Jump to content

PCM63P - Kralj dac-ova


Impuls

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 96
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Uopste ne ocenjujem pausalno,skoro sve sam ih poslusao,kazem ti samo R2R rade OK...evo i l moje liste chipovasabre es9008 wolfson WM8470 od novijiha "stari" PCM63, PCM56 (AD verzije)TDA1541A, TDA1543 (ali samo sam slusao 1x TDA1543 onako, slabo8 x TDA1543 bolje i 16 x TDA1543 veoma veoma dobrosve sam ove chipove slusao (a bogami i pravio )...Cekam malo slobodnog vremena pa da se vratim opet na stare dacovea mozda sklopim i jedan diskretni dac jedino to jos nisam isprobao..A ako bi mi bio potreban AD konvertor onda bih verovatno isao na AK :lightbulb:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ja mislio da se Zemlja okreće................

Zavisi u odnosu na šta. Možda se svemir kreće i okreće, a zemlja u stvari miruje i nepokretna je :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zavisi u odnosu na šta. Možda se svemir kreće i okreće, a zemlja u stvari miruje i nepokretna je :D

Što bi rekli elektroinženjeri, zavisi šta odabereš za referentni potencijal i gde metneš koordinatni početak...   :dubbio:Yap, moje selo - centar svemira...   :serbvidkakisicl0:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sipipa to sto si napisao, mislim na citatvise se odnosi na tvoj postizviniALI ti si samo postavio fotkui napisao " imperator"INista vise... :to_become_senile: .

Opet ista greska - ne citas thread od pocetka. Ja sam se samo nastavio na impulsov post gde je slika PCM63 i natpis "kralj". Ideja je bila da ilustrujem besmislenost takvog postupka, medjutim, isplivase jos neke besmislenosti... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zoki rode, pa to je upravo poanta - svi su putevi pravi! Whatever makes you (him, me..) happy!Siguran sam da je impuls nakon ulozenog truda i dosta poredjenja, nasao ono sto on najvise voli. Isto tako i ti. I ja takodje.Zato kazem da su iskljucivosti lose. Stavovi kao sto su: "samo to valja i nista vise", "ovo je kralj i sve drugo je inferiorno" i sl. su nezreli i neozbiljni. Sta ce da pomisli neko ko jos nema iskustva a treba da krene s necim, sta da pomisli? Ne mozemo da smatramo, kad je ovako subjektivna stvar u pitanju, da je bilo ko na ovoj planeti apsolutni autoritet na bilo koju temu. Malo elasticnosti i razumevanja za druge uvek dobro dodju... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali pazi,iskljucivost je kada se nesto tvrdi ili misliapriori, bez ikakvog iskustva ili razmartanja(knjiga koja nije procitana...)Ja jesam izneo neke konstatacije, koje se baziraju na potpuno suprotnim principima nego sto supredasude i iskjucivosta to je na osnovu direktnog poredjenja kako fabrickih set upovatako i diy,i to u vise sistema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...iskljucivost je kada se nesto tvrdi ili misliapriori, bez ikakvog iskustva ili razmartanja(knjiga koja nije procitana...)....

Ne, to je glupost/nadobudnost.Iskljucivost je kad se kaze: samo taj DAC svira kako treba. Dakle, akcenat je na reci "samo" - kad osoba ne dozvoljava mogucnost da je jos nesto jednako dobro ili bolje
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam razmatrao nekoliko dac chipovaa R2R i dSigma su razliciti koncepti da koverzije,i ima ih mali milion...i daslje mislim da da R2R koncept dacovaa to su uglavnom stariji chipovibolje zvuce od dsigmasa izuzetkom WM8740 i Sabre od novijihi uopste mi ne smeta ako neko ima potpuno drugacije misljenjepa cak i ako nije isprobao... To je apsolutno njegova stva... :crazyrocker: Pa i u onoj narodnoj pesmi lepo kaze"Sta sad mogu ja tu kad tvoji zele tako..." :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, to je glupost/nadobudnost.Iskljucivost je kad se kaze: samo taj DAC svira kako treba. Dakle, akcenat je na reci "samo" - kad osoba ne dozvoljava mogucnost da je jos nesto jednako dobro ili bolje

Samo bi još falilo da se i ja ovde upetljam u diskusiju,....:buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...