Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

1 hour ago, NIXIE said:

Isti đavo, samo ti treba ovakav kabal:

https://www.banggood.com/CE-LINK-5M-SPDIF-Toslink-Male-to-Round-3_5mm-Optic-Male-Digital-Optical-Fiber-Audio-Cable-for-PS34-p-1342296.html?cur_warehouse=CN

 

A možeš pre TV-a postaviti HDMI splitter, pa odvući digitalni audio signal na DAC a HDMI out na TV. Time si rešio problem onog optičkog ulaza koji ne radi, ako splitter ima coax izlaz, ovako nešto:

https://www.aliexpress.com/item/32780772075.html

Vidi kurca u slamnatom šeširu ! , nisam uopće znao da postoji takav kabel :thumbsup: .

E sad si me natjerao da uključim mozak .Znači na tv boxu je izlazni hdmi , na tv-u je samo ulazni ? . Ja ovak zamišljam Iz tv boxa idem na coax ulaz na DAC u , a iz tv-a optičkim na DAC . Hdmi ulaz iz tv boxa ostavljam na tv-u di i je radi slike i zvuka. Jel time dupliram audio ulaz u  u DAC ? . ( bluetooth nema veze s tim) . Bemti , prije bi dijete napravili neg hebeni digitalni audio signal dobili :D .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, black coffe said:

Znači na tv boxu je izlazni hdmi , na tv-u je samo ulazni ?

Yes

6 minutes ago, black coffe said:

Iz tv boxa idem na coax ulaz na DAC u , a iz tv-a optičkim na DAC .

Zašto oba, ako ima SPDIF izlaz coax na TV box-u samo to poveži na DAC. Ili samo optički iz TV-a ili TV box-a na DAC, to je valjda isti signal? Nadam se da nema nekog kašnjenja zvuka ako iz TV box-a ideš direktno na DAC, ne bi trebalo da ima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najverovatnije ćeš morati da u meniju tv box odabereš da izlazni signal bude digitalni ( spidf) što će isključiti bilo kakvu mogućnost korišćenja analognog signala iz tv box. 

Za tebe je to ok jer jeć HDMI i coaxial ili optički da ferceraju simultano. 

Uštekaj HDMI u box i tv. Optički ili coaxial u box i dak i stvar je završena.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, NIXIE said:

Yes

Zašto oba, ako ima SPDIF izlaz coax na TV box-u samo to poveži na DAC. Ili samo optički iz TV-a ili TV box-a na DAC, to je valjda isti signal? Nadam se da nema nekog kašnjenja zvuka ako iz TV box-a ideš direktno na DAC, ne bi trebalo da ima.

Ma ako samo optikom spojim DAC na tv  to bi moralo sve šljakati preko tv-a ko i sad . Neda mi se hebavat  sa ovim čudnovatim kablom na boxu . Naučio da ima i jednosmjernih i dvosmjernih hdmi   konektora  da i  ima primajučih i odašiljajučih optičkih konektora . Kako stoje stvari s usb-om ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, mrcelavi said:

Najverovatnije ćeš morati da u meniju tv box odabereš da izlazni signal bude digitalni ( spidf) što će isključiti bilo kakvu mogućnost korišćenja analognog signala iz tv box. 

Za tebe je to ok jer jeć HDMI i coaxial ili optički da ferceraju simultano. 

Uštekaj HDMI u box i tv. Optički ili coaxial u box i dak i stvar je završena.

 

Ali tad nemam audio signal kad gledam običan tv program ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, NIXIE said:

Sa laptopa na DAC? No problems, ako nije duži od 5m.

Ne , njega ću bluetoothom . ( ako traba kupit ću kompatibilnu usb karticu - cc 50 kn ) . Pitao sam što sve ta konekcija more . :).Recimo na tv boxu prek njega imam tipkovnicu i miša . Pa postoji usb DAC , pa puni telefon pravi multi praktik ? to me interesira . Al ak ti se neda pitat ću google , taj sve zna . Ipak brže shvatim ovako "po domaću" ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, black coffe said:

Nixi fala na informaciji za vrste bluetootha jer bi i tu imao problema . Znači pogledam koju vrstu podržava DAC i ako laptop nema takav  kupujem kompatibilni usb oašiljač za laptop .

YES

Samo nemoj ništa kupovati dok ne probaš, ako radi bluetooth sa laptopa OK, ako ne radi onda kupuješ stick. Stariji laptopovi sa BT 3.0 i slično ne mogu da se konektuju na BT 4.0 i novije, probao sam i neće. Možda sam nešto pogrešio, ali sve jedno,  stari BT moduli (pre 4.0) ne sviraju dobro kao ovi noviji pa ti je to još jedan razlog da kupiš BT stick novije generacije.

A za USB to mislim da možeš koristiti samo sa laptopa na DAC, taj TV box mislim da nema tih mogućnosti, ili ima (pojma nemam), pitaj distributera ili vidi uputstvo.

