Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Bilo je zanimljivo slušati Pavouk AD1865 par meseci. Bolji je od D10 i D50 Topping-a sa kojim je upoređivan. I još jedan Kinez je bio SMSL neki zaboravih koji. I od njega je zvučao prirodnije, otvorenije, sa više detalja, samo je bas bio definitivno bolji na Kinezu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodao sam novi I/U stepen univerzalni za sve one Miro dakove. Napravljeno je tako da se samo izvade OPA i zabode ova skalamerijau podnožja. Bukvalno treba 5 minuta da se pređe na ovo ili vrati na stock varijantu.

Sa mosfet follower-om je sve Single Ended i Class A, bez obzira na OPA. Pustio sam mirnu struju 80mA kroz mosfeta. Može i više, što više to bolje zvuči. Dodao sam i mali Mute sklop jer ovo šeta DC na izlazu do 3V kad se isključi Trenutno traje proba sa AD 1860 i OPA2604. Kad to prođe stavljam bolje sprave.

IMG_20231203_202021_copy_1664x1248.jpg

IMG_20231203_202025_copy_1664x1248.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 časa, NIXIE reče

cedim suvu drenovinu

ovo mu dođe kao moto foruma :laugh1tooht:

 

pre 10 časa, pmiroslav81 reče

Sta, pa nisam ni poceo da lemim a vec novine i poboljsanja 🙂

ma sviraju bre. evo ja nisam nisšta dirao ima godinu dana. 

generalno se ljudi dele na zadovoljne i nikad zadovoljne.

ovi drugi nikad kraja u prepravkama :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 55 minuta, pmiroslav81 reče

Da li to znaci da i trafo koji sam narucio za 1685 sa tim poboljsanjem nece biti dovoljan ? ( 30VA na telu 50VA , sekundari 12VAC 0,4A dva komada i 9VAC 1,3A i 9VAC 0,9A )

Ako je samo hladnjak u pitanju to cemo resiti 🙂

Biće dovoljan, 400mA AC daje 280mA DC, a može se uzeti i malo manja struja kroz mosfet, 40-50mA ako se puno greju regulatori. To je isti sklop kao u tvom preampu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, NIXIE said:

Dodao sam novi I/U stepen univerzalni za sve one Miro dakove. Napravljeno je tako da se samo izvade OPA i zabode ova skalamerijau podnožja. Bukvalno treba 5 minuta da se pređe na ovo ili vrati na stock varijantu.

Sa mosfet follower-om je sve Single Ended i Class A, bez obzira na OPA. Pustio sam mirnu struju 80mA kroz mosfeta. Može i više, što više to bolje zvuči. Dodao sam i mali Mute sklop jer ovo šeta DC na izlazu do 3V kad se isključi Trenutno traje proba sa AD 1860 i OPA2604. Kad to prođe stavljam bolje sprave.

IMG_20231203_202021_copy_1664x1248.jpg

IMG_20231203_202025_copy_1664x1248.jpg

A znaaaam ovu foru iz preampa :oke: , nista , sta cu, moram probati :)

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

IAC*0,707=IDC

UAC*1,41=UDC-2xUD

Kad se radi konverzija AC u DC pomoću greca. Za UDC se odbija i dva pada napona na diodama. Snaga (energija) mora ostati ista (minus gubici), znači ako se povećava napon, smanjuje se struja.

To je sve bez opterećenja, u praznom hodu. Napon praznog hoda sekundara trafoa je veći od nominalnog, sa opterećenjem pada UAC samim tim i UDC, povećava se pad napona na sekundaru zbog gubitaka u bakru i gvožđu, a povećava se i pad napona na diodama u grecu.

PSUD2 je zakon za te simulacije.

 

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo nekih šemica. Napravio sam dodatne priključke da mogu da probam i na Pavouk DAC. Za to mi naravno treba i dodatno napajanje. Dal ću probati, ne znam, možda.

Nakon testova i upoređivanja daću neki zaključak isplati li se ovo. U preampu se isplatilo, trebalo bi da bude isto, malo bolje od samog OPA, kog bilo.

Miro DAC IV mosfet 1.jpg

Miro DAC IV mosfet 2.jpg

Pavouk DAC IV mosfet.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...