Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Posle duzeg vremena resio da zavrsim dugo stajace Sease.Kutija od nekim Magnata upasovana litraza u brucku kompresiona.Skretnica probna po mojoj volji i nesto sa neta i proradilo iz prve,sto je i mene zaccudilo.Legle na 2a3 ko dupe na solju.Stvarno sam se iznenadio zvukom iz ovih kutija ili je to mozda zato sto nisam dugo slusao komresione kutije.No nastavljamo sa slusanjem pa ce vidimo u cemu je stos.:dodo:

IMG_20171101_152641.jpg

IMG_20171101_152702.jpg

IMG_20171101_152713.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Biće. Malo šira tema. Samo da se povrnem iz konfuzije. Testiram neke triode,  (moje cevke). pentode(Vtl), klasična pojačala i d Classu( onaj steampunkić) pa sam prilčno zbunjen utiscima.

:shout:

Tpa3116 pretpojačan Yamahom

Sa današnjeg clasha sa Vtlom

_20171105_182147.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, Stradi said:

Evo posle vise od godinu dana menjanja delova do iznemoglosti i raznoraznih prepravki i probanja malo uporedjivanja van kuce . Slika sa malopredjasnje seanse.  

 

 

2017-11-07_20_03_11.jpg

Jel to OB sa Visaton B200!!

Lijepo ste naslagali lampurdina...:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Haha, a ja rastavljam OB sa B200, tako je to i pocelo negfe 2008 me, kao  Visatonov NoBox projekat, samo sto je na Basu Eminence Beta 15. Posto se nisam bio usrecio tim resenjme, skinuo sam stranice, lepse mi zvucalo. Pa presao na aktivu. Pa isprobavao svasta. Na kraju zakljucih da mi se ne svidja, bar u mojoj sadasnoj sobi lose svira, i sam Visaton i OB uopste...

IMAG1379-1600x900.jpg

IMAG1378-1024x1820.jpg

20150722_073458-1280x720.jpg

IMAG0716-1600x900.jpg

IMAG0732-1024x1820.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na savetima, ali mislim da sam , za sada, zavrsio sa OB. Visaton B200 mozda i nije toliko los, ali mislim da ni priblizno ne vredi koliko sam platio za njega. Sada slusam CSS 125fr u kompresiji i on mi lepse zvuci, samo sto je neefikasan, pa trazi jace pojacalo, a takvo da lepo zvuci, malo teze...

U principu radi se o tome da Open Baffle ne zvuci dobro u mojoj sadasnjoj sobi, blizu su do zida, i sudjeno im je da budu tu. Ako budem pravio neke kutije ubuduce, pre ce biti da cu se vratiti na Fostex Fe206e u nekoj horni ili slicno.  A B200, pa ne znam...oni su nekako izmedju, nit na nebu, nit na zemlji...mozda bi i prosvirali sa visokotoncem, dobrom skretnicom, veeelikom kutijom, ali to onda vise nije fullrange...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, Vix said:

Hvala na savetima, ali mislim da sam , za sada, zavrsio sa OB. Visaton B200 mozda i nije toliko los, ali mislim da ni priblizno ne vredi koliko sam platio za njega. Sada slusam CSS 125fr u kompresiji i on mi lepse zvuci, samo sto je neefikasan, pa trazi jace pojacalo, a takvo da lepo zvuci, malo teze...

U principu radi se o tome da Open Baffle ne zvuci dobro u mojoj sadasnjoj sobi, blizu su do zida, i sudjeno im je da budu tu. Ako budem pravio neke kutije ubuduce, pre ce biti da cu se vratiti na Fostex Fe206e u nekoj horni ili slicno.  A B200, pa ne znam...oni su nekako izmedju, nit na nebu, nit na zemlji...mozda bi i prosvirali sa visokotoncem, dobrom skretnicom, veeelikom kutijom, ali to onda vise nije fullrange...

Ok, ni meni ne zvuče dobro klasični trosistemci ako ih ne odmaknem bar 60-70cm od zida.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Vix said:

Hvala na savetima, ali mislim da sam , za sada, zavrsio sa OB. Visaton B200 mozda i nije toliko los, ali mislim da ni priblizno ne vredi koliko sam platio za njega. Sada slusam CSS 125fr u kompresiji i on mi lepse zvuci, samo sto je neefikasan, pa trazi jace pojacalo, a takvo da lepo zvuci, malo teze...

U principu radi se o tome da Open Baffle ne zvuci dobro u mojoj sadasnjoj sobi, blizu su do zida, i sudjeno im je da budu tu. Ako budem pravio neke kutije ubuduce, pre ce biti da cu se vratiti na Fostex Fe206e u nekoj horni ili slicno.  A B200, pa ne znam...oni su nekako izmedju, nit na nebu, nit na zemlji...mozda bi i prosvirali sa visokotoncem, dobrom skretnicom, veeelikom kutijom, ali to onda vise nije fullrange...

Slušao sam u par navrata B200 u raznim kutijama i nikada mi nije falilo visokih tonova...valjda sam već nagluh u 48g....:D;)

...ili čujem i previše dobro kao šišmiš pa mi uvijek ima viška...:P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...