Jump to content

Teflon zica AWG 22 za ozicenja pojacala


dunavko

Preporučeni Komentari

ja stavke iz birklina naručujem preko vremeplova tako da plaćam dinarski kada stigne i onda ne lupam glavu oko poštarine

jer je u masi naručenog.

ima jedno šest firmi u srbiji koje dovlače iz birklina. pošalješ upit sa kat.brojevima/količinom  i pitaš za ukupnu cenu.

naravno dunavko-shop je najpreporučeniji kada uopšte funkcioniše (kad ga safataš da nije na reci)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad me nema na forumu onda smudj radi.meni je dovoljan kilas za rucak,litar belog,smederavka ladna ali ne mnogo i krompir salata.nekako mi nije bez te krompir salate.setih se dalmatinca,restorana kod arilja,isto restorana.kod dalmatinca,pa posle promenio ime u  mornar ili obrnuto,isli smo na girice,lignje,skusu na zaru i toceno belo,mislim da je bilo sicevacko,poljoprivredna zadruga sicevo i odmah je stizala krompir salata a riba kasnije.odmah pojedemo salatu sa lebom iz pekare iz krnjace dok ne stigne riba.bile guzve u restoranu,neretko se cekalo na mesto,stojis pored stola i cekas.cene su bile pristojne a girice i salata sa lebom,ja mislim kao sada paklo cigareta.e mladosti....necu cenu da diram,ne volem da popustam..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 44 minuta, Woland reče

dobro je što si još živ: krompir salata sa lebom, pa vino, mesište, pa još vina, cigare na boksove ihaj emoji3.png

Pa 'de si bre vid'o mesište!!! Iznošiš neistine i komentarišeš paušalno i uput!!!:angry27: treba te babovati

Vidiš da se jede RIBA a to je ključ!

 

aaa da, još malo iz osnova zdrave ishrane, za neupućene

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliko imam godina i mislio sam da sam sve video oko nabijanja jagnjeta na razanj, a i sire, kad videh onog bosanca na youtube koji pece jagnje za tacno sat i koliko sam buljio u snimak nisam video nigde sukrvicu.covek se uci dok je ziv..a sto se tice mojih omiljenih jela - teleca glava u skembetu,sam je pravim i papci u necemu sto se moze nazvati saft.prvo jelo je za dedinje ili ovu gde sam ja odsedao,visegradska a papci mogu i za urgentni..i da ubacim jedan pridev -socan,socno.. retko ces da  pojedes negde u restoranu neko pecenje ili mesiste od buta i slicno a da je socno.a od corbica trenutno kuvamo ovde u ritopeku hit zime: lagana corbica od ribljih nogica...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...