Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

23 minutes ago, black coffe said:

Uzeo sam neki dac

Daj da vidimo šta je to. Što reče Goša, trebalo bi da ima neki prekidač za izbor ulaza. Treba li možda na TV selektovati optical out, digital out ili nešto slično  negde u meniju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, NIXIE said:

Daj da vidimo šta je to. Što reče Goša, trebalo bi da ima neki prekidač za izbor ulaza. Treba li možda na TV selektovati optical out, digital out ili nešto slično  negde u meniju?

Ma evo išo u stan pa ga donio dole i razbucao . Nema nikakav selektor . U nutra osim konektora za ulaze i izlaz te napajanje ima sam ledica .Na štampanoj pločici piše TG 569A . Gore je jedan veliki "žohar" sa 20etak nožica sa svake strane i jedan mali sa 3 nožice i još par što crnih što zlaćanih kockica  "R" ova i "C" ova ( nadam se da sam dosta stručno opisao) :D. Ne hebe me što neće optika , nek radi coax ( na cd-u radi) nego kamo da ga na tv-u upiknem .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, mrcelavi said:

Slikaj mobilnim Tv konektorski panel pozadi  biće jasnije. Čudno da nema analog out činčeve pa direktno iz njih u pojačalo.

Ima analogne  činčeve za izlaz . Optički ulaz (toslink) ne radi ni na tv-u ni na cd-u . Coaxialni ulaz na cd-u radi , ali na tv-u nemam onaj žuti coaxialni izlazni činč kao na cd-u , pa ga nemam na što spojiti na tv-u .:D Pitam gdi da ga upiknem na tv. Na meniu tv-a mi je coax ikona nacrtana na skart ikoni .Znači nema coax činč nego je označen kao da je na skartu . Jel moguće da se priključuje na video ulaz (onaj žuti) na skart adapteru ? .Jebi ga ja kreten još nisam naučio slikice postavljat .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, black coffe said:

Optički ulaz (toslink) ne radi ni na tv-u ni na cd-u . Coaxialni ulaz na cd-u radi , ali

Probaj drugi optički kabal. Da nema neka zaštitna kapica na optičkom kablu? Ono kao kad hoćeš da slikaš fotoaparatom, a nisi skinuo poklopac sa objektiva. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, NIXIE said:

Probaj drugi optički kabal. Da nema neka zaštitna kapica na optičkom kablu? Ono kao kad hoćeš da slikaš fotoaparatom, a nisi skinuo poklopac sa objektiva. :D

Ma razbucao sam ga gol je ko od matere rođen :D sve čisto , al ko ga hebe ne radi ni na cd-u . Oču ga spojit coaxom ! , taj radi na cd-u , al ga nemam di u tv upiknut :o:icon_evil:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, black coffe said:

Ma razbucao sam ga gol je ko od matere rođen :D sve čisto , al ko ga hebe ne radi ni na cd-u . Oču ga spojit coaxom ! , taj radi na cd-u , al ga nemam di u tv upiknut :o:icon_evil:.

Na TV su ti uglavnom optički digitalni izlazi. Možda je feleričan taj optički risiver na DAC ili ima negde neki prekidač koji nisi video.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, black coffe said:

Btw jel postoji kakav hdmi ili usb na coax adapter? ^_^ :o to je sve digitalno ?

Postoji, a ima i optical to coax spdif, neki su u vidu switch-a pa imaš nekoliko ulaza i jedan izlaz. Recimo možeš da povežeš TV i CD na DAC sa jednim ulazom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Postoji, a ima i optical to coax spdif, neki su u vidu switch-a pa imaš nekoliko ulaza i jedan izlaz. Recimo možeš da povežeš TV i CD na DAC sa jednim ulazom.

E to ću potražiti, samo za tv . Za cd plejer imam Kenwodov dvd 24 bit i ACM " lampaški" i oni su spojeni na "New line four"  preamp za sad u pasivi , otom potom . Dakle sam tv koji je sad izmješten iz glazbenog sustava i ima svoje pojačalo i zvučnike . Obzirom da stvarčica nije skupa ( cc 15 ) ojra mislio sam da bi bio bolji "sound" :mellow: iz digitalnog izlaza nego što je iz mini jacka za slušalice iz kojeg jedino imam zvučni izlaz . Al ko i sve kod mene ništa nemre bez neakvih egzibicija . Ko zna možda sam i škrtica , pa oču leba preko pogače pa me neko kažnjava ?  :D Kad riješim paradu s tv-om tad idem konačno završiti hi fi priču - tj  završiti upgrade koji sam napravio micanjem tv-a između zvučnika . E tu ću trebati pomoć oko preampa , al ajmo po redu . Znači ak more neki link za hdmi to coax adapter :mellow:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, black coffe said:

Znači ak more neki link za hdmi to coax adapter :mellow:

Pazi ovako, na TV-u ti je HDMI ulaz (ulazi ako ih ima više) a ne izlaz, ne znam jel može da bude konfigurisan u meniju TV-a kao digitalni izlaz? Obično HDMI Splitter ide na DVD HDMI izlaz kratkim HDMI kablom da se odvoji digital audio u originalnom formatu pa onda HDMI kabal nastavlja u TV, a SPDIF kabal ide u DAC. To se koristi uglavnom jer DVD pretvara sve formate u 16bit 48kHz i to izlazi na digitalni izlaz, a sa spliterom možeš dobiti i 24bit 96kHz recimo. Ja ti zato savetujem nabavku Toslink to Coaxial adaptera.

