Jump to content

Jeftin alat


Aleks

Preporučeni Komentari

Sa Parksideom sam napravio podove u kući, a sada sam pri kraju i sa gramofonom. 
Hobistima dovoljno. Čak niti ne znam kako treba raditi dobar alat. :D 
E da, ako se ne radi redovito sa alatom, mislim da je bolje ići na verzije sa gajtanom.
Bateriju koristiš onda kad si kupio alat, zatim sve spremiš negdje i ponovo ti zatreba poslije 4 godine, a baterija postala senilna od stajanja.
Naravno, IMHO.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za 2700din da mi odradi dva tri posla ja zadovoljan! :D Baterije od parkside nisu lose, mada kupio sam dremel od parksajda, motor se greje nenormalno, baterija se przo prazni, pokazivac punjenja fake, nisam zadovoljan sa dremelom. Imam i jednu bateriju onu od 12v parkside i stavio je na solarni panel u basti u letnjikovcu za muziku, za sada je dobra, videcemo kad je cika mraz osuri dali ce da valja na prolece.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, savan said:

Za 2700din da mi odradi dva tri posla ja zadovoljan! :D Baterije od parkside nisu lose, mada kupio sam dremel od parksajda, motor se greje nenormalno, baterija se przo prazni, pokazivac punjenja fake, nisam zadovoljan sa dremelom. Imam i jednu bateriju onu od 12v parkside i stavio je na solarni panel u basti u letnjikovcu za muziku, za sada je dobra, videcemo kad je cika mraz osuri dali ce da valja na prolece.

Prepakovao bateriju 12V od Parksajda, ona što ide u ručku, u kućište za stariji plavi Bosch. Orginalna NiCd baterija nema šta da traži pored ove jeftine Litijumske.

Punjač je samo ispravljač, ceo menadžment je u samoj bateriji pa je operacija moguća. Samo sam stavio DC konektor na kućište baterije, izvukao kabl iz "punjača" i cepaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja hteo pa kad sam razmislio sto da potrosim bateriju na ovo djubre tako da je nisam ugradio. A ona veca je kazem ti na solarnom panelu preko step down konvertera koji je puni. Da ima dobar menagement, bas su dobre baterije za sada.

_20211129_184606.JPG

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga i regulator koji koristim za sve zivo, od punjenja akumulatora za auto, do punjenja baterija, do solarnog panela... , ima podesavanje i struje i napona, 16bita rezolucija, led displej, sve digitalno, nije tema al eto kad sam vec spomenuo nekom mozda zatreba pa mozda i resi da pravi tako nesto

Schematic_DC-DC-OLED_Sheet-1_20190921193629.png

IMG_1968.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga sve sto vam treba za regulator, samo vam treba lemilica i pickit3 da programirate pic12f1840. Ja sam to hteo da prodajem ali se ne moze naplatiti koliko to kosta dok se ne napravi. Sebi cu jednom prilikom da napravim ultra precizni sa LT3045 po nekoliko komada u paraleli dok ne dobijem amperi koliko mi treba

gerber_sourcecode_picprogram_boom.rar

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

inace momci...imao sam zeleni Bosch, busilicu, malu za moje potrebe. Starac je uzeo i radio nesto po selo, naravno pregorela od opterecenja.

Dobra stvar sto se tice Bosch imaju servis kod nas. Posaljes alatku, oni pregledaju sta je i kako, kazu koja je cena pa se ti razmisljas. U mom slucaju nije mi se isplatila popravka, bolje da sam novu kupio. Platio postarinu za Bgd, povratnu nisam, jer su oni... Poslovnost.  Prosle godine kada radio Beta-u, kupio malu Makitu za svoje poslove. Naravno nisam je vise davao, a ovako nesto je bilo potrebno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam neki žuti EINHEL sa buvljaka ala Hilti za beton, sigurno jedno 15god. ako ne i više.  Šta sam sve sa tim izbušio u 5 stanova, nešto i na gradilištu kad je trebalo,  štemovao, ma ludilo,  i još je živa. I živeće jer više ništa i ne radim. :D

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ovo imam, ubica dečijeg lica. Sa dobrom, novom burgijom, kao da nije beton nego cigla.  Samo se povremeno očisti i podmaže SDS glava, ništa više. I mast je tu u kutiji, teglica sa crvenim poklopcem.

EINHELL.jpg

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam i SDS futer dodatni, u koji može ući obična vidija. To sam kupio kad mi  je trebala vidija 15mm, a nije bilo SDS, samo 14 pa 16. I to radi bez greške, samo ne bušim sa običnom 15 nego prvo 12 SDS pa onda 15 obična. To je valjda za čelični tipl M12, ne sećam se više. Kad izbušim 16 landara i treba mnogo čekićanja da se raširi tipl metkićem da ne ispadne. Kad izbušim 15 to je ko dupe na nošu.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovaj Bosch ima dve glave, o svemu ovome sto pricas. Hvala za nfos :)

Sto se tice zutaca, nesto tako je moj brat koristio kada radili plocice :) Korisna naprava, ali treba razmisliti da li je potrebna za hobby ili za profi. Pitanje sta sve covek hoce da radi sa tim :)

Udarna za sad je meni dovoljna, ipak sam ja seljak :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ja planirao toliko da bušim, nego eto desilo se. :laugh1:

Bilo kakav profi rad to ne bi izdržala dugo. Reče mi jedan na gradilištu davno, probali su oni da je zlorabe, ali nastradaju zupčanici u reduktoru kad se mnogo koristi, nakon toga može da radi samo kao štemalica. Uglavnom ošteti se kad nalete na armaturu, pa pošto je to čovek Srbin, on neće da popusti lako, i tako je ošteti. Mislim majstor ako je baš vešt, može i Hilti i Makitu da uneredi za jednu smenu. A sa dodatnim futerom, radi kao obična bušilica, kad se isključi čekićanje.  Doduše sporo vrti i mnogo je teška, može za nedaj bože ako zatreba da se izbuši rupa u čeliku. Sa bušenjem čelika treba biti oprezan, zbog velike redukcije broja obrtaja, može ako zapne, da te okrene oko ose ili zezne zglob ako su veće burgije u pitanju.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...