Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Na ovaj dac drasticno utice opamp (koje god izlazno resenje), nisam iskreno ocekivao tako da je i ok pisanija za iste. 

@NIXIE morace da padne i jedno lampiziranje nema sta. Milenko je lampizirao svoj r2r dac, i kaze drasticno bolje sviri. Prostor nikada nije problem u diy, jbg zato i moze da se svajsera :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, VukJov said:

Давно сам гледао ова мерења, AD797 бруталан..

Operational Amplifier Distortion

До сада нисам обратио пажњу на овај опамп, чини се одличан избор..

LT1468

Ne bih isao na 797. Jan diden i walt jung su prvobitno koristili/kreirali regulator kolo sa njim u zamisli, ali je problem bio zbog ekstremne osetljivosti na rf, te su ga zamenili. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je sad čisto stvar izbora i finansija, lako se prelazi na sledeći nivo. Uradi se sa OPA, ostavi mesta za lampe, to je prva faza. Onda izvadiš OPA i odvedeš Iout na novi sklop sa lampama ili šta već želiš. Može i da ostane u prvoj fazi, po izboru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Brijac said:

Na ovaj dac drasticno utice opamp (koje god izlazno resenje), nisam iskreno ocekivao tako da je i ok pisanija za iste.

Тако је са сваким, није овај ничим посебан..

Рекох раније, аналогни излаз је једино место где ми можемо јасно да усеремо или урадимо како треба..

Који гајтан ради, да ли је калај са сребром или оловом, да лу коришћени ови или они стабилизатори напајања.. то нико не може да погоди без грешке, само се трипујете..

Да ли ради брљав или добар опамп, ланпе или трафо на излазу погађа и моја покојна баба Јованка..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije bas toliko sa svakim. Pisao sam ranije da verujem da nece biti razlika prevelikih u ovom dacu, jer do sada sam imao drugacije iskustvo, razlike su bile ne toliko drasticne. Ovde su ociglednije znatno. Sad da li je to zbog nedostatka bf, ili r2r dac-a, nos, ne znam, mogu da nagadjam. 

Ne bih se slozio za stabilizator napona, tj. ne u potpunosti. Videh dosta resenja koja ce uzbuditi regulator, baciti ga u oscilacije. Sto se svodi na implementaciju napajanja u skladu sa koriscenim regulatorom.

Sto se tice greski, i pogadjanja istih, pusti test boja, pa ces videti da u trenutku ne mozes skapirati razliku boje, pogotovo na kratko, ali posle izvesnog vremena uvidjas. Isto je i sa zvukom. Neko je adaptivniji, neko je perceprivniji na prvu itd. Dabome da postoji i placebo, jbg, mora i zmijsko ulje da se prodaje.

Svakako, pricati u absolutima je smesno :) Budem i ja kriv po tom pitanju ponekad 😅

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...