Jump to content

Jeftin alat


Aleks

Preporučeni Komentari

Ko nije otvarao

https://www.aliexpress.com/item/32949509977.html?spm=a2g0o.search0304.0.0.294f7e34toH0as&algo_pvid=c9af5f0f-d182-420f-bcaf-5cdd07dfe567&algo_exp_id=c9af5f0f-d182-420f-bcaf-5cdd07dfe567-38

Vidi se gomilica delica, ko voli pogled u dzigerice.

Ono sto je problem kod motora sa cetkicama je zastoj u radu kada krene velika struja kroz kolektor, par kontakata i cetkice. Ta zona se greje, cetkice su u plasticnom ramu a u plastici je i zadnji lager rotora. Kada se plastika otopi i lager izmesti, onda je vreme za generalku, ako uopste vredi...truda..

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, vladd said:

Ova je teška samo 1,6 kg? Na slikama mi sva deluje nekako plastično.

Nije mi pri ruci da je izmerim, ali deluje mi da je ćaletova najmanje dva puta teža, ako ne i tri. :)

 

10 minutes ago, vladd said:

...onda je vreme za generalku, ako uopste vredi...truda..

Na Youtube-u ima gomila snimaka restauracije tih matorih bušilica, pretpostavljam da vrede? :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Kuja said:

Nije mi pri ruci da je izmerim, ali deluje mi da je ćaletova najmanje dva puta teža, ako ne i tri. :)

Naravno, svi su otisli u Kinu i na plastiku, ne radi se kao nekad, ali su danasnje jeftinije. 

Sa tim vremenom rada se mora racunati, bolje uzeti neskupu cekicaru 850, ili 1000W, i izbusiti nekoliko rupa u betonu za pet minuta, nego sa 650W lizuckati pola sata.

Drugacija vremena, drugaciji poslovi, drugaciji alati...:)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...