Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

eto, zamenis 2706

mada kako mali Djokica analizira PCM2706, filter je implementiran u DAC modulu, nema nista sa I2S izlazima 

moz bude gresim, al znam da umesto PCM2706 moz da se turi taj USB interfacce koji imas
 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaš SPDIF izlaz na JLS, samo ga nisi konfigurisao i povezao. Ja ću to da izvedem kao na DDDAC baš zbog toga da mogu da JLS  nakačim na neki drugi DAC koji ima SPDIF ulaz. Ima više obrade signala USB/SPDIF/I2S ili šta već, pa nije skroz fer, ali ipak imam mogućnost da eliminišem tu staru tehniku sa PCM27XX. Makar da čujem ima li razlike. Prava stvar je naravno JLS umesto starog čipa, ali to ne može lako da se izvede. Treba i napajanje za JLS i to kabasto.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 16.6.2022. at 19:09, Mikorist reče

Auuu bokte šta je ovo 

hfe_pioneer_pd-8500_service.jpg

Recimo ovde......

Ovo je Pioneer PD-8500 CD plejer
Prema podacima, IC 732, IC 733 čip MC74HCU04N može raditi kao inverter ili pojačavač signala. U ovom slučaju, signal se invertuje za 180 stepeni na prvom ulazu, ali isti signal pojačava se i prolazi kroz drugi ulaz i rotira se za još 180 stepeni. Ovo može da funkcioniše samo kao pojačalo impulsa za  I2S.

Filter SM5813 koji se koristi u CD plejeru ispunjava zahteve PCM63  čipova. Zašto ? S jedne strane eliminišu greške koje nastaju usled pada napona na prilično dugom putu I2S signala, oko 25 cm dug kabli, ali sa druge strane ispravljaju se izvesna kašnjenja zbog nesavršenosti kola MC74HCU04N. Ako nemamo filter čip, onda moraju postojati šifteri. I kratka žičana veza

 

Mislim da je greška na šemi da +  12V ide na VCCL  od DAC......Beli dim bi izašao iz njega.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Mikorist said:

Uporedićemo pa ću da ti javim. :msn-rofl:

Ralno svi njegovi DAC uređaji imaju neki filter. Makar minimalni. Nikad nije čuo ni on PCM63P puštenog sa lanca u sirovom obliku...Jbg..Tako su ga učili da mora filter. I tako piše svugde da treba...no.......:P

Zapravo ti digitalni filteri malo drugacije rade, moguca je i opcija sa blazim analognim, ako me pogled na plocu dobro sluzi.

Sve u svemu stamdardan, obican profi rad, bez pacerskih usteda na subsasiji i slicnih olaksica ili amaterskih precica. Mada i dalje nedostaje odredjen sareni i pomocni hardver na ploci, malo oklapanja, ozbiljniji integralci(mada pozdravljam buf-ove), ako se ide u prvu ligu zapad.

Kao drugo, nije mu kutiju radio Leo, vec modularni stanceraj srednje klase truda.:P

Trafoi nisu R jezgra npr, sta ce mu onaj tip filtera na ulazu, kada sprava ne generise sum prema mrezi(ako je neki strah, odvoji se mreza u subkomoru) i da ne detaljisem, uzmi jednu PC osnovnu plocu od 150-250 evra i vidi slozenost rada pa uporedi.

No to je stvar naucene proizvodnje i pripadajuce formirane tehnologije linije proizvoda. 

Ono sto bi genije trebao da prica je kako je programirao PLD, koja je resenja ponudio pri PLLu kloka, ili verziji filtera, sta je tu umjetnicki odabrano i implementirano, ili gde je uneo ono sto ga cini izuzetnim ili posebnim resenjem...trafo grec i regulator zna svaki sad vec osnovnoskolac da implementira.

Ti neki marketing folovi sa patentnim pravima neke strahovite pameti ne prolaze u 21-om veku, to je igranjac 20-og

Sada to drugacije mrda, firme patentiraju rad pojedinca, on crpi grantove(ponajvise slavu) a oni profit. Od kineza nema zastite. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, NIXIE reče

imam mogućnost da eliminišem tu staru tehniku sa PCM27XX. Makar da čujem ima li razlike. Prava stvar je naravno JLS umesto starog čipa, ali to ne može lako da se izvede. Treba i napajanje za JLS i to kabasto.

Teoretski možeš i u CD plejer da ubaciš JLS....Samo izbušiš pozadi rupu za USB :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono sto hocu da sumiram, Miko, napravio si babarogu, imas bolje kuciste, trafoe, regulatore, i izlazne opampove, (mada su i oni buf opaki), ali selektovani diskretni ima neke prednosti.

Isao si na drugi princip, R-2R, manje osetljiv na jitter, ali sa efektom na melodiku signala iz nekih drugih povoda, visoko u trendu, savremen, unapredjen u odnosu na one pre par decenija, daleko da je dosadan.

Ono sto smo utvrdili je da se tehnologija proizvodnje lako prevazidje, pa i nadmasi uz odredjen finansijski podsticaj, ali znacajno manji nego investicija kada se placa marketing i dileraj, nekog obradjenog proizvoda, pa je tu DIY daleko ispred industrije po ekonomici.

I niko te ne zove genijem, cak ni iz miloste:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Mikorist said:

CS8414-CS ima Aya

FILT - Filter, PIN 20. An external 470Ω resistor and 0.068µF capacitor are required from the FILT pin to analog ground.

 

 

Da ne ulaim u  ostale šeme - imam ih sve :msn-rofl:

 

 

4 hours ago, Mikorist said:

Problem je dovesti S/PDIF signal direkt u čip bez filtracije a da čip ne podilkani :msn-rofl:

Ima tu neki spdif, pa neki mali trafo, pa svasta nesto bez filtracije. Kakav crni 2706, ja to izbacio. Pogledaj temu za Aya...

Usb bugarski se kaci na to...Aya 4... 

@Doktor, sve sam mu dao ali NE VREDI!!!

Cak mu i nudio da mu posaljem dac da cuje. Njegova sila tj hype je u nebesa 😁😛

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...