Jump to content

Jeftin alat


Aleks

Preporučeni Komentari

Pa naravno, koliko para toliko i alata :DJa sam se bio zagrejao ko lud za https://shop.stepcraft-systems.com/D600-CNC-Router-Construction-Kit ali sam na kraju odustao pa sam mislio da napravim, ima sada toliko dobrih profila i lezajeva recimo ova kolica i lezajevi https://mehatron.rs/vođice-sa-kolicima-sa-valjcima-sg i malo alu plocevina u metal-inox.rs i eto ti cnc kakav ti srce zeli. Ali odustao sam i od jednog i od drugog, ne treba mi da maltretiram zgradu sa mojom cnc masinom, da im brujim da im zujim, mnogo jednostavnije mi je naoravim projekat i u metal-inox mejlom, posle samo cekam postara da mi donese uradjeno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se dobro secam iz posete Leu, on radi na Stepcraft najmanjeg formata. DIY cnc moze ispasti preskupa igracka. Ja bi se usudio da pravim svoju CNC tek sada sa ovom Potisje glodalicom i jacim kineskim strugom.

Kineski alat sam razdelio i poklonio dalje. Kontrole kvaliteta gotovo da nema. Takvu gore stubnu busilicu sam morao modifikovati pa i tad je uvek nesto njakalo jer je odlivak golo g. Steznu glavu odma u kantu i nasaditi bar Trebinjsku kojih ima po KP za ok cifre. Remenice su naj cesce samo izlivene bez doterivanja na strugu pa zavrsis na naj sporijoj brzini..

Ovaj moj kineski strug  'B20' lije se za sve zive. Bukvalno sta ti zapadne, ok je za lake poslove al opet igracka naspram Potisje US150 koju jurim. A opet su to sve varijante na stare EMCO masine..

Ovo je bilo ispod 100eur sa sve sredjivanjem:

image.thumb.png.9b4b07d7dd5c45b86b3e950da7b14986.png

Matori DDR. Mala al 45kila, rohm footer, zazora nigde..

Po meni, uvek bolje profi matoro i srediti, nego kineske igracke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MM i ja radimo po iD2CNC predlosku (planovima)

on radi da moze da turi celu bass dzitru unutra, ja radim da mogu turim 500x500

Leo radio marinija kastomariju, oba seta

jedino kockice nosace vijaka vretena, to je MM organizovao pre da se uradi negde

ostaje da sastavim glave da pokupujem elemente koji se uzimaju na meru, pa u sastavljanje

ce je sastavim valjda za 6 meseci, cim uzmognem naci glave za to, pored ostalog

Leo kaze "dosta ti 1KW obradni motor"

kud on kaze , ja ce konja vezem ....... vrlo verovatno ce turim Kress sa regulacijom od 800W

najmanje mozga zahteva

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je plan, a bice super ako se zavrsi i za trajanje jedne trudnoce :)

Ja imam Makita RT070 i dovukao sam vec alu nosac za nju. Pro sa njom na cnc pa posle mozda neka kineska od preko kw..

Izmenjeno od Sync
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  

pre 5 časa, shonne reče

nego gledam Makita-u...ne vidim ja nista slicno tome.

Pa pisao sam na početku teme, na prvoj strani... zato što nije Makita nego Činez, recimo evo to je ovo: https://efftool.en.made-in-china.com/product/nOeaFdqTZQGK/China-Efftool-Hot-Sale-500W-Electric-Power-Wood-Trimmer.html

samo druga boja, na Alibabi može da se nađe i tačna boja, ako se dovoljno dugo kopa. Poručiš 11 komada po 12$ komad (ta je cena za preko 10), to stigne u Srbiju, platiš kerovima PDV i carinu, odštampaš samolepivi logo Makita na laserskom štampaču za 25 dinara (radili smo to), skineš onu nalepnicu nalepiš tvoju, napraviš stranu na Face ALAT NA POPUSTU i ubaciš ove alatke. Na FB stranici isključiš Reviews da te ne bi pljuvali kako je fake alat, NIGDE NE STAVLJAŠ adresu, telefon, kontakt nikakav nego samo napišeš "Za porudžbine pisati u Inbox", kada nekome stigne zamoliš samo da okači sliku i da javi da je stiglo.

