Jump to content

PCM63P - Kralj dac-ova


Impuls

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 96
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sipi, moze li poredjenje sa nekim poznatim D/A konvertorom?

Nisam probao ovaj novi Sabre chip (ESS...) ali od svega ostalog (poznate serije od firmi: Burr-Brown, TI, Analog, Crystal, Philips) AK439x svira bolje.

Samo, ja cu da upotrebim odrednicu koju si ti zaboravio da stavis: to je moj stav i vazi iskljucivo za mene - ne branim da neko piski firnajz dok slusa TDA1543... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E Sipinemoj me pogresno shvatitiali ti akm dacovi su losii skoro svi imaju totalni sound signatureprevise visokih sve je kao "kristalno"a ustvari sve isto zvuci...ceo tonalni balans je pomeren ka visokom delu spektrai dodaju vestacku rezolucijudok je kod centralniog dela i nizeg dela spektraprica potpuno suprotna...(a to je upravo i karakteristika savremenih zvucnika koju dacovi samo podrzavaju...).I po mom misljenju na osnovu slusanja vise tih AKdac chipova(cak i ja imam jedan dac sa AK... :blackeye: )veoma su slicni...Zvuk = jako metaliziran, preostar, itd.to sve nije u klasi space and militry, a unutra duplog, PCM63 chipa recimo...a da ne pominjem moj omiljeni PCM56 koji je jos verniji snimljenom materijalucini mi se barem, moram da priznam da nisam testirao 1-1....jednom davno pravio sam PMD100 - PCM56 dac i to je radilo bozanstveno... :headphone: .Sto kaze Zen nam mladjani, nema то жилу,А то се веома лако установиpustis Mearl Haggard-a "Why I am drinking" i sve je jasno :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I jos nesto ove konfiguracije koje se besomucno priredjujuod strane proizvodjaca, mislim na napajanje "svi za jednog jedan za sve"dacova, su jedn od osnovnih problemaSvaka funkcionalna celina, digitalni V, analogni V, receiver itdtreba da ima svoje posbno napajanje sa posebnim CT trafoom i punotalasnim ispravljacem (2 diode)i "realnom" CT masom...A svaki chip shunt reg recimo sa tl431...Imam odlicna iskustva sa tim konceptoma sa istim chipovima i ostalim elementimaTO POTPUNO drugacije a mnogo bolje zvuci..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...ti akm dacovi su losii skoro svi imaju totalni sound signatureprevise visokih sve je kao "kristalno"a ustvari sve isto zvuci...ceo tonalni balans je pomeren ka visokom delu spektrai dodaju vestacku rezolucijudok je kod centralniog dela i nizeg dela spektraprica potpuno suprotna......

Totalno pogresno vidjenje - nesto si opasno zabrljao u implementaciji ako si dobio takav rezultat....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma nije mi padalo na pamet da sa akm

nesto pravim...

Barem ne posle slusanja uredjaja koji su imali u sebi dac te firme...

Kazem to je moje vidjenje, i to na osnovu iskustva kako fabrickih tako i vrlo dobrih

profi uradjenih dacova sa akm-om

cak i sa tube outom ima taj jak harshness digital signature

.

Mozda stvarno gresim

ali verovatnoca za to je 15%... :policajac4:

.

Inace ovih meseci slusam Sabre dac

u mojoj "implementaciji"

i radi fantasticno

(isprobano na vise razlicitih sistema...)

.

PCM1702 i PCM1704 su poltke i derivati PCM63 i to su ujedno i poslednji vrlo dobri

R2R BB dacovi

kao i njihovi ekvivalenti od AN...

sve ovo posle delta sigma - shit

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....medju tim delta sigma chipovima... :crazyrocker:

Krajnje je neozbiljno veliki broj jako razlicitih DAC chip-ova generalno i pausalno zajednicki ocenjivati samo na osnovu pripadnosti jednoj konceptualnoj tehnologiji - kao kad bi rekao: svi motori sa unutrasnjim sagorevanjem su shit. To samo govori o sustinskom nepoznavanju primene, nedostatku iskustva i kriterijumima baziranim na net hype-u i cula-rekla-kazala pricama - posle takve ocene gubis kredibilnost i kada kazes: svakog jutra sunce izlazi na istoku...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci i ti samo prenosis sta si procit'o na netu... ;)

Šta, ima da se, negde, pročita...?Pa što mi ne reče...A, ja, budala, pitaj ovog', pitaj onog'... Ubi' se pitajući...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...