Jump to content

Krell-ac KSA-50


Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)

Dobar dan drago društvo,

Evo napokon da postavim koju sliku "frankenstein-a" kojim se bavim u zadnje vrijeme na poslu, da ne bih slušao "šuplje" priče itd., potaknut "status-om quo" sa ostalim započetim projektima koji čekaju komponente koje ću nabavljati kad se malo situacija popravi, Bože zdravlja. Kao što se vidi iz priloženog, i ovaj se sastoji većinom od recikliranog materijala :hihihihi:. Koja je verzija, ni sam više ne znam uz razne prepravke po savjetima na velikom DIYA forumu. PCB su od KSA-50 mk2, davno nekada su kupljene.

P1080952a.jpg

P1080953a.jpg

P1080954a.jpg

P1080955a.jpg

P1080957a.jpg

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
pre 57 minuta, zerowaf reče

:guitarplayer::phil_04:

Pravi DIY!
Svi su postali razmaženi s onim taLJanskim kutijama da više ne moš vid't pošten komad sirovog aluminija! :good2:

Hvala na "kontinentima" :friends:, što bi rekla moja 'ćerka ali ne bih se složio sa tvrdnjom. Uvijek sam se čudio svom ćaći, voli čovjek građevinu iako je elektromehaničar, ali ja još nisam vidio da je nešto napravio pod "vaser vagu", vazda je na cik-cak. E, karma se vraća, i moje rukotvorine su na cik-cak, sve češće....:cheers:.

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, LightMatic reče

Hvala na "kontinentima" :friends:, što bi rekla moja 'ćerka ali ne bih se složio sa tvrdnjama. Uvijek sam se čudio svom ćaći, voli čovjek građevinu iako je elektromehaničar, ali ja još nisam vidio da je nešto napravio pod "vaser vagu", vazda je na cik-cak. E, karma se vraća, i moje rukotvorine su na cik-cak, sve češće....:cheers:.



Cik-cak je trag ljubavi, interesa i entuzijazma i uživanja u pomicanju granica.
Poput stopa uz samo jezero iako je samo pet metara dalje asfaltirana šetnica......Dobro, ovo drugo je možda i trag krivolova, al' hajd' da ne kvarimo idilu! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, LightMatic reče

Znam da će na ovo biti komentar, pa da vas preduhitrim, ko me poznaje, zna da nisam ni ja pod "vaser vagu" :cheers:.


Malo nahero je dobro, a ovih pod vaser vagu se treba čuvati! 
Takvi kad ti kažu "Dobar dan", ti pogledaj napolje da vidiš mulja li te. ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, svaka čast, znao sam da ima pravi naziv za kontru od v. vage, na vrh jezika, al' nikako na svjetlo dana. Hvala Bogu da ima bistrih ljudi...:oke::cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 31 minuta, LightMatic reče

E, svaka čast, znao sam da ima pravi naziv za kontru od v. vage, na vrh jezika, al' nikako na svjetlo dana. Hvala Bogu da ima bistrih ljudi...:oke::cheers:



Kako bi priučeni zidar rekao mušteriji: "Ma nije to nahero.... To oko vara!" :D 

A imaš još i "ausvinkl" ili "auzvinkl".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shonne, hvala na lijepim riječima i na linku, nisam vidio ovu temu prije :cheers:. I ove PCB stoje u ropotarnici 15-ak godina, brat-bratu. Ne razumijem šta je "mb", oprosti na mojoj neupućenosti. Što se tiče izlaznih tranzistora, razmišljamo o MJ15003/4 ili MJ15022/23, ima mjesta za 4 para po kanalu ali to je "na dugom štapu", ima dosta toga za završiti prije, odnosno ima gomila stvari za nabaviti, trebati će nam kredit.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
pre 5 časa, Vix reče

Eh, da ne kvarim temu, ali kad ste spomenuli gradjevinu, vaser-vagu... Ne izdrzah :crkavanje:

 

Ne kvariš ti ništa, brate, samo možeš uljepšati :friends:. Ima li negdje u opipljivom obliku njihova muzika?

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, LightMatic said:

Shonne, hvala na lijepim riječima i na linku, nisam vidio ovu temu prije :cheers:. I ove PCB stoje u ropotarnici 15-ak godina, brat-bratu. Ne razumijem šta je "mb", oprosti na mojoj neupućenosti. Što se tiče izlaznih tranzistora, razmišljamo o MJ15003/4 ili MJ15022/23, ima mjesta za 4 para po kanalu ali to je "na dugom štapu", ima dosta toga za završiti prije, odnosno ima gomila stvari za nabaviti, trebati će nam kredit.....

Mislio sam na mb-motherboard. Drajveri, da li su mje?

Ima on semi 'brze' tranzistore od ovog sto si nabrojao, ako mozes da nadjes. Koliko sam upoznat salju jos uvek samples po 5 komada, tako da i sa te strane moze nesto da se odradi, da ne dizes kredit 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još jednom se zahvaljujem, najviše zbog strpljenja koje imate za mene. Driveri su MJE15030/31. Znam da ima "bržih" tranzistora ali i u ovom projektu imam partnere, dakle ne odlučujem sam. Uz to, L profili su već izbušeni za TO-3 tranzistore, znam, nije ni to greda, vidjeti ćemo koje ćemo nabavljati, ponavljam, samo Svevišnji zna kad će to na red doći. Nek' smo mi svi skupa živi i zdravi, riješiti će se i ovo nekad, važno da se nečim zabavlja.....kao što već rekoh, u mom okruženju ima takvih daveža da bi mi bilo lakše da mi zabijaju eksere pod nokte nego da slušam njihova s**nja, pa lako možete razumjeti da su mi ovi projekti terapija....:cheers:. Nadam se da ne mislite da ja sebe uzdižem i smatram boljim od drugih, sačuvaj Bože, samo se trudim da nalikujem na ljudsko biće, što izgleda većini u mojoj sredini nije važno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, LightMatic said:

Još jednom se zahvaljujem, najviše zbog strpljenja koje imate za mene. Driveri su MJE15030/31. Znam da ima "bržih" tranzistora ali i u ovom projektu imam partnere, dakle ne odlučujem sam. Uz to, L profili su već izbušeni za TO-3 tranzistore, znam, nije ni to greda, vidjeti ćemo koje ćemo nabavljati, ponavljam, samo Svevišnji zna kad će to na red doći. Nek' smo mi svi skupa živi i zdravi, riješiti će se i ovo nekad, važno da se nečim zabavlja.....kao što već rekoh, u mom okruženju ima takvih daveža da bi mi bilo lakše da mi zabijaju eksere pod nokte nego da slušam njihova s**nja, pa lako možete razumjeti da su mi ovi projekti terapija....:cheers:. Nadam se da ne mislite da ja sebe uzdižem i smatram boljim od drugih, sačuvaj Bože, samo se trudim da nalikujem na ljudsko biće, što izgleda većini u mojoj sredini nije važno.

U sustini sa Krell ces da dobijes sirov, cist zvuk. 15003/4 su obicni tranzistori, i da te ne buni i mene secanje vara, oni su mozda isli i u klasicni HSR EI. Da ne bude da dobijes i takav zvuk.

MJL21193/4 su vec pomak po tom pitanju. Bilo ih je u TO3 kucistu kad ja uzimao. Baci pogled na datasheets. 

Uzivaj u gradnji, lep je to projekat 🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...