Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

25 minutes ago, NIXIE said:

Ne znam odakle im. 

1865.jpg

 

Ne znam odakle im i novi čipovi. :D

 

Ovi "žohari" su iz sandučeta gde su ubacivali  II  i  III. klasu elemenata, prilikom proizvodnje onih uređaja koji "koštaju mnogo".

U tim sandučićima baš ima svašta da se nađe, a onda ih krste  NOS, i prodaju za masne novce. 

"Skupljači" koji lageruju svašta, od pokvarenih igračaka do  staroegipatskih vaznica, sigurno imaju ovakve "žohare".  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Kupio sam N, a od tog prodavca je i taj N-K kod Mike. Pitao sam ga ima li još, kaže nema jerbo teško se nabavlja N-K. :kinez:

Tebi ću Leo da donesem da čuješ malo žoharče kad se budemo videli. :smesna:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zahvaljujem se Mikorist-u na trudu i informacijama, možda ih i upotrijebim, iako bih radije gotovu PCB (svi već znate da sam lijenčina....). Čini mi se da bih lako mogao jednu osobu skinuti sa grbače ako bih mu napravio ovaj DAC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, Mikorist reče

Ama nema starudija jeftina da kupim da ima AD8165 ....Guglao i (o)guglao....

Ne postoji nešto tako . Ili ja ne umem da nađem. 



Nijesam skolovala, ali mogla bi da pitam.....

U hifi sve mora biti dio nekog mita, uvaljano u maglu i sa skoro dogmatskim nepropitivanjem nicega.
Ali, postoji i pro oprema. Mozda se tamo moze svasta naci, a ljudi koji se bave takvom tehnikom ipak stoje malo cvrsce na zemlji. Ako nista drugo, onda zato sto su im musterije ili tehnicki potkovani, ili znaju slusati, pa im se teze proda magla.
Sad, kojim kljucnim rijecima u trazilici doci do podataka koji pro uredjaj, i za sto bi se uopce i koristio (???) bi mogao imati te starudije - to ti ne znam. Mozda se uclaniti na neki forum servisera pro studijske opreme, pa gledati slike...ako uopce postoji nesto takvo kao forum servisera pro studijske opreme. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pravim mikro hidroelektranu pored kuce, stavljam potok u cev, ubijam ekosistem samo da ovo napajam 😁 

Odlucih da zadrzim pcm63 sta god da bude bolje, ako bude bolje, kada sam ga vec skockao sa izlaznim resenjem, mane mu popeglao ne treba mu ni cevka :) Tako da uz taki mozak dobio sise, dupe, al liposukciju nesmo radili, ima ga masan je :) U jednom trenutku ce mirovu plocicu zameniti moja verzija, sad je primarius tda1541a za dizajniranje i pustanje u rad. AD1865 je odradjen, ja jako zadovoljan, ceka se sad jos stogodj da bude kompletiran. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
On 26. 3. 2024. at 22:48, Mikorist reče

PA poenta je u sirovosti. Volim sirovo a ne oštrinu. :D

Baš sam sad pričao sa Zenom na ovu temu...Nemam pojma zašto ovo najbolje svira ali svira najbolje. Nema oštrinu - sve je ujednačeno na svom mestu. 

Sve sam moguće Mirove DAC probao i svi sikću.

U Pavouku sve je kompaktno a Miro koristi generičku I/V šemu za OP, sa kojekakvim napajanjima
daleko od integrisane varijante koja je u AD1865. 

Prosti siroti dačić je mama

IMG_1707.jpeg:sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema tu genericke ne genericke, to je sto je za I/V sa opampom, da moze da svira vecina opampa sa malom sansom da proosciluju. Problem je pristup, layout, nabacano svega i svacega, da ima, da se rokne audiofilski kond i tako to. Ne zna se ko tu bije ko placa :) Moglo je to daleko bolje sa pristupom elektro inzenjera, manje sa internet pricama. Mene miro uvukao dublje u ovu pricu i na tome mu zahvalan :) Zen je bio prvi, a ni sam neje svestan xD

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...