Recimo ovaj ti je dvosmerni, univerzalni, može Optical to Coax i Coax to Optical da radi konverziju.

https://www.aliexpress.com/item/33040128434.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5fdc3d8fjG09dm&s=p&algo_pvid=cc81e9b5-3a3f-4569-b372-ec105cb5ab27&algo_expid=cc81e9b5-3a3f-4569-b372-ec105cb5ab27-3&btsid=31d826eb-39f8-4dca-8dd2-03f0fd1893fd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_55

Ovaj je jednosmerni, samo Optical to Coax, mislim da je onaj prvi bolji, a malkice skuplji.

https://www.aliexpress.com/item/32798488605.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5fdc3d8fjG09dm&s=p&algo_pvid=cc81e9b5-3a3f-4569-b372-ec105cb5ab27&algo_expid=cc81e9b5-3a3f-4569-b372-ec105cb5ab27-0&btsid=31d826eb-39f8-4dca-8dd2-03f0fd1893fd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_55

Ali prvo probaj neki drugi optički kabal, pozajmi od nekog. Ne vidim drugi  razlog da ne radi optički ulaz na DAC-u. Ako je neispravan optički risiver DAC-a, to se može zameniti jeftino.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, 2a3 said:

Imam isti  problem ,Dac koji je pravljen i ima samo coaxial ulaz i ilzlaz i rca izlaz i analogni izlaz kao na slici.

A jel ti dovoljan samo jedan optical/coax adapter da priključiš jedan uređaj, ili hoćeš više optical/coax ulaza?

Optičkih svičeva ima koliko hoćeš jeftino, ali koaksijalni su retki i skupi.

Recimo ovaj ima dva RCA i dva optička ulaza, ali je izlaz opet optički.

https://www.aliexpress.com/item/32347480683.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1b793c0bILhA2x&algo_pvid=5d76b19f-b5e9-4686-8354-cb7a9beed673&algo_expid=5d76b19f-b5e9-4686-8354-cb7a9beed673-14&btsid=f975e043-b163-4f06-bff5-34ff1e247616&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_55

Ovaj je dobar, univerzalan ali skup

https://www.tindie.com/products/beni_skate/automatic-spdif-opticalrca-audio-switch/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Pazi ovako, na TV-u ti je HDMI ulaz (ulazi ako ih ima više) a ne izlaz, ne znam jel može da bude konfigurisan u meniju TV-a kao digitalni izlaz? Obično HDMI Splitter ide na DVD HDMI izlaz kratkim HDMI kablom da se odvoji digital audio u originalnom formatu pa onda HDMI kabal nastavlja u TV, a SPDIF kabal ide u DAC. To se koristi uglavnom jer DVD pretvara sve formate u 16bit 48kHz i to izlazi na digitalni izlaz, a sa spliterom možeš dobiti i 24bit 96kHz recimo. Ja ti zato savetujem nabavku Toslink to Coaxial adaptera.

Recimo ovaj ti je dvosmerni, univerzalni, može Optical to Coax i Coax to Optical da radi konverziju.

https://www.aliexpress.com/item/33040128434.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5fdc3d8fjG09dm&s=p&algo_pvid=cc81e9b5-3a3f-4569-b372-ec105cb5ab27&algo_expid=cc81e9b5-3a3f-4569-b372-ec105cb5ab27-3&btsid=31d826eb-39f8-4dca-8dd2-03f0fd1893fd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_55

Ovaj je jednosmerni, samo Optical to Coax, mislim da je onaj prvi bolji, a malkice skuplji.

https://www.aliexpress.com/item/32798488605.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5fdc3d8fjG09dm&s=p&algo_pvid=cc81e9b5-3a3f-4569-b372-ec105cb5ab27&algo_expid=cc81e9b5-3a3f-4569-b372-ec105cb5ab27-0&btsid=31d826eb-39f8-4dca-8dd2-03f0fd1893fd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_55

Ali prvo probaj neki drugi optički kabal, pozajmi od nekog. Ne vidim drugi  razlog da ne radi optički ulaz na DAC-u. Ako je neispravan optički risiver DAC-a, to se može zameniti jeftino.

Nixi hvala na trudu, sve si mi objasnio :worship:, čak sam i shvatio . Kako je jutro pametnije od večeri ( vjerovatno se restartaju možđani :D )tako sam skužio ko i svaki prosječni balkanac da postoji uputstvo za uporabu  -služi da vidimo di smo se zajebali -  i tamo piše da tv ima samo optički od DIGITALNIH izlaza . Od mogućnosti ima optical auto i PCM . Ne radi ni na jednom .Pošto na cd-u coax radi zaključujem da je kao što veliš riknuo optički reciver . ( pogledao sam i na cd-u i na tv-u kabal propušta svjetlo ? . Obzirom da sam ga otvorio (opisao sam što je u njemu )  , ne vidim što bi u njemu mogao popraviti . Idem pitati Google ( i moja žena sve zna , samo je na poslu :D ) što slično ima u blizini , pa javim što sam našao i pitaću te što da uzmem . Neda mi se čekati da kinezi to pošalju. Btw onaj Wolfson dac koji sam naručio nikad nije stigao , a ovo što je došlo ne radi . Znači što mi je u krugu 20 km da mogu vratiti ili zamijeniti .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, black coffe said:

zaključujem da je kao što veliš riknuo optički reciver

To može lako da se zameni. Mada je pitanje zašto se to desilo? Možda nije dobro zalemljen, ili fali neki element na PCB, pregledaj dobro PCB ili slikaj.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...