARCHY AUDIO MODEL 22CMONARCHY AUDIO MODEL 24MONARCHY AUDIO MODEL 33PARASOUND D/AC-1100 HDPARASOUND D/AC-1600 HDPASS LABS D1PATHOS InTransferPIONEER PD-73PIONEER PD-93PROCEED PCD3PS AUDIO SUPERLINK THREEROTEL RCD-990STAX DAC-TALENTT+A CD1220RT+A CD1240RTHETA DS PRO GENERATION IIITHETA DS PRO GENERATION VWADIA 6Rotel RCD-971Rotel RCD-991Wadia 15

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vecina ovog sto je naveo Zerowaf su dac-ovi. Vec duze vreme vrebam nesto sa PCM63. Pratio sam najjeftinije modele jer ga svakako modifikujem. Recimo parasound D/AC1000 se na ebay kretao oko 140-180 evra. Aragon D2A2 nikako da dodje na oglas mada mislim da bi bio drasticno skuplji. Ovaj Akai 79 je najbolja kupovina, 100 evra jeftinije nego konkurent Rotel RCD971. Filip je jednom prilikom naveo zvuk preradjene 79-ke ovde na forumu.Citajuci po netu kazu da je najbolji zvuk sa trafoima. Provericemo kada ga preradim. Mada mi je tesko odvojiti 150 dolara za dva lundahla a svakako moram preurediti napajanje i digitaliju.PCM63 ima u tri varijante: obican, J i K. K je po THD izoblicenjima najbolji. Uglavnom su to i najskuplji primerci cd-ova. U budzet klasu sa PCM63 mogu da svrstam samo nekoliko primeraka: Roteli 971, 991, Pioneer 8500, 73, 93, Akai 69, 79 i Parasound Dac1000. Ostali svi premasuju neke normalne okvire cene a u to smatram do 300 evra.Prica oko ovog dac-a je pocela kada me je prijatelj iz Sombora pitao koji bi cd uzeo. Odgovor je bio PCM63 i KSS210, 212, 213. Dao sam mu spisak cd-ova i objasnio da su navedeni laseri lako nabavljivi za 10-tak evra. Zvao me je za 2 meseca sa vescu da je kupio Akai 79. Odatle je sve krenulo u ovom smeru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na žalost, mislim da nisam imao priliku poslušati 63-ojku na djelu(ali nisam niti trudio se pamtiti imena plejera, a kamoli dacova u njima, pa tko zna?). Na netu gotovo da nema niti jedan post u kojem se o tom chipu ne pričaju hvalospjevi. Postoje ljubitelji i mrzitelji svakog chipa - TDA1541, TDA1543, 1702, 1704..., ali nisam naišao na nikoga kome se PCM 63 nije svidio. Pass je napravio davno svoj D1 dac sa ovim chipom i mislim da se na velikom diya može naći poneki thread sa opisom clona ili varijacije na temu D1 sa mosfet ili j-fet izlazom. Da sam majstor kakav nisam mogla bi mi biti zanimljiva ideja nabaviti neku staru šklopociju sa CDM 0, 1 ili 9 (ili neki bolji Sony mehanizam također) pretvoriti ju u transport i dodati joj D1 stage.Sa druge strane, naišao sam kao i Impuls na brojna mišljenja kako taj dac obožava trafo na izlazu. Sve u svemu pažnje vrijedan chip ako je vjerovati ljudima koji su se susreli sa njim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aiiiiiii ... zaboravijo je da meti na spisak Pioneer PD 8500 ... kad ga vidi ZM, biće mrš na pivo Postavljena slika

Evo ispravljam grešku:

PIONEER PD-8500: 2 x PCM63P-J – SM5813AP, mehanizam: PWY1011 - Magnetic

A ovako karakteran čovjek poput mene neće ni pokušati izbjeći kaznu, pa svejedno idem odraditi svoj dug društvu... :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

davno sam pisao o Pioneer PD8500 i trafoima u izlazu ; 180:78K , bez ikakvih RC kompenzacija - ditto u cevni preampa sad - zahvaljujuci impulsu - moram da splitujem temu ......... veceras .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a sad - zahvaljujuci impulsu - moram da splitujem temu ......... veceras .......

A šta sam ja? Dugme? Zahvaljujući i mojim naporima u smjeru off topica je došlo do toga! :character13:

Odoh na još jedno prije nego što me shvatiš ozbiljno! :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa naravno da PCM1702 i 1704 (poslednji PCM dacovi posle toga su delta-sigma-shit) nisu zadovoljili kao PCM63posto su to skracene verzije 63...PCM63 je kolinear dac i ima prakticno 2 DAC-a unutratakodje mislim da je u pocetku bio space & military part...meni se vise mozda ali samo mozda vise svidja PCM56? :character13: ovaj pack ide uskoro na probu sa PMD100 ispred :crazyrocker:

post-96-126884889951_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisu na podnozijima.mada mislim i da jesu da ne bi bilo neke razlikesem teoretske?Bakar kao povrsina koja izjednacava, i stabilizuje temperaturu dacovaa moze da posluzi i kao sheeld ak se spoji na Dgnd... :character13: najverovatnije cu isprobati balansirani mod ali i dual parallel

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo i svih modela 63-jke :character13: PCM63P OBSOLETE PDIP (NTD) | 28 Not AvailablePCM63P-1 OBSOLETE PDIP (NTD) | 28 Not AvailablePCM63P-J OBSOLETE PDIP (NTD) | 28 Not AvailablePCM63P-K OBSOLETE PDIP (NTD) | 28 Not AvailablePCM63P-K-2 OBSOLETE PDIP (NTD) | 28 Not AvailablePCM63P-Y OBSOLETE PDIP (NTD) | 28 Not Available

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 10 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...