Jump to content

DIY system by Stein & Co.


stein

Preporučeni Komentari

ja sam se navukao materijala za dva zivotai neka , bas mi lepo .

Razlika između naša dva slučaja je da je to sve tamo gde stanujem a radim negde drugde, nešto drugo, a tebi je gde tebi odgovara (koliko mi se čini, ne kod kuće, nego tamo gde radiš, a to radiš) pa samim tim, bilo kakva direktna usporedba nema smisla :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, samo ti uzivaj. Mada, ja sam uvelike digo ruke od bilo kakvog CD-plejera, a i fabrickih preampova. Najjednostavniji DIY J-fet mi je bolji od najboljeg opamp-based preampa.Vec duze vremena 95% vremena muziku pustam sa kompa, srecan sam kad omiljene mi numere nadjem u flac formatu. Zvucna kartica je trenutno Creative Audigu 2 i svira bolje od Rotela RCD-02 koji skuplja prasinu. Ako bih radio bilo kakav upgrade u buducnosti, to bi bilo: Laptop-external HD-DAC...Ali , glavno je da se uziva, e sad ko u cemu.. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je za Tebe, čitam o Devialet pojačalu gde piše i: As it is fully assembled onto circuit boards, without a single welded wire, Devialet® D-Premier is highly reliable.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je za Tebe, čitam o Devialet pojačalu gde piše i: As it is fully assembled onto circuit boards, without a single welded wire, Devialet® D-Premier is highly reliable.

Hmm... zanimljivo. Nema zavarenih žica... :scratch_head:

Nema ni kod mene, baš zanimljivo... :buehehe:

(za one sa jeftinijim ulaznicama: welded - zavaren(o), soldered - zalemljen(o) )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...
  • 5 months later...

I tako... Nije još sve baš gotovo-gotovo, ali se svodi na fine tuning.

Počeo sam u maju 2009 sa pričom da je gotovo... e pa nije, i verovatno još dugo neće biti ali je sistem nekako fino legao na gomilicu i osim CD plejera koji povremeno ima napade podhebavanja sa otvaranjem fioke, sve ostalo radi prilično dobro sjedinjeno, da ne kažem, u harmoniji. 

Osim gramofona koji je kao projekat stalno nekako bio guran u stranu (verujem, zbog činjenice da mi je kolekcija ploča veoma skromna) sve ostalo sam završio i doveo u neko stanje potpuno pouzdanog rada i kako rekoh, dobre sjedinjenosti... Elektrostatici rade (konačno) tako da nemam više ni jednu zamerku (osim činjenice da će morati na jedan servis za čišćenje - ne bih sam da skidam platno a bez toga se ne može prići mrežama i foliji i očistiti, tj usisati) a sve zahvaljujući činjenici da su CD player, preamp i pojačalo veoma dobro usklađene komponente a subwooferi odlično rade svoj posao, taman kako se od njih očekuje. S vremena na vreme mi svrati poneko pa u slušanju otkrijemo neku malu manu i onda ja brže - bolje tražim odakle se to i zašto javlja ali sada stvarno imam takav osećaj da nema šta da se zameri. Može da se ne poklopi sa nečijim ukusom, ali o ukusima se ne raspravlja pa je to nezanimljivo i ne može da se smatra nedostatkom. Poslednji put mi je u gostima bio kolega "Grozni" koji je sve samo ne to što mu nick nagoveštava. Na osnovu izrečenog, čini mi se da mu se dopada i da je s odobravanjem dao pozitivnu ocenu sveukupnom utisku koji je stekao uz partiju slušanja muzike... Posle toga, pozabavio sam se malo nekim stvarima koje su do sada bile netaknute a sa pretpostavkom da je to sasvim u redu tako kako jeste i da se recimo, strujni kablovi nemaju šta čačkati a o zvučničkim kablovima nisam nešto mnogo ni razmišljao, imao sam pletenice od Jamo "Silver" kabla (ništa fensi, štaviše, verujem, veoma jeftini kablovi komercijalne klase) i njih sam, istorijski gledano, vukao još od vremena kada sam se tamo negde 2006/7 vratio u vode samogradnje odnosno, kada su se stekli neki uslovi za to -  kupovinom kuće u kojoj živimo namesto podstanarskog statusa koji nije više bio prihvatljiva opcija... Posle 6 godina sa ovim kablovima, došlo je vreme da se oprostimo. Sad mi žao što to nisam uradio mnogo ranije jer sam sad stavio Nauk kablove koje već imam u šteku dosta dugo, još od vremena neke grupne kupovine, a stajali su smotani u kotur i spavali u gajbi sa ostalim žicama... I upravo tako neke sitne stvari su nedostajale da sve legne na mesto...

 

Dakle, ostaje završavanje ručice za gramofon a u međuvremenu, ako nekoga put nanese na ovu stranu, može da se smatra pozvanim na čašicu pića, šoljicu kafe ili čaja, malo razgovora i naravno, slušanje muzike i druženje. Želeo bih da čujem i mišljenje drugih, više ušiju više čuje... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jes'

bas cu da te posecujem da slusam sprave ..........

 

imas ti i terasu , 'bes potkrovlje

 

:hihihihi:

 

Ja sam mislio na kolege s foruma koje to zanima, koga ne zanima, može i na terasu. A može i tour de casa... Grozni je omašio terasu al' ne i kujnu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...