Jump to content

Uobičajena rezna frekvencija 3way first order?


Pigy

Preporučeni Komentari

pre 17 minuta, vladd reče

kupiš gotovu konfekcijsku hifu i slušaš muziku.:beach:

I za to treba znanje i imanje. Za DIY i više od toga - i vreme i trud i planiranje...Treba da si Muad'Dib da sam napraviš hajend

 

‘plans within plans within plans’ :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, Mikorist said:

I za to treba znanje i imanje. Za DIY i više od toga - i vreme i trud i planiranje...Treba da si Muad'Dib da sam napraviš hajend:smesna:

 

Eee, za to se uče odgovarajuće čkole i krade znanje od biranih i dobro usavršenih majstora ovog znanja. Ne YT diplomaca, nego pravih gnoma lemiličara :angel0:   

Gnom Charly - Steinfigur - Gartenfigur

Izmenjeno od Leonardo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fabriku vode znam da napravim, to je lako, ali zvučnike, dak, pojačalo, muka neviđena i borba neprestana.

Kod fabrike vode nema subjektivnog utiska, samo građevinska knjiga, merač protoka na izlazu i analiza vode. APP, ako prođe-prođe. :laugh1:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, NIXIE reče

Nisam ja taj inženjer. Pogrešna struka. :boast:

Ma daj.....Onaj crtež kad si mi poslao usrao sam se u gaće....Ono je multidisciplinary projekat....I pluis je Megalo...Neki el. inzenjeri nemaju to znanje. Verovatno su te previše kljukali u vojnoj školi :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, NIXIE said:

Fabriku vode znam da napravim, to je lako, ali zvučnike, dak, pojačalo, muka neviđena i borba neprestana.

Kod fabrike vode nema subjektivnog utiska, samo građevinska knjiga, merač protoka na izlazu i analiza vode. APP, ako prođe-prođe. :laugh1:

problem je kad je ti napravis, odes ostavljajuci sve  kako treba a onda Stranka dovede svoje strucnjake

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Mikorist reče

...Samo treba znati šta oćeš. Taj deo je najteži. Neko nikad ne dođe do spoznanja šta želi i šta mu treba zaista. :laugh1tooht:




Meni je lako. Ja pitam našeg Vrača što želim i ne preispitujem odgovore. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima i toga, neki su malo ozbiljniji, neki su sačuvaj bože. Jedno malo postrojenje je stajalo završeno i isprobano, prošlo tehnički prijem, predato korisniku na upotrebu, više od godinu dana jer nisu imali dovoljno pismenih rođaka da zaposle. A trebalo im je 10tak ljudi da radi u tri smene.

A recimo ovo najveće za otpadne vode koje smo završili u Kruševcu, nekako su našli ljude da rade tamo, još uvek nema problema. Problemi će nastatai kroz 7-8 godina, otpadne vode su nezgodne, brzo propada oprema. Kad bude trebalo da se menja nešto skuplje, onda će biti problema sigurno. Velike pare su to za manja mesta, nema za održavanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Mikorist reče

Ama fini namotaji....Čovek mota na 1% preciznosti špulne na vazduhu. 

WWW.FININAMOTAJI.IN.RS

Ovo realno nije ni skupo koliko je dobro urađeno.

Tražiš šta ti treba - uradi i pošalje....Samo treba znati šta oćeš. Taj deo je najteži. Neko nikad ne dođe do spoznanja šta želi i šta mu treba zaista. :laugh1tooht:

zaboravih da dodam da čovek ima završen ETF i radi kao motalo...nije običan vikler sa srednjom...a radionica mu je meda da ližeš...neke apoteke ne izgledaju onako...:loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, NIXIE said:

Uzeti neki trafo za to merenje, sekundar je odvojen od mreže da se ne izgine. A najjednostavnije je kupiti Kineski tester, prvo što je jeftin, drugo meri sve i svašta i ne treba digitron nego oma piše na ekranu. :laugh1: 

Koristio sam ja taj kineski tester, super odradjuje posao...

Nego prvo, avo ako covek ne zna sta hoce, reci cemo mu:

1. Veliki zvucik

2. Po mogucnosti FR

3. Po mogucnosti na dasci

4. Dodati bar jos jedan veliki zvucnik, po mogucnosti na dasci

E onda je lako, treba ti samo jedna veca spulna od oko 4 mH, (ili mozda 8) a ostalo ce se samo sloziti.

I da, neko (bilo koje) od Vracevih pojacala. Moze i od deda-Vraca preko bare :D

A za DAC me ne pitaj, kad dodjes dotle j*bo si jeza :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...