Jump to content

DIY system by Stein & Co.


stein

Preporučeni Komentari

reda radi treba reci da se radi o kutijama Gemme Audio Vivace, sa Fostex Fe 108 sigma drajverima koji rade u 50 kvadrata... http://www.wjaudio.co.kr/type6/item/showitem.php?item_no=1641&cate_no=1&car=1

 

Nikad bolju implementaciju FR drajvera nisam cuo...Zera bolje od Sonida SFR200 u Ayonu...U manjoj prostoriji Vivace svira neverovatno...

 

Just IMHE

 

 

Mislim da sam i ja tako nekako rekao... pogotovo što u ličnoj proceni nisam previše uzimao u obzir i gabarite drajvera :)

 

 

...nisam toliko sklon da kažem kako fenomenalno svira s obzirom na gabarite jer mi gabariti nisu merilo... ...Najpoštenije bi bilo reći da od svih zvučnika manjih od 6" koje sam ikada čuo, ovi sviraju najbolje

Kod 6" i 7" drajvera stvar počinje da bude tesna za manje drajvere pošto u ovu kategoriju spadaju mnoge kutije koje su sam vrh ljudskog umeća da iz elektro-mehaničke naprave iscede enormne količine muzike. Imao sam jedno kraće vreme i Sonus Faber-e i opet, veoma subjektivno, ni oni nisu konkurencija ovom što je kolega Superfi izdefinisao imenom i prezimenom...

 

Što se tiče Sonusa, i Stereophile review se manje više svodi na isto kako su meni "legli" Sonusi: http://www.stereophile.com/content/sonus-faber-minuetto-loudspeaker

 

Sumnjam da na netu ima detalja o internim detaljima izvedbe kutije i pretpostavljam pasivnim elementim ispred zvučnika koji mu verovatno malo "peglaju" odziv... Mada, bilo bi više nego zanimljivo ovo probati izvesti u samogradnji, pa makar i na štetu predivnog, rekao bih, savršenog finiša same kutije. Neko je krenuo u tom pravcu - http://diyaudioprojects.com/Forum/viewtopic.php?f=11&t=881

Sam drajver se može kupiti i posebno po ceni od cca 126.90€/kom plus nameti - http://www.hifisound.de/oxid/oxid.php/sid/x/shp/oxbaseshop/cl/details/cnid/3ed41236002f31f40.61911539/anid/c764124a63cb7c2d0.34891790/FOSTEX-FE-108-E-SIGMA---BREITBAND/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW, danaske sam očistio okolo i probao da napravim jedan kratak mali video na temu gramofona. U temi "trenutačno na gramofonu" sam ga linkovao pa eto, da ne lepim video svuda okolo. To je za sve koje zanima i da li stvarno svira kako valja ili se ja samo zezam... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ОК, сад морам у госте, не?

 

Ni dosad nisi morao, ne moraš ni sada, kako kažu, mora se umreti... Ali ako te put nanese na ovu stranu, mi casa, es su casa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto je gramofon konačno proradio na zadovoljavajućem nivou, rešio sam da malo pažnje obratim na to kako svira. Kao pokusni kunić u prempu je dorađeni RIAA iz Denona PMA880R (ima i MM i MC) a imam i eksterni , tj stand-alone Le Pacific. Probao sam sada da poslušam sa Le Pacific-om i mogu reći da je mnogo bolje. Sledeća stvar je ubacivanje istog na mesto ovoga iz Denona koji leti napolje. Mislim da nema mnogo šta da se priča, bolji je po svim parametrima i to je itekako čujno. Moraću da ubacim i kompletno napajanje ali to i nije neki problem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

I eto, što kaže, čudni su putevi... Da mi je neko rekao, ne bih verovao...

 

Ali da ukratko rezimiram poslednje izmene u sistemu što dovodi na konačno stanje...

 

Izvori

 

Analogni:  Technics SL1210MkII sa ext napajanjem + Ortofon 2M Red

Digitalni: CD : Acoustic Advance MCD 203MkII (balansirani izlaz sa E83CC)

               Transport: Sony XE330

               PC Acer Extensa 5220

               DAC Arcam rDAC

Preamp: Balansirani preamp (šema Sipi) + MM/MC RIAA iz Denona R880

Active X-over: Behringer 

PWR Amps: Cirklotron (Sipi)

                    Hibridni Cirklotron sa E88CC (Sipi & Zen)

Zvučnici: HP: Soltanus ESL150 (2x2) + LP Eminence Alpha 15 OB (2x2)

 

post-13-0-64160400-1417555113.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I eto, što kaže, čudni su putevi... Da mi je neko rekao, ne bih verovao...

 

Ali da ukratko rezimiram poslednje izmene u sistemu što dovodi na konačno stanje...

 

Izvori

 

Analogni:  Technics SL1210MkII sa ext napajanjem + Ortofon 2M Red

Digitalni: CD : Acoustic Advance MCD 203MkII (balansirani izlaz sa E83CC)

               Transport: Sony XE330

               PC Acer Extensa 5220

               DAC Arcam rDAC

Preamp: Balansirani preamp (šema Sipi) + MM/MC RIAA iz Denona R880

Active X-over: Behringer 

PWR Amps: Cirklotron (Sipi)

                    Hibridni Cirklotron sa E88CC (Sipi & Zen)

Zvučnici: HP: Soltanus ESL150 (2x2) + LP Eminence Alpha 15 OB (2x2)

 

post-13-0-64160400-1417555113.jpg

Her Stein fale ispred krpare :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 decibela

 

idi mi dođi mi, pošto su nominalno 4 oma, vezaću redno pa gubim 3dB, dupliram površinu pa dobijem 3dB... Ono što je dobitak je bolje pokrivanje regiona gde se sluša, očekujem da se tzv uzani sweet spot malo poveća na nešto što je malo manje uzano...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma samo sam se z... Meni se sviđao zvuk tvojih zvučnika. Jeste uzan sweet spot (i po horizontali i vertikali) al je dobar zvuk a ti si i onako na pravom mestu kad slušaš. Alfe mu dodaju meso sigurno bolje nego onaj sub. Ako ti je pravougaona kuća stavi ih, ako nisu tako, da budu na užoj strani tako da možeš da se udaljiš od njih. Ustvari što ja tupim. Ako ti nisi probao sa rasporedom ko će? Nema veze. Bitno da se tebi sviđa. To što se i meni sviđa je samo jedan veoma mali plusić.

Uživaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još se ništa ne čuje :(

 

Sad sam trenutačno u nekom poprilično ozbiljnom i zahtevnom poslu pa kako stignem, radim i u firmi i kod kuće pa je ovo što sam do sada uspeo da skockam pravo čudo... Fokus je definitivno na napajanju za gramofon (mislim da imam idealno kućište koje je jedno idealnih dva centi kraće nego što mislim da mi treba...)

Elem, polica je gotova, sve manje više poslagano, ali moram i malo spremiti (usisavanje, brisanje prašine i tako) pa tek onda kad sve bude poslagano sleduje povezivanje između i na napon pa onda polako, pomeranje zvučnika sve dok ne nađem neki položaj koji ocenim da ima smisla (ako moja pretpostavka uopšte pije vodu...)

Ali okej, biće to sve rešeno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...