Bluetooth ti je zgodan, možeš puštati sa laptopa, tableta, telefona, samo da bude kompatibilan. DAC ti je (ako je noviji model) garant BT 5.0, eventualno 4.0, 4.1 ili 4.2.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inače sa analognim konekcijama nemam problema , tu se zna il je in il je out , il je vruća žica il je masa . Ak ne radi neš se odlemilo , ak zuji il bruji il je masa il se kabeli križaju ( dobro ima i tu svašta) al se zna da je do kabla il do konektora . Stari moj al kod "digitalaca"  signal jel coax il  svjetlovodni  il ide zrakom . Konektori su ulazni izlazni il obostrani, pašu jedni u druge , sam kavu ne kuhaju . Jedino im priznam što nema zujanja i brujanja . Daklem kod digitalije nema konekcije ( po naški) -  u manualu ću pogledat di sam se zahebo,  nego dobro prouči pa spajaj , da nebi zahebavao ljude po forumima .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, black coffe said:

He he pa imam to na starom Philipsovom cd plejeru , da to mogu i sam prelemit , al prvo ću isprobat ovaj sa bluetoothom . U svakom slučaju hvala . Eto imamo resurse , al dok nam neko ne pokaže neznamo ih iskoristiti :good:.Aha , dali je na plejeru reciver ili transmiter ? .Hm logično bi bio transmiter ??? :wacko: Transmiter šalje , a recivre prima ?

Vidi za taj tvoj DAC kome ne radi optički ulaz u uputstvu piše da ima switch optical/coax sa donje strane?

http://www.farnell.com/datasheets/1945691.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Vidi za taj tvoj DAC kome ne radi optički ulaz u uputstvu piše da ima switch optical/coax sa donje strane?

http://www.farnell.com/datasheets/1945691.pdf

Nema , raskopao pregledao ništa , na pcb-u  dva  tri"žohara" i ulazni i izlazni konektori,  konektor za vajnsko napajanje  te dioda  koja " titli" kad ga uključim.  Mr čelavi mi je rekao što treba zamjeniti , pa ak pronađem negde reciver prelemit ću ga , tolko me nasekiral da ću ga namjerno popravit iak mi više netreba  no ipak svako zlo za neko dobro :D .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, black coffe said:

Ali tad nemam audio signal kad gledam običan tv program ? :)

Ne brini imaćeš jer hdmi prenosi i sliku i ton (ako sam te pravilno razumeo).

Da ti pojasnim. I kod mene je tako priključeno kao gore navedeno s tim što je komplikovano jer su u igri 3 uređaja priključena na HDMI hub i svi kablovima raznim idu na tv i Bose 321.

Hdmi kabl ti penosi u svom protokolu i sliku i zvuk koji možeš slušati na tv zvučnicima. Ako želiš da uposliš pojačalo za bolji zvuk onda iz TV boxa uzimaš signal kablom koji ti odgovara: 3,5mm, coax ili optički. Stim što ili ideš direkno u pojačalo ili prvo u dac.

Ako možeš preskoči dac i idi direktno u pojačalo. Dakom nećeš postići bolji zvuk jer takav kakav je, samo ga dodatno konvertuješ, nema tu popravke na bolje. Cilj je simplicity.

Ako mora dac zbog vrste izlaza, nema ovaj ili onaj koji ti odgovara onda ga furaj. U svakom slučaju imaćeš mogućnost da biraš koji zvuk koristiš - samo sa tv zvučnika ili iz pojačala.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, black coffe said:

Nema , raskopao pregledao ništa , na pcb-u  dva  tri"žohara" i ulazni i izlazni konektori,  konektor za vajnsko napajanje  te dioda  koja " titli" kad ga uključim.  Mr čelavi mi je rekao što treba zamjeniti , pa ak pronađem negde reciver prelemit ću ga , tolko me nasekiral da ću ga namjerno popravit iak mi više netreba  no ipak svako zlo za neko dobro :D .

Onda to nije taj uređaj nego neka loša kopija. Možda nikad i ne proradi optički ulaz, čak i ako zameniš risiver.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, mrcelavi said:

Ne brini imaćeš jer hdmi prenosi i sliku i ton (ako sam te pravilno razumeo).

Da ti pojasnim. I kod mene je tako priključeno kao gore navedeno s tim što je komplikovano jer su u igri 3 uređaja priključena na HDMI hub i svi kablovima raznim idu na tv i Bose 321.

Hdmi kabl ti penosi u svom protokolu i sliku i zvuk koji možeš slušati na tv zvučnicima. Ako želiš da uposliš pojačalo za bolji zvuk onda iz TV boxa uzimaš signal kablom koji ti odgovara: 3,5mm, coax ili optički. Stim što ili ideš direkno u pojačalo ili prvo u dac.

Ako možeš preskoči dac i idi direktno u pojačalo. Dakom nećeš postići bolji zvuk jer takav kakav je, samo ga dodatno konvertuješ, nema tu popravke na bolje. Cilj je simplicity.

Ako mora dac zbog vrste izlaza, nema ovaj ili onaj koji ti odgovara onda ga furaj. U svakom slučaju imaćeš mogućnost da biraš koji zvuk koristiš - samo sa tv zvučnika ili iz pojačala.

 

Sve shvačam ! neću mudrovat sa boxom neg kao i do sada ide sve preko tv-a sam će zvuk umjesto preko slušalica ići preko optike na dac i iz dac-a u pojačalo .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nixi ! zanam da sam več pomalo dosadan :wacko:, al obzirom da sam uz tvoju , a i ostalih pomoć riješio "tv" problem zamolio bi te da na Njuškalu pogledaš Oglas pod šifrom 28002900 . Stvar je u tome da glazbicu ( preko kompa )  slušam u radionici al i u stanu pa da ne kupujem dva daca ( ovaj ima dosta "điđa" ) šetao bi ga gore dole odnosno sam ga upiknem na poseban ulaz preampu . Jel to čemu ? . Znači sustavi u stanu i u radionici ostaju kakvi jesu , a njega bi uključivao po potrebi . Unapred fala :D.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...