Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

da se ja pitam putarine strancima bih naplaćivao po standardu njihovih država

znači, skandinavce i švajcarce bih odrao na živo, a bugarima i rumunima simbolično

isto tako i aerodromske takse

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, skrstic said:

Ni da ovo Batsch prepraviš u Beč nemoš ti ode 130e. 

PS Može ako ideš preko Italije recimo.

Može, ako pravi pauzu na "Blue Bridge-u" u BG na autoputu? :haha: ustvari teško i tada...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, crni said:

da se ja pitam putarine strancima bih naplaćivao po standardu njihovih država

znači, skandinavce i švajcarce bih odrao na živo, a bugarima i rumunima simbolično

isto tako i aerodromske takse

 

ja bi bugarima naplacivao evro po minutu boravka u srbiji

civilizovan svet dobrodosao, i rumuni isto

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dugo godina je Yugoslavija (odnosno vozila iz Yu) imala besplatnu putarinu u Grčkoj. (Kao neka nagrada za učešće, pobedu i žrtve u Prvom Svetskom Ratu. Srbije pa to transferisano na Yu). Na naplatnim stanicama tamo nema rampi i ja samo šibam. E sad kad je tih 90 (ili 99) godina isteklo , ja nisam skapirao pa i  dalje samo projurim kroz naplatu. Inkasanti mašu, skaču , besne, ja ne kapiram šta im je.Tek u Atini mi sine. Čudo da nisu policiju slali zamnom.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, grau said:

 

ja bi bugarima naplacivao evro po minutu boravka u srbiji

civilizovan svet dobrodosao, i rumuni isto

ne možeš generalizovati, svuda ima svakakvih

ali ako misliš na vozače ja bih prvo našima pa turcima uveo večnu zabranu upravljanja motornim vozilom i vratio konjsku zapregu, pa za jedno 1000 godina...razmotrio dalje korake

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, sir Oliver said:

Dugo godina je Yugoslavija (odnosno vozila iz Yu) imala besplatnu putarinu u Grčkoj. (Kao neka nagrada za učešće, pobedu i žrtve u Prvom Svetskom Ratu. Srbije pa to transferisano na Yu). Na naplatnim stanicama tamo nema rampi i ja samo šibam. E sad kad je tih 90 (ili 99) godina isteklo , ja nisam skapirao pa i  dalje samo projurim kroz naplatu. Inkasanti mašu, skaču , besne, ja ne kapiram šta im je.Tek u Atini mi sine. Čudo da nisu policiju slali zamnom.

 

nema to veze sa velikim ratom i tobožnjom ljubavlju prema srbima, niko nije plaćao putarinu, bila ukinuta državnom odlukom zarad razvoja turizma tj nemačkom preporukom jer su navodno nemci najviše finansirali izgradnju (tako se pričalo)

jedina, simbolična, rampa je bila ona kod katarine i plaćalo se simbiličnih 1dm, naravno u DRAHMAMA

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, sir Oliver said:

Dugo godina je Yugoslavija (odnosno vozila iz Yu) imala besplatnu putarinu u Grčkoj. (Kao neka nagrada za učešće, pobedu i žrtve u Prvom Svetskom Ratu. Srbije pa to transferisano na Yu). Na naplatnim stanicama tamo nema rampi i ja samo šibam. E sad kad je tih 90 (ili 99) godina isteklo , ja nisam skapirao pa i  dalje samo projurim kroz naplatu. Inkasanti mašu, skaču , besne, ja ne kapiram šta im je.Tek u Atini mi sine. Čudo da nisu policiju slali zamnom.

 

I svaki put kad dodjes do Atine tebi sine :idea: 

btw: Makedonci nisu bili bas sretni tu sa Grcima a putarina dzabe a viza kosta :loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, sir Oliver said:

Makedonija je Grčki toponim.

 

A Makedonci su imali zajebanciju otkad su se otcepili, pre toga ne,

Kad se dva sela svađaju sva sela okolo nahebu ? :)

Evo primjer za povratak Od ulaska u Hrvacku - Slovenija - Austrija ? Kolona od skoro Zagreba do  Šentilja ? :( Zato je moja preporuka ! u takvim varijantama idite na Varaždin (iovak je autocasta) za tih 15 minuta duže što se vozite učparate puno sati u koloni ? ;)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, black coffe said:

Kad se dva sela svađaju sva sela okolo nahebu ? :)

Evo primjer za povratak Od ulaska u Hrvacku - Slovenija - Austrija ? Kolona od skoro Zagreba do  Šentilja ? :( Zato je moja preporuka ! u takvim varijantama idite na Varaždin (iovak je autocasta) za tih 15 minuta duže što se vozite učparate puno sati u koloni ? ;)

 

Ja prosle godine prespavao u Ptuju i racuno ujutro posle dorucka laganice do Beograda. Ja i cera sami u autu.

Ujutro izlazim preko mosta i spustam se na autoput (iz Ptuja) i vidim masa auta ispod mene i umjesto da povucem rucnu i okrenem se u mjestu, ja sa svim stendzerima u kolonu pa skoro pa 3h do granice ... :wacko:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ninja said:

Ja prosle godine prespavao u Ptuju i racuno ujutro posle dorucka laganice do Beograda. Ja i cera sami u autu.

Ujutro izlazim preko mosta i spustam se na autoput (iz Ptuja) i vidim masa auta ispod mene i umjesto da povucem rucnu i okrenem se u mjestu, ja sa svim stendzerima u kolonu pa skoro pa 3h do granice ... :wacko:

A mogel si lepo na Škofju Loko i i sl ,  i Pićiiiiiiii :)

:( ŠTRIGUVU ? . mal mi se porampalo ? :)

A kao čarobnjak s kave aparatima sam pola života proveo na kojekakvim granicame ? Onda kad su trebale uvozne dozvole ? :) , ajoj pomalo sam ishlapio ? , a koja tek "sranja" sa prevozom ( šta če baki kawasaki? motora na servis ? ) 79 - 80  ta . To je bio intelektualni "drill" jači nego sve danas managerske škole , jer kad si naišel na "žutog" carinika - ne ma ti pomoči ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...