Jump to content

DIY system by Stein & Co.


stein

Preporučeni Komentari

Razumeo sam ja kompliment i hvala na tom, ali tu pričamo otvoreno... LukaLuka mi je pomogao oko nabavke mermera/kamena, ono crveno je mix alu ploča i mediapana a osovina tanjira osovina amortizera nekog Audija, jedino je eto tanjir radio Leonardo pa je to malo koštalo ali...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ni zabadao nos u to koliko si potrošio na gramofon. Jasno je da sav strojarski rad kojeg nisi računao kao i planiranje tebi ne ulazi u cijenu, nego u zanimaciju - hobi.

 

Gramofon je stvarno lijep! Ne mogu znati kako radi, ali ne sumnjam da ćeš u strojarskom smislu sve dotjerati do savršenstva, pa niti zvuk ne bi trebao biti puno ispod toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lep gramofon gosn Stein.Jel to najlon za pecanje /kako si to zalemio/. :oke:  :wink2: Mislim na te tanke drotove,svaka pohvala.

 

Žica od Goshe, mislim da je rekao 0.06mm... Ne pitaj kako sam zalemio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Žica od Goshe, mislim da je rekao 0.06mm... Ne pitaj kako sam zalemio...

Zica jeste 0.06 ali 5xCuL0.06 plus svila. Prilicno lako se lemi samo treba malo veca temperatura.

A ako jos nekom zatreba ima jos dosta te zice (oko 1 Km)

a ima i 15X0.05 + svila.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lako se lemi, štaviše, ja sam morao da smanjim temperaturu da mi ne gori kalaj, ali ko oćoravi kao ja ne vidi se mnogo bez lupe i naočara za čitanje... prethodno sam počistio kraj žice hirurškim nožićem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Sinoć krenuo da utrpavam aktivnu skretnicu i konstatujem da nemam dovoljno kablova sa XLR-ima da sve spojim. Fali jedan set. Super. Sve pretumbam tražeći konektore, kablova imam, ništa. Stižem jedan minut pre zatvaranja Elemente da kupim garnituru od 4 komada (2xin i 2xout) i dođem kući, uključim lemilicu, spremim jedan par kablova, spremam drugi, brojim konektore, ima 4 komada viška... (1 garnitura)... Ajd sad...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm. Da, može i tako. Fazon je u tome da sam skoro puna tri sata išao od gajbice do gajbice, kutije, kutijice, vreće, vrećice, pipao, istresao, tražio k'o da mi od toga život zavisi i shvatim da je petnaest minuta do zatvaranja radnje a konektora nema pa nema... Odjurim, kupim set, dođem kući, krenem da slažem u parove kad odjednom imam celu garnituru viška, dve zapravo... :scratch_head:

Šta sam ja radio i gde mi mozak bio, ubi me... Verovatno je jedna garnitura viška ispala od onih RCA/XLR-a što sam onomad bio pravio da spajam Bastarda sa preampa koji je imao RCA izlaze a ona druga od negdašnje aktivne skretnice sa jfetima koja je pronašla novi dom u formi gole pločice sa delovima ali bez kutije i konektora.

Svejedno. Još dva konektora da zalemim pa da pospajam i uključim... I probam kako sve ovo zvuči u aktivi sa dva cirklotrona...

 

Ostaje samo jedan mali problem, više estetske nego tehničke prirode, a to je gde sakriti skretnicu... Nisam siguran da želim da je gledam nakon što se sve podesi da radi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...