Za svaki slučaj kuriru daješ lažno ime, prezime, adresu i telefon pošiljaoca, da izbegneš bilo kakvu inspekciju. Pa i ako neki paket treba da se vrati, nema veze neka ga, bolje da baciš 12$ nego neko da te nahvata.

Ukratko - šta je sve moguće u zemlji Srbalja - nova Makita glodalica za 27€ :rofl:

_______________________________

E sad, da podvučem liniju: Nedavno sam našao i moju Villager white label glodalicu na Alibaba, da me ubiješ ne mogu opet da nađem. Znači i VIllager je Kinez, samo legalan, imaš firmu, napravio si brend, legalno lepiš logo na white label (uređaj bez logotipa zove se white label) spravu i prodaješ, sa naznakom na kutiji: Made in PRC - skroz legalan posao.

Ali šta je poenta, sa Villager ruterom, koga sam kupio polovnog, sam izrezao Boga oca MDF-a, prednju ploču za XA pojačalo sam glodao rubove i okruglim bitom ono polukružno udubljenje (Al lim 12mm), sekao aluminijumski lim 4mm za one moje FR drajvere.... nedavno baš rezao MDF i šuraku u hrastov panj urezivao žljebove za šine (držač baštenskog stiola).

Ruter ni da pisne, radi kao švajcarski sat.

Pa ajde budi pametan.... koliko je to kinesko zaista nekvalitetno? :)

Suma sumarum - za te pare izdubiće ihaa MDF-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, shonne reče

nego gledam Makita-u...ne vidim ja nista slicno tome.

Pa pisao sam na početku teme, na prvoj strani... zato što nije Makita nego Činez, recimo evo to je ovo: https://efftool.en.made-in-china.com/product/nOeaFdqTZQGK/China-Efftool-Hot-Sale-500W-Electric-Power-Wood-Trimmer.html

samo druga boja, na Alibabi može da se nađe i tačna boja, ako se dovoljno dugo kopa. Poručiš 11 komada po 12$ komad (ta je cena za preko 10), to stigne u Srbiju, platiš kerovima PDV i carinu, odštampaš samolepivi logo Makita na laserskom štampaču za 25 dinara (radili smo to), skineš onu nalepnicu nalepiš tvoju, napraviš stranu na Face ALAT NA POPUSTU i ubaciš ove alatke. Na FB stranici isključiš Reviews da te ne bi pljuvali kako je fake alat, NIGDE NE STAVLJAŠ adresu, telefon, kontakt nikakav nego samo napišeš "Za porudžbine pisati u Inbox", kada nekome stigne zamoliš samo da okači sliku i da javi da je stiglo.

Za svaki slučaj kuriru daješ lažno ime, prezime, adresu i telefon pošiljaoca, da izbegneš bilo kakvu inspekciju. Pa i ako neki paket treba da se vrati, nema veze neka ga, bolje da baciš 12$ nego neko da te nahvata.

Ukratko - šta je sve moguće u zemlji Srbalja - nova Makita glodalica za 27€ :rofl:

_______________________________

E sad, da podvučem liniju: Nedavno sam našao i moju Villager white label glodalicu na Alibaba, da me ubiješ ne mogu opet da nađem. Znači i VIllager je Kinez, samo legalan, imaš firmu, napravio si brend, legalno lepiš logo na white label (uređaj bez logotipa zove se white label) spravu i prodaješ, sa naznakom na kutiji: Made in PRC - skroz legalan posao.

Ali šta je poenta, sa Villager ruterom, koga sam kupio polovnog, sam izrezao Boga oca MDF-a, prednju ploču za XA pojačalo sam glodao rubove i okruglim bitom ono polukružno udubljenje (Al lim 12mm), sekao aluminijumski lim 4mm za one moje FR drajvere.... nedavno baš rezao MDF i šuraku u hrastov panj urezivao žljebove za šine (držač baštenskog stiola).

Ruter ni da pisne, radi kao švajcarski sat.

Pa ajde budi pametan.... koliko je to kinesko zaista nekvalitetno? :)

Suma sumarum - za te pare izdubiće ihaa MDF-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Aleks

Koliko primetio prica za Bosch ne vazi koliko vazi za Makitu. To bi trebalo da je bas made in PRC...ovde nema nalepnice, ima bas odradjen znak kako stoji i u original. 

Toliko o tome. Hvala jos jednom za ovaj predivan link. Starac moj ne skida osmeh 😁

I od njega ce bude neki majstor 🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Generalni zaključak: nema pravila. Te jeftine kineske može da se ubode dobar alat i da služi sezonama, a može i da se otopi nakon sat vremena korišćenja.

Jedno je sigurno: za profesionalce nisu, to je to...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam čemu spominjanje profesionalaca, u temi o jeftinom alatu :D

Šalu na stranu, drugi su kriterijumi, druge potrebe i pride kod profesionalaca postoji sijaset drugih alata i sitnog mernog pribora koji od prosečnog alata može da napravi značajno precizniji. A i taj prosečan alat više stoji po ormanima nego šti je u upotrebi.

Za pokućne potrebe ostaju dileme da li BL ili sa četkicama, da li treba veći moment ili nije bitno. BL alat je primetno skuplji ali i drugacije nastaje pregrevanje.

Kod bušilica je največi problem u futeru, da li je kvalitetan, ili će da popušta, pa tek onda problem grejanja motora.

Iskustveno, najveći problem je u mentalitetu, prema jeftinom alatu je jeftino ponašanje, a to mu dodatno skraćuje vek.

 

Kod kineza se pravi  99,99% alatljika, samo je pitanje šta je u prilici za pazar, da li neki restl od sertifikovanog proizvoda ili neki bezimeni rudiment kopije na rasprodaji masovne nabavke...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 38 minuta, vladd reče

Iskustveno, najveći problem je u mentalitetu, prema jeftinom alatu je jeftino ponašanje, a to mu dodatno skraćuje vek.

Ehehe, evo ovde jedan koji radi baš suprotno :rofl:

Svestan da u ruci imam jeftin krš, prema njemu postupam krajnje nežno i pazim ga maksimalno, i suprotno, kada u ruci imam pravu stvar, ne štedim je ni izvini joj ne kažem. Prošlog leta razbijao neki beton kući, dve naprave u rukama, neki no name kinez, i Milwaukee od 500e. Sa onim kinezom sam hladio Milvokija na tanjem ili starijem betonu, a onda Amer kada dođe do heavy deonica, siljenje do kraja :moil:

Naravno, Amer nije zucnuo, klase se brzo i lako prepoznaju...

pre 46 minuta, vladd reče

Ne znam čemu spominjanje profesionalaca, u temi o jeftinom alatu :D

Slažem se, izvinjavam se! :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je veselija strana. Skup alat je kao skup auto pomalo dampira greske vozaca, ali izaziva vece suze pri incidentu :) 

Sustina je da trgovci forsiraju termin "alat za profesionalce", neka indirektna prica o garanciji nekog kvaliteta, jerbo je ipak vise amatera radisa nego ljutih profija, i to je pravilo br jedan da se trziste okrece broju i masovnosti i golicanju mase.

Profiji ionako znaju sta moraju da imaju u poslu, a sa druge strane, ne gade se jeftinog a upotrebljivog alata.

A najveci problem je kako se alat ponasa u incidentnim situacijama, kada dodje do nekog zapinjanja ili problematicnog zahvata.

Prosto se ne moze jednom spravom pokriti sve.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pričalo se ovde o bušilicama, pa me interesuje kakva je ova što mi je ostala od tate. Mislim da je iz 70-ih godina prošlog veka.

Dosta sam je maltretirao kada sam bušio rupe za montažu polica kod klinca u sobi.

Sa ciglom je išlo lako, ali sam nekoliko puta naleteo na betonske grede i imao sam utisak da cela zgrada vibrira dok ih nisam probušio (i pri tome bukvalno istopio nekoliko jeftinih burgija). Poštovao sam tablicu brzina i uključio "čekić" mod. :)

Pošto o upotrebi alata ništa ne znam, nisam ni znao na šta treba da pazim, tipa pregrevanje motora, itd, ali bušilica je sve preživela i nije ni trepnula.

Evo par slika:

20210209203409_IMG_4241.thumb.JPG.9d28ebf255eca29f1df3b25669f45cab.JPG20210209203619_IMG_4245.thumb.JPG.0f330b5c509220bfa5cc1df3084815ce.JPG20210209203828_IMG_4249.thumb.JPG.ef705dd5031327127eec208f1b890038.JPG20210209203911_IMG_4250.thumb.JPG.a158304b0c4a8327cf500221f192463a.JPG20210209203953_IMG_4252.thumb.JPG.af14bc05909133b66674bc136e6a342f.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...