Jump to content

DIY system by Stein & Co.


stein

Preporučeni Komentari

Sinoć smo se opet malkice družili, kolega Tadijasid nam je bio malo da se razgovaramo, a kasnije, uzvratio sam posetom u skromni mu dom da makar vidim kugle mu što sviraju. Naravno, malo smo i slušali muziku... Nije mnogo komentarisao ali sam stekao utisak da mu se dopalo. Pošto je već bilo dosta kasno, nisam imao prilike da čujem kugle, ali ima dana... :)

Da nisam komentarisao jer sam se pretvorio u uvo :music: I nema tu sta mnogo da se komentarise, jednostvno to je to, i ako moze bolje ne verujem da moze puno bolje.Sto se mene tice, da imam tako nesto u svojoj kuci ne bih vise razmisljao o ikakvim poboljsanjima,nego se prepustio muzici i uzivao.Prostor gde je sve to smesteno, slusaonica, radionica, jednostavno fenomenalno.To je ono o cemu mastam vec duze vreme. Jednom recju, zavidim ti!Kugle necu ni ja jedno vreme slusati, jer mi posle ovoga sve zvuci kao pokvaren tranzistor <_<
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kugle necu ni ja jedno vreme slusati, jer mi posle ovoga sve zvuci kao pokvaren tranzistor <_<

Slušaj muziku, a ne kugle :)I sam si rekao da se treba prepustiti muzici i uživati... ;) BTW, sada znaš kako je meni bilo proteklih dvadesetak godina nakon što sam osetio čari slušanja muzike preko kombinacije Apogee Diva i Jadis pojačala... Teška patnja u potrazi za "Svetim Gralom"...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušaj muziku, a ne kugle :)I sam si rekao da se treba prepustiti muzici i uživati... ;)........................

Ne vezano za tebe već za komentar koji se koristi dosta na audio forumima. Beat je otvorio fantastičnu temu na HiFi forumima pre nekog vremena. http://www.hi-files....183#entry373183
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne vezano za tebe već za komentar koji se koristi dosta na audio forumima. Beat je otvorio fantastičnu temu na HiFi forumima pre nekog vremena. http://www.hi-files....183#entry373183

Dobro da si me podsetio, obećao sam mu se javiti kada osposobim sistem za upotrebu... :doh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a

Slušaj muziku, a ne kugle :)I sam si rekao da se treba prepustiti muzici i uživati... ;) BTW, sada znaš kako je meni bilo proteklih dvadesetak godina nakon što sam osetio čari slušanja muzike preko kombinacije Apogee Diva i Jadis pojačala... Teška patnja u potrazi za "Svetim Gralom"...

Nema mi druge, ili da se preselim kod tebe. Kuvam, perem, spremam... :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, pošto su sva javna okupljanja u Beogradu za vikend zabranjena, TV program će biti verovatno pun dosadnih izjava na temu, idealna prilika da se iskoristi za uživanje u slušanju muzike :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, pošto su sva javna okupljanja u Beogradu za vikend zabranjena,...

Nisam siguran da ce to tek tako da prodje - parada je samo povod. Nekako je sazrelo opste uverenje da je voda dosla do grla i da bi zurka mogla da bude jaca nego 5. oktobra - caskom izgori Vlada, Skupstina, RTS i eto, pada vlada, odma' se raspisuju vanredni izbori, itd...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Nego...Eksperiment, novačenje u doradi Acoustic Advance (u daljem tekstu samo AA) CD plejera i preampa uspešno obavljeno. Daklem, ko nije primiris'o u temu, CD plejer je dobio DIP8 podnožje još prošli put i OPA2111 na mesto NE5532 koji sumira signal. U međuvremenu stiglo mi 4 komada OPA2134 pa sam ih tokom nedelje spremio i danaske polemio na adapter podnožja (SOIC na DIP/DIL - kako ga ko zove) i pride dublje zaronio u topologiju AA preampa. Kako već onomad rekoh, ulazni deo, što se analogije tiče, izveden je od diskretnih elemenata a na izlazu stavljen 10uF/50V elko, potom ide motorizovani RK27 ALPS a sa njega se signal vodio na TL02, odakle se vodio na izlaz, preko prekidača za equalizaciju tj korekciju odziva nižih frekvencija (isključivo namenjeno za manje kutije) gde equalizaciju radi sklop sa jednim TL072 i ima još jedan TL02 na PC 3.5mm konektoru. Pošto PC ne vezujem na preamp a ni korekciju basova nemam potrebe da koristim jer nemam male kutije, onda je na preampu zamenjen buffer OP i na mesto TL02 stavljen OPA2134, elektroliti od 10uF/50V zamenjeni blokovima od 4u7/50V kako na ulazu u pot, tako i na izlazu iz preampa, a u CD plejeru, sumirajući OPA2111 zamenjen sa OPA2134.Zvučne impresije: Po običaju, trudim se da se sve slegne kada se odsluša dovoljno muzičkog materijala pa tek onda dajem suvisle ocene o utiscima. Međutim, imam nekoliko ploča koje sam u poslednje vreme maltene do iznemoglosti preslušavao i odmah sam krenuo od poznatog mi štiva... Na prve odsvirane taktove sam odreagovao... Do sada je postojala blaga zamućenost u gornjem opsegu, što bi neki rekli, "malo tamniji zvuk" odnosno, blaga potisnutost gornjeg dela spektra u odnosu na ostatak. E, pa sada je odmah primetno da toga više nema. Kristalno jasno i čisto. Sve zvuči za malo, ali jasno i nedvosmisleno "utegnutije", kao da se sva muzika rasteretila neke blage koprene i suzdržanosti. Mnogo bliže zvuku koji je CD imao sa balansiranog izlaza. Sve je tu, ničega premalo, ničega previše, veoma pitko i slušljivo. Pošto je sada već poprilično kasno za malo glasnije slušanje, ostavljam temeljitije analize za dane koji slede... Na prvi mah, bilo je vredno vremena truda i ulaganja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd sto je tebi lepo sto se zanimas ;al' ti rekoh ranije , pa i da sumiram - to sto si to spojio u sistem je , blago receno , uvreda za Bastard-a . a bogami i za zvucnjake .jeste convenient , ali je brate - mid fi .igracka za ucenje osnovaa ti se raspisao u sistemu ......... :buehehe: ( u fazonu - kad niko nece da ti kaze , ko ce ako necu ja )>VP mode ON< mislim , ovaj , sinko - stavi OP-ove od prepucijuma ....... to u toj elektricnoj topologiji i fizickoj izvedbi -prosvirati nece . >VP mode Off< :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:buehehe: ( u fazonu - kad niko nece da ti kaze , ko ce ako necu ja )

.... mislim , ovaj , sinko - stavi OP-ove od prepucijuma ....... to u toj elektricnoj topologiji i fizickoj izvedbi -prosvirati nece....

:cheers:

Ha,... lako ti je da kažeš štajnu šta misliš o njegovom upgrade-u, ali ajd' probaj tako nešto da saopštiš Čak Norisu.... :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ha,... lako ti je da kažeš štajnu šta misliš o njegovom upgrade-u, ali ajd' probaj tako nešto da saopštiš Čak Norisu.... :wink2:

Ja to čak ni ne bih nazvao "upgrade"-om, pre bih rekao da je u pitanju "korekcija"... Ako AA firma puca na pijedestal u novoizmišljenoj "budget -high-end" kategoriji, neke stvari su neoprostive... Čak i ako su u pitanju entry level komponente...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd sto je tebi lepo sto se zanimas ;al' ti rekoh ranije , pa i da sumiram - to sto si to spojio u sistem je , blago receno , uvreda za Bastard-a . a bogami i za zvucnjake . :buehehe: ( u fazonu - kad niko nece da ti kaze , ko ce ako necu ja )>VP mode ON< mislim , ovaj , sinko - stavi OP-ove od prepucijuma ....... to u toj elektricnoj topologiji i fizickoj izvedbi -prosvirati nece . >VP mode Off< :cheers:

Само чекам да чујем-видим-прочитам да си га наговорио да метне негде по који трафо.Било би занимљиво и њему и нама,а теби сигурно не би било досадно. :connie_38:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Само чекам да чујем-видим-прочитам да си га наговорио да метне негде по који трафо.Било би занимљиво и њему и нама,а теби сигурно не би било досадно. :connie_38:

Teško da će to da se desi. Poslednja prilika je bila dok sam imao onaj Behringer SRC2496 a onda sam shvatio da ovaj CD plejer toliko dobro svira čak i u stock verziji da meni kod kuće ne treba više ni jedan drugi plejer ili neki eksterni DA konverter. To što Zen sa daljine cilja da ovaj preamp nije bogzna šta, možda i jeste u pravu, ali sve me manje privlači prčkanje po šemama pogotovo nauštrb mogućnosti i prilika da slušam mjuz. Meni je, što sam odavno shvatio, ali često zaboravljao, samogradnja sredstvo da dođem do cilja, a ne cilj, što bih veoma grubo rekao, "nužno zlo" (jer ničeg zlog u samogradnji nema)... Ponekad mi je samogradnja jedini način da dođem do željenog, ali kako vreme prolazi, shvatam da nema smisla jurcati za svetim gralom, pogotovo što isti, ne postoji. Da sam sve pare spiskane na delove za samogradnju uložio u neku garnituru opreme, siguran sam da ne bih ništa lošije prošao. Eto, i sad, garantujem, imam okolo po potkrovlju uređaja, komponenti i delova na koje sam sigurno spiskao jedno dve hiljade evara koje više nikada videti neću, a kako mi se čini, ni pola od toga neću dobiti ako i uspem da sve viška rasprodam. što kaže, i budali bi već bilo dovoljno ovoliko batina...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...