Jump to content

DIY system by Stein & Co.


stein

Preporučeni Komentari

Opet druženje. Ovaj put uvaženi Guru Zen navratio na čašicu razgovora i usput smo i onjušili po sistemu. tri puta sam se pozabavio laganim podizanjem izlaznog nivoa za Alfe a potom i okretanjem faza na oba kanala - Biće da je to falilo nakon zamene Sony pojačala Quadom. E, sada je kako bi Zflazar rekao, malkice došmirglano... Ima dana, Alfe su debelo neusvirane, pa sad svakodnevno radimo na tome da ne miruju kada sam kući. Tuner nemam da ostavim da radi 24/7 a CD nakon što ploča odsvira svoje, stane i nakon određenog vremena automatski padne u st-by režim... Možda ću biti neskroman, ali svakog dana, sve mi se više dopada što sam skockao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opet druženje. Ovaj put uvaženi Guru Zen navratio na čašicu razgovora i usput smo i onjušili po sistemu. tri puta sam se pozabavio laganim podizanjem izlaznog nivoa za Alfe a potom i okretanjem faza na oba kanala - Biće da je to falilo nakon zamene Sony pojačala Quadom. E, sada je kako bi Zflazar rekao, malkice došmirglano... Ima dana, Alfe su debelo neusvirane, pa sad svakodnevno radimo na tome da ne miruju kada sam kući. Tuner nemam da ostavim da radi 24/7 a CD nakon što ploča odsvira svoje, stane i nakon određenog vremena automatski padne u st-by režim... Možda ću biti neskroman, ali svakog dana, sve mi se više dopada što sam skockao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam redovno pratio, medjutim, mislim da si za Sonija rekao da ide kod cere u sobu....sada ga ipak vidim u tvojoj.... ;)

Naravno, Soni će da ide kod ćere u sobu jednog dana. Sada je Quad u poziciji da gura Alfe a Soni ććć (ćami ćuti ćekajući) da se mama više smisli za pisaći sto i krevet... (opet, za ćerinu sobu) pa onda da vučemo dole komp i muziku (za ćeru)... Ja da sam uvek čekao da se mama nešto smisli, još bi uvek bili podstanari. Za pet godina kako smo ovde, nije mogla da se smisli koje boje hoće da bude fasada. Na proleće, ako Bog da, ćera i ja pokazujemo prstićima koju boju hoćemo da vidimo kada stanemo i pogledamo prema kući :) Elem, Sony je bio jedna u nizu varijacija na temu "nađi pojačalo sa kojim nema zujanja i brujanja u bas području" a pošto je Quad full uzemljen i isto toliko bez ikakvih dodatnih kontrola a Sony neuzemljen na mrežu a ima kontrolu glasnoće, bilo je logično probati i jedno i drugo. Na kraju se ispostavilo da nije do toga. Zujanje i brujanje je dolazilo kao posledica mixa balansirano/nebelansirano pojačalo na ostatak full balansiranog sistema od izvora pa nadalje i sve dok ne budem imao još jedno balansirano pojačalo za bas sekciju, ide sve nebalansirano.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bice sve to ok. Lepo sto je ZM svratio do tebe na putu za Pestu (ako ne gresim). Nadam se da ce na BAF-u poslusati cika Nelsonov "Slot Loaded Open Baffle" pa ce, u povratku, da ti kaze kako bi vredelo, kad ti sadasnji OB malo dosadi, modifikovati te Alfe u Slot Loaded OB... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bice sve to ok. Lepo sto je ZM svratio do tebe na putu za Pestu (ako ne gresim). Nadam se da ce na BAF-u poslusati cika Nelsonov "Slot Loaded Open Baffle" pa ce, u povratku, da ti kaze kako bi vredelo, kad ti sadasnji OB malo dosadi, modifikovati te Alfe u Slot Loaded OB... :)

Mmmm...mislim da sam tu priču do kraja ispričao... Još će se dodati nešto malo fantazije na stalak da se prespoji i učvrsti koren stalka sa samom pločom na kojoj su Alfe, i to je otprilike to. Slotovanje ću da prepustim onima koje ne čeka da završe još jedan balansirani amp i gramofon... Mene to čeka :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sinoć smo se opet malkice družili, kolega Tadijasid nam je bio malo da se razgovaramo, a kasnije, uzvratio sam posetom u skromni mu dom da makar vidim kugle mu što sviraju. Naravno, malo smo i slušali muziku... Nije mnogo komentarisao ali sam stekao utisak da mu se dopalo. Pošto je već bilo dosta kasno, nisam imao prilike da čujem kugle, ali ima dana